Recenzja osi M1054

Recenzja osi M1054

Obraz 1 z 4

Oś M1054

Oś M1054
Oś M1054
Oś M1054
311 £ Cena podczas przeglądu

M1054 firmy Axis Communications to jedna z najmniejszych kamer IP na świecie, ale jest wypełniona po brzegi funkcjami. Ten 1-megapikselowy aparat zapewnia rozdzielczość HDTV 720p przy współczynniku proporcji 16:10, zapewnia jednoczesne strumienie wideo H.264 i M-JPEG oraz działa z pełną prędkością 30 klatek na sekundę we wszystkich rozdzielczościach.

Posiada zintegrowany czujnik PIR (pasywna podczerwień), diodę LED o dużej intensywności oraz wbudowany głośnik i mikrofon, a nawet jest zgodny z PoE. Kamera jest wyposażona w uchwyt do montażu na ścianie i ramię przedłużające, a nawet wciska się w czterostykowy blok zacisków, aby dodawać alarmy i sterować urządzeniami zewnętrznymi, takimi jak światła bezpieczeństwa.

Instalacja nie potrwa długo, ponieważ dołączone narzędzie IP Utility wyszukuje kamerę w sieci i oferuje szybki dostęp do interfejsu internetowego, który otwiera się z podglądem na żywo. Obiektyw szerokokątny wprowadza lekki efekt rybiego oka, ale jakość obrazu w aparacie jest bardzo dobra.

Ostrość była nieco po miękkiej stronie i nie tak ostra, jak kamery IP wyższej klasy firmy Axis. Mimo to oferowany poziom szczegółowości jest nadal niezwykły jak na aparat o tych maleńkich wymiarach, a przy najwyższej rozdzielczości będziesz potrzebować dużego monitora, aby zobaczyć pełny obraz.

Oś M1054

Możesz przełączać się między M-JPEG i H.264 bezpośrednio z podglądu na żywo, a w naszym przeglądzie Axis P3301 stwierdziliśmy, że H.264 ma znacznie niższe wykorzystanie przepustowości sieci niż M-JPEG. Profile strumieniowe służą do grupowania ustawień, takich jak rozdzielczość, kodowanie i dźwięk, i są one dostępne z podglądu na żywo.

Aparat nie miał problemów z wyświetlaniem 30 klatek na sekundę we wszystkich rozdzielczościach i stwierdziliśmy, że ruch jest dobrze oddany z niewielkimi oznakami szarpania. Opóźnienie mniejsze niż pół sekundy oznaczało, że dźwięk był tylko nieznacznie niezsynchronizowany z obrazem wideo i chociaż uznaliśmy, że mikrofon jest zbyt czuły przy domyślnym ustawieniu, mogliśmy dostosować wzmocnienie wejściowe do własnych potrzeb.

M1054 to wszechstronny mały człowiek, ponieważ może reagować na wiele różnych zdarzeń i łączyć je z zestawami instrukcji, które określają, jakie działania powinien podjąć. Wykrywanie ruchu, sabotaż kamery, czujnik PIR i poziomy dźwięku mogą być monitorowane, a po uruchomieniu kamera może wystrzelić obrazy na serwery FTP i HTTP, wysłać je pocztą e-mail do wielu odbiorców, włączyć światło i wyemitować ostrzeżenie dźwiękowe.

Dioda LED może być niewielka, ale jest wystarczająco jasna, aby przypalić siatkówki i można ją włączać i wyłączać ręcznie z podglądu na żywo. Głośnik wewnętrzny jest również wystarczająco dobry, aby był wyraźnie słyszany. Kamera ma w swojej pamięci cztery nagrane klipy dźwiękowe, w tym szczekanie psa, ale możesz użyć wewnętrznego mikrofonu do nagrywania i przechowywania własnych.

Jakość obrazu może nie odpowiadać wysokim standardom, których oczekujemy od kamer IP firmy Axis, ale nadal uważamy, że jest wystarczająco dobry do szerokiego zakresu zadań dozorowych w pomieszczeniach. Biorąc pod uwagę jego szerokie możliwości, M1054 jest bardzo konkurencyjny cenowo – jedyne, czego nie może zrobić, to zaparzyć herbatę.

Gwarancja

Lata gwarancji RTB 3

Specyfikacje

Typ czujnika 1/2 cala ze skanowaniem progresywnym RGB CMOS
Ilość klatek 30fps
Prędkość adaptera przewodowego 100 Mb/s
Standard Wi-Fi Nie dotyczy
Zasilanie przez Ethernet tak
Schemat kompresji MJPEG, H.264

Oprogramowanie

Interfejs sieciowy? tak
Dostarczone oprogramowanie Narzędzie konfiguracji osi