Jak wykonać kopię zapasową Samsung Galaxy S7

W dzisiejszych czasach nasze telefony zawierają w zasadzie całe nasze życie w jednym wygodnym pakiecie mobilnym. Zdjęcia z wakacji, śledzenie lokalizacji, bilety do kina, karty debetowe i kredytowe, wiadomości od bliskich – wszystko w naszym życiu zostało zredukowane do jednej długiej płyty z metalu i szkła, którą nosimy ze sobą wszędzie. Kiedy się nad tym zastanowisz, jest to dość niewiarygodne, ale jest też dość niebezpieczne. Utrata telefonów oznacza utratę wspomnień, informacji finansowych, naszych form komunikacji. Ale wypadki się zdarzają, a większość telefonów nie jest niezniszczalna. Telefon możesz zepsuć, zgubić lub zostać skradziony w mgnieniu oka — dlatego tak ważne jest tworzenie kopii zapasowej telefonu, najlepiej zarówno lokalnie, jak i w chmurze.Jeśli używasz Galaxy S7 lub S7 edge , z przyjemnością dowiesz się, że istnieje wiele opcji tworzenia kopii zapasowej urządzenia Samsung. Dla użytkowników, którzy nie korzystają z Verizon, Samsung oferuje własną usługę tworzenia kopii zapasowych Samsung Cloud z aktualizacją Androida 7.0 Nougat dla Twojego telefonu. Samsung Cloud oferuje prawie każdą opcję tworzenia kopii zapasowych pod słońcem. Dzięki 15 GB darmowej przestrzeni dyskowej możesz tworzyć kopie zapasowe wiadomości tekstowych, zdjęć, notatek, terminów kalendarza i nie tylko. To jest świetne dla większości użytkowników Galaxy S7, ale dla tych z nas w Verizon (w tym ja), będziemy musieli szukać gdzie indziej naszych opcji tworzenia kopii zapasowych. Na szczęście dla nas wszystkich istnieje wiele aplikacji i rozwiązań, które uratują dzień, jeśli i kiedy Twoje urządzenie w końcu zacznie kopać.

Jak wykonać kopię zapasową Samsung Galaxy S7

Bez względu na to, z jakiego operatora korzystasz, tworzenie kopii zapasowych S7 lub S7, zarówno lokalnie, jak i w chmurze, jest bardzo łatwe. Rzućmy okiem na niektóre z najpopularniejszych rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych dla użytkowników S7 i jak skonfigurować kopie zapasowe.

Najlepsze

scloudinstructions

Samsung chmura

W przypadku wszystkich użytkowników Galaxy S7, którzy nie używają Verizon jako swojego operatora, najpierw wypróbuj Samsung Cloud, aby zaspokoić potrzeby związane z tworzeniem kopii zapasowych. Aplikacja została pierwotnie uruchomiona na nieszczęsnym Galaxy Note7 i pojawiła się na linii Galaxy S7 na początku tego roku w ramach aktualizacji Androida 7.0 Nougat. Samsung Cloud jest wbudowany bezpośrednio we własne oprogramowanie Samsunga, więc aplikacje opracowane przez firmę Samsung, takie jak Kalendarz i Kontakty, będą tworzyć kopie zapasowe bezpośrednio w chmurze, bez konieczności zawracania sobie głowy skomplikowanymi ustawieniami. Aby aktywować chmurę, wystarczy wejść do menu ustawień i znaleźć „Chmura i konta”. Stamtąd możesz wybrać "Samsung Cloud" i zsynchronizować swoje informacje i dane aplikacji z serwerami Samsung. Za pomocą tego menu można również przeglądać i zarządzać danymi w kopii zapasowej oraz przywracać wszelkie brakujące dane. Samsung Cloud używa identyfikatora Samsung ID, więc jeśli nie zarejestrowałeś się w usłudze konta Samsung, będziesz chciał to zrobić przed skonfigurowaniem Samsung Cloud. Na szczęście jest szybki, darmowy i łatwy.

SamsungCloud_Main_1_1

Po aktywacji Samsung Cloud zajmuje się tworzeniem kopii zapasowych w imieniu użytkownika, aktywując się po podłączeniu telefonu i włączeniu Wi-Fi. Wszystko dzieje się w tle, więc nie musisz się martwić, że Twój telefon ugrzęźnie w serwisie Samsung i stanie się bezużyteczny. Samsung Cloud zapisze większość ustawień telefonu, w tym zakładki internetowe, dzienniki telefonu, wiadomości SMS i MMS, zdjęcia, układy ekranu głównego i ustawienia. Ich usługa w chmurze umożliwia również synchronizację zmian na różnych urządzeniach, więc usunięcie zdjęcia na jednym urządzeniu zostanie przeniesione na każde inne urządzenie.

Alternatywy

Samsung Cloud to jedna z najlepszych dostępnych metod tworzenia kopii zapasowych, ale jeśli nie chcesz rejestrować się w usłudze konta Samsung lub wolisz korzystać z aplikacji firm innych niż Samsung pobranych ze Sklepu Play, możesz zajrzeć do innych metody wykonywania kopii zapasowych.

wycofanie42

dysk Google

Jeśli znajdziesz się na krawędzi Verizon Galaxy S7 lub nie chcesz korzystać z usługi chmury Samsunga, masz kilka opcji do tworzenia kopii zapasowych. Kolejną najlepszą opcją tworzenia kopii zapasowych aplikacji, kontaktów i ustawień urządzenia jest skorzystanie z usługi kopii zapasowej wbudowanej w Dysk Google. Działa dość podobnie do usługi Samsung Cloud, ale może być używany na dowolnym telefonie lub tablecie i synchronizować aplikacje oraz ustawienia systemowe, takie jak hasła Wi-Fi. Usługa tworzenia kopii zapasowych jest niezwykle łatwa w konfiguracji: w aplikacji Dysk Google znajduje się opcja tworzenia kopii zapasowych. Stamtąd możesz skonfigurować nową kopię zapasową lub wyświetlić bieżące kopie zapasowe całej biblioteki urządzeń z systemem Android, w tym Galaxy S7 Edge.

zwrot 2

Dysk Google, podobnie jak Samsung Cloud, tworzy kopie zapasowe zawsze, gdy masz połączenie z Wi-Fi, a telefon ładuje się przez ponad godzinę. Aplikacja tworzy kopię zapasową po cichu, więc nigdy nie zobaczysz żadnego powiadomienia, że ​​tworzenie kopii zapasowej zostało zainicjowane lub rozpoczęte. Niestety, Dysk Google nie tworzy kopii zapasowych prawie tak samo, jak Samsung Cloud, chociaż oferuje te same 15 GB bezpłatnego miejsca, które zobaczysz w rozwiązaniu do tworzenia kopii zapasowych Samsunga. Nie będziesz mieć możliwości tworzenia kopii zapasowych zdjęć, filmów, wiadomości tekstowych i dzienników połączeń na platformie Google. Na szczęście, jeśli zdecydujesz się używać Dysku Google do tworzenia kopii zapasowych, istnieje wiele dodatkowych aplikacji, które będą tworzyć kopie zapasowe brakujących elementów.

zwrot12

Kopia zapasowa i przywracanie SMS-ów

Kopia zapasowa i przywracanie SMS-ów to jedna z tych aplikacji, bez których będziesz się zastanawiać, jak się bez niej żyło. Dzięki tej aplikacji prowadzę rozmowy SMS-owe z 2015 roku — od tego czasu dwukrotnie zmieniałem telefony! Aplikacja jest dość przejrzysta i chociaż nie jest to najbardziej atrakcyjna aplikacja, jaką kiedykolwiek widziałeś, jest więcej niż użyteczna. Dzięki silnej ocenie 4,5 gwiazdki w Google Play i ponad 10 milionom pobrań od czasu pierwszego przesłania do Sklepu Play, SMS Backup and Restore to idealna aplikacja do zapisywania zarówno wiadomości tekstowych, jak i rejestru połączeń przed całkowitą katastrofą.

smscombines

SMS Backup to niezwykle łatwa w użyciu aplikacja. Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji otrzymasz kilka opcji: Kopia zapasowa, Przywróć, Przenieś, Wyświetl kopie zapasowe i Zarządzaj miejscem. Konfiguracja kopii zapasowej jest szybka i przejrzysta, dzięki czemu masz opcje dotyczące tego, co dokładnie skopiować i gdzie zapisać plik. Możesz wybrać określone rozmowy do zapisania lub wykonać kopię zapasową wszystkich dzienników czatów w telefonie. Kopia zapasowa oferuje również możliwość wybrania, czy MMS i emotikony mają być uwzględnione w kopii zapasowej wiadomości. Lokalizację kopii zapasowej można zapisać zarówno lokalnie na telefonie, jak i w chmurze; SMS Backup zaleca tworzenie kopii zapasowych na Dropbox lub Google Drive zamiast tworzenia kopii zapasowej lokalnie, ale na szczęście możesz zrobić jedno i drugie. Po zapisaniu pierwszej kopii zapasowej możesz włączyć automatyczne comiesięczne zapisywanie, które będzie wykonywane po podłączeniu do sieci Wi-Fi.

Funkcja przywracania aplikacji działa w dużej mierze tak samo. Możesz wybrać, co chcesz przywrócić — dzienniki połączeń, wiadomości tekstowe i wiadomości ze zdjęciami — i możesz przywrócić tylko część kopii zapasowej, aby zaoszczędzić czas. Przywracanie danych z kopii zapasowej zajmuje trochę czasu, więc lepiej jest przywrócić dane przez noc. Warto również zauważyć, że aby przywrócić wiadomości tekstowe w systemie Android 4.4 lub nowszym, musisz włączyć opcję Kopia zapasowa SMS jako domyślną aplikację do obsługi SMS-ów. Chociaż nadal będziesz otrzymywać wiadomości tekstowe, nie będziesz w stanie ich zobaczyć ani na nie odpowiedzieć, dopóki przywracanie nie zostanie zakończone. To kolejny powód, aby przygotować odbudowę na noc.

smsback1

Wreszcie, aplikacja umożliwia przesyłanie kopii zapasowych przez sieć Wi-Fi Direct między dwoma urządzeniami, chociaż podobną funkcjonalność można uzyskać, po prostu korzystając z opcji kopii zapasowej Dropbox lub Dysku Google, lub przesyłając lokalne pliki kopii zapasowych (które są przechowywane jako pliki .xml ) do komputera, a następnie do nowego urządzenia. Ogólnie rzecz biorąc, od lat korzystam z aplikacji bez zarzutu. Nigdy nie miałem awarii lub żadnych problemów z przywracaniem, a telefon umożliwia korzystanie z dowolnej aplikacji do SMS-ów na Galaxy S7 i nadal tworzenie kopii zapasowych wiadomości.

Zdjęcia Google

Zdjęcia Google to jedna z najlepszych dostępnych aplikacji do zarządzania zdjęciami. Aplikacja to nie tylko galeria i edytor zdjęć, ale także najlepsza usługa tworzenia kopii zapasowych zdjęć na Androida. To, co sprawia, że ​​Zdjęcia są tak wspaniałe, to prostota usługi. Zdjęcia Google nie tylko wykonają kopię zapasową zdjęć ze wszystkich urządzeń z systemem Android, w tym Galaxy S7, ale zrobią to szybko i dla większości użytkowników za darmo. Chociaż aplikacja nie jest domyślnie dostarczana na Galaxy S7 lub S7 Edge, można ją pobrać bezpłatnie z Google Play i można ją również obejrzeć na photos.google.com. Podobnie jak usługa tworzenia kopii zapasowych Dysku Google, Zdjęcia Google wykorzystują limit miejsca na Dysku, który zapewnia bezpłatne 15 GB maksymalnej rozdzielczości udostępniania zdjęć i filmów.

Zdjęcia Google

Ale Google idzie o krok dalej dzięki swojemu systemowi tworzenia kopii zapasowych. Zdjęcia Google umożliwiają przesyłanie zdjęć w wersji wysokiej jakości lub nieskompresowanej. W przypadku większości użytkowników ustawienie wysokiej jakości — które pozwala na robienie zdjęć i filmów do 16 MP nakręconych w rozdzielczości 1080p — będzie więcej niż wystarczające do bezpłatnego, nieograniczonego tworzenia kopii zapasowych. W przypadku fotografów, kamerzystów lub innych użytkowników, którzy muszą przeglądać swoje pliki w stanie nieskompresowanym, zdjęcia wliczają się do całkowitej ilości miejsca na Dysku, co oznacza, że ​​możesz zwiększyć pojemność do 100 GB za zaledwie kilka dolców miesięcznie i zdecydować się na zakup nawet dziesięciu terabajtów przestrzeni dyskowej w chmurze od Google po najniższych w branży cenach.

utworzyć kopię zapasową

Konfiguracja Zdjęć jest prosta — po pierwszym uruchomieniu aplikacji otrzymasz instrukcje dotyczące tworzenia kopii zapasowej rolki aparatu. Możesz także wykonać kopię zapasową innych plików i folderów na swoim urządzeniu, w tym pobranych i zapisanych obrazów z wiadomości tekstowych, gwarantując, że każdy zabawny mem, jaki kiedykolwiek otrzymałeś, zostanie zapisany na nieskończoność. Z mojego doświadczenia w korzystaniu ze Zdjęć Google stwierdziłem, że jest to jedna z najlepszych aplikacji do tworzenia kopii zapasowych i zarządzania zdjęciami na Androida. Obrazy, zrzuty ekranu, zdjęcia lub filmy, można szybko przesłać do usługi, o ile korzystasz z Wi-Fi. Możesz również włączyć przesyłanie mobilne w ustawieniach, aby mieć dostęp do swoich zdjęć tak szybko, jak to możliwe, ale będzie to wliczać się do limitu danych u Twojego operatora. Zdjęcia Google oferują również opcję usuwania z urządzenia wszelkich wcześniej utworzonych kopii zapasowych zdjęć, co pomaga zachować porządek w pamięci i porządek. Odkryłem, że usługa działa dobrze i nigdy nie zdarzyło mi się, aby aplikacja przypadkowo usunęła zdjęcie, którego nie ma w kopii zapasowej. Od dobrze zaprojektowanego interfejsu po w pełni funkcjonalne operacje, Zdjęcia Google to jedna z najlepszych aplikacji w Sklepie Play do tworzenia kopii zapasowych zdjęć. To zawsze jedna z pierwszych aplikacji, które instaluję na nowym telefonie i działa wspaniale na moim Galaxy S7 Edge.

Chmura Verizon

Verizon Cloud to świetna opcja dla użytkowników Verizon Galaxy S7, którzy chcą tworzyć kopie zapasowe swoich danych, jednocześnie ograniczając usługi tworzenia kopii zapasowych do jednej aplikacji. Jest dostępny na każdym smartfonie Verizon i jest to również powód, dla którego Samsung Cloud jest blokowany na krawędziach Galaxy S7 i S7 opartych na Verizon. Podczas moich testów stwierdziłem, że Verizon Cloud nadaje się do tworzenia kopii zapasowych większości najbardziej potrzebnych użytkownikom: dokumentów, muzyki, zdjęć, filmów, wiadomości tekstowych itp. Nie sądzę, że Verizon Cloud jest w żaden sposób zła aplikacja, ale jest strasznie ograniczona, jeśli porównujesz ją z innymi opcjami na tej liście.

vzcloud4

Największym ograniczeniem Verizon jest ilość miejsca dostępnego dla każdego użytkownika. Ich bezpłatna warstwa oferuje tylko 5 GB miejsca na zdjęcia, filmy, wiadomości tekstowe i inne informacje po prostu za mało w erze, w której żyjemy. Samo wideo może zapełnić 5 GB w mniej niż godzinę czasu nagrywania; jeszcze mniej, jeśli nagrywasz w wyższych rozdzielczościach, takich jak 4K, co potrafi Galaxy S7. Verizon oferuje poziomy pamięci podobne do Dysku Google, w tym 25 GB za 2,99 USD miesięcznie, 250 GB za 4,99 USD miesięcznie i cały terabajt za 9,99 USD miesięcznie. Podczas gdy ceny tego ostatniego są porównywalne z Dyskiem Google, Dysk oferuje 100 GB za jedyne 1,99 USD miesięcznie, podcinając najtańszy plan Verizon o cały dolar miesięcznie, jednocześnie oferując cztery razy magazyn. I chociaż Dysk Google nie tworzy kopii zapasowej wszystkiego, co jest objęte aplikacją Verizon Cloud, obie wymienione tutaj dodatkowe aplikacje - Kopia zapasowa SMS i Zdjęcia Google - używają miejsca na Dysku Google, aby zapisywać swoje informacje. Po prostu nie ma sensu płacić za dodatkowe miejsce w usłudze Verizon, gdy Google oferuje więcej za mniej.

vzcloud2

Jeśli nie chcesz tworzyć kopii zapasowych długich filmów lub ogromnych bibliotek zdjęć, Verizon Cloud nie jest straszną usługą. Platforma automatycznie tworzy kopie zapasowe danych nieobjętych po stronie Google bez oddzielnej aplikacji: aby objąć każdą aplikację, której kopię zapasową utworzono w Verizon Cloud, musisz użyć Dysku Google, Muzyki Google, Zdjęć Google oraz kopii zapasowej i przywracania SMS-ów, i to nadal nie obejmuje dokumentów telefonu, które musisz ręcznie przesłać na Dysk Google. Verizon Cloud oferuje również możliwość drukowania zdjęć z biblioteki kopii zapasowych i tworzenia prezentów przy użyciu materiałów z chmury. W rzeczywistości jest to fajna sztuczka, która towarzyszy aplikacji, chociaż nie byłam w stanie sama przetestować tej funkcji.

vzcloud12

Ogólnie rzecz biorąc, Verizon Cloud to dobra, a nie świetna opcja dla tych użytkowników Galaxy S7, którzy chcą, aby ich opcje tworzenia kopii zapasowych zostały skonsolidowane w jednej aplikacji. To niefortunne, że własna oferta chmurowa firmy Verizon nie jest w stanie sprostać ani Samsungowi, ani Google, i jest wręcz rozczarowujące, że Verizon zablokował własną usługę chmurową Samsunga na swoich urządzeniach, aby spróbować zarobić na swoich klientach. Mówi się, że Verizon ma instrukcje w ustawieniach własnej aplikacji, jak wyłączyć Verizon Cloud na urządzeniach z Androidem; po prostu nie ma dobrego powodu, aby ta aplikacja ja też istniała na telefonach Samsung, które już oferują Samsung Cloud. Tak więc dla tych z nas, którzy nie mogą (lub nie chcą) korzystać z Samsung Cloud, polecam trzymanie się trasy Dysku Google, nawet jeśli wymaga wielu aplikacji do osiągnięcia tych samych możliwości. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz po prostu bardziej zadowolony z wydajności własnego oprogramowania Google - a ponadto pozwoli ci oderwać się od przewoźników.

***

Nie brakuje opcji tworzenia kopii zapasowych Galaxy S7 lub S7 Edge w chmurze. Niezależnie od tego, czy Twój telefon ma dostęp do nowej usługi tworzenia kopii zapasowych firmy Samsung, nadal możesz znaleźć obejścia i aplikacje innych firm — wiele z nich oferowanych przez Google — do tworzenia kopii zapasowych informacji z urządzenia w chmurze. Tak więc, gdy ten przewodnik jest kompletny i telefon ma kopię zapasową w chmurze, możesz spać spokojnie, wiedząc, że Twoje zdjęcia, filmy, muzyka i wiele więcej są bezpieczne w chmurze.