Przegląd programu AVG AntiVirus 2014

Przegląd programu AVG AntiVirus 2014

Obraz 1 z 4

Darmowy antywirus AVG 2014

Darmowy antywirus AVG 2014
Darmowy antywirus AVG 2014
Darmowy antywirus AVG 2014

Interfejs AVG jest wyraźnie inspirowany systemem Windows 8, chociaż, jak na ironię, działa tylko na pulpicie. Duża reklama wisząca u dołu głównego okna stanowi wyraźne przypomnienie, że jest to darmowy produkt – a gdy zaczniesz klikać, odkryjesz, że wiele kafelków otwiera jedynie kolejne reklamy różnych płatnych produktów AVG. Zobacz też: najlepszy darmowy antywirus 2014.

Zakres faktycznie obecnych i funkcjonalnych funkcji jest dość prosty, aczkolwiek szerszy niż ten oferowany przez Microsoft Windows Defender. Krótko mówiąc, otrzymujesz dostęp do skanowania pod kątem złośliwego oprogramowania w poszukiwaniu plików i lokalnych wiadomości e-mail, a także funkcję AVG Surf-Shield, która wyszukuje złośliwe strony internetowe i witryny phishingowe. Wykorzystuje to analizę pakietów, a nie model wtyczek, więc powinien działać z każdą przeglądarką.

Dostajesz również narzędzie do szyfrowania AVG Data Safe oraz „niszczarkę” do trwałego usuwania poufnych plików, ale istnieje wiele samodzielnych darmowych narzędzi, które mogą zrobić to samo.

Darmowy antywirus AVG 2014

W przypadku bezpłatnego skanera skuteczność AVG nie jest zła: w naszych testach złośliwego oprogramowania chronił nas przed 93% zagrożeń. To oczko za [a href="/reviews/software/387166/avast-free-antivirus-2014″] Avast's Free Antivirus 2014, ale solidne 11% przed Windows Defenderem Microsoftu. AVG również zachował odpowiednią ciszę podczas naszego testu fałszywie dodatniego, uzyskując wynik 98% – chociaż ponownie Avast zdołał wyprzedzić.

AVG wypadł nieco gorzej w naszych testach reakcji: w naszym teście aplikacji uzyskał powolne 80% w porównaniu do Windows Defender. Przy 333 MB pakiet jest jednym z najlżejszych tutaj, chociaż między AVG a znacznie przyjemniejszą darmową ofertą Avast jest tylko 10 MB.

Bądźmy uczciwi: ta edycja programu AVG AntiVirus nic nie kosztuje, oferuje więcej funkcji niż Windows Defender i lepiej przechwytuje złośliwe oprogramowanie; nie możemy na to narzekać. Poruszanie się po zarzuconym reklamami interfejsie pozostawia jednak kwaśny posmak w ustach, przynajmniej dopóki nie dowiesz się, co jest. Nie ma potrzeby przechodzić przez to, gdy Avast jest przyjemniejszy w użyciu i skuteczniejszy.

Detale

Podkategoria oprogramowania Ochrona Internetu

Obsługa systemu operacyjnego

Obsługa innych systemów operacyjnych Windows 8