Jak dodać konto do Google Play

Jako główne centrum treści, Google Play to ważna usługa, która dostarcza wszystkie niezbędne aplikacje na każde urządzenie z Androidem. Chociaż istnieją alternatywne sklepy dla Androida, prawdopodobnie dostaniesz każdą potrzebną grę i aplikację z Google Play, więc dodanie konta będzie konieczne.

Jak dodać konto do Google Play

Z tego artykułu dowiesz się, jak dodać jedno lub więcej kont Google Play i zarządzać nimi na urządzeniach z Androidem.

Jak dodać konto w Google Play

Google Play jest połączony z Twoim kontem Google – to jest to, którego używasz do logowania się do Gmaila, YouTube i innych usług Google.

Jeśli nie masz konta Google, musisz je skonfigurować przed konfiguracją Google Play. Oto jak to zrobić:

 1. Wejdź na stronę logowania do Google. Do strony można dotrzeć na trzy sposoby: za pomocą tego linku, klikając ikonę w prawym górnym rogu strony wyszukiwania Google lub wyszukując w Internecie hasło „utwórz konto Google”.

 2. Po przejściu do formularza tworzenia konta wpisz swoje imię i nazwisko. Będziesz także musiał utworzyć nazwę użytkownika i hasło.

 3. Naciśnij „Dalej”.

 4. Dodaj numer telefonu, za pomocą którego możesz zweryfikować i zabezpieczyć swoje konto. Ten krok jest opcjonalny, ale wysoce zalecany w celu ochrony danych przed nieautoryzowanym dostępem.

Teraz masz konto Google i możesz go użyć do skonfigurowania Google Play.

Wykonaj poniższe czynności, aby dodać konto w Google Play:

 1. Otwórz ustawienia swojego urządzenia, zlokalizuj i dotknij „Konta”.
 2. Stuknij w „Dodaj konto”, a następnie „Google”.

 3. Otrzymasz instrukcje, jak postępować. Szczegóły tego kroku będą zależeć od marki i modelu Twojego urządzenia, więc upewnij się, że dokładnie przestrzegasz każdej instrukcji.
 4. Po wyświetleniu monitu o dodanie konta wprowadź swoje dane logowania Google.

Twoje urządzenie zostanie teraz skonfigurowane do korzystania z konta Google i będziesz mógł się do niego zalogować, gdy następnym razem otworzysz Google Play.

Jak dodać konto Google w Android TV

Jeśli masz telewizor z Androidem, możesz również dodać konta na tym urządzeniu. Oto jak dodać istniejące konto Google na telewizorze:

 1. Na pilocie naciśnij przycisk „Dom”.

 2. Znajdź ustawienia – może być oznaczony nazwą lub ikoną koła zębatego.

 3. W zależności od telewizora zobaczysz opcję o nazwie „Dodaj konto”, „Konto i zaloguj się” lub coś podobnego. Wybierz opcję związaną z kontem.

 4. Otrzymasz monit o podanie adresu e-mail i hasła. Po zakończeniu potwierdź akcję.

Twoje konto powinno być teraz aktywne na telewizorze. Jeśli połączyłeś swoje konto Google z numerem telefonu, możesz otrzymać powiadomienie na swój telefon. Ta funkcja bezpieczeństwa powiadomi Cię o każdym użyciu nowego urządzenia do zalogowania się na Twoje konto.

Dotknij „Zezwól” w monicie, który pojawi się w telefonie, aby zezwolić telewizorowi na dostęp do konta.

Dodatkowe często zadawane pytania

Ile kont możesz dodać do Google Play?

Masz nieograniczoną liczbę kont Google, to samo dotyczy kont Google Play. Nie będziesz jednak mógł korzystać z Google Play na wielu kontach jednocześnie. Zamiast tego musisz zalogować się na jedno konto i zainstalować dowolne gry lub aplikacje, które z niego korzystają.

Jeśli chcesz przełączyć konta w Google Play, wykonaj następujące czynności:

1. W Google Play znajdź ikonę ze swoimi inicjałami lub zdjęciem profilowym. Powinien znajdować się w prawym górnym rogu, w polu wyszukiwania.

2. Dotknięcie ikony profilu spowoduje wyświetlenie listy wszystkich kont, na które jesteś aktualnie zalogowany na swoim urządzeniu. Ten, którego obecnie używasz, będzie na górze, a pozostałe będą poniżej linii.

3. Stuknij w jedno z pozostałych kont, a Google Play przełączy się na nie.

3. Jak utworzyć kolejne konto Google?

Nie ma ograniczeń co do liczby kont Google, które możesz mieć, a tworzenie dodatkowych kont jest stosunkowo proste. Możesz to zrobić bezpośrednio ze strony głównej Google, korzystając z następującej metody:

1. Na stronie głównej (tej z logo Google i paskiem wyszukiwania) kliknij ikonę w prawym górnym rogu ze swoimi inicjałami lub zdjęciem profilowym.

2. Zobaczysz wyskakujące okienko zawierające Twoje aktywne i inne konta. Poniżej pojawi się opcja „Dodaj kolejne konto” – dotknij lub kliknij ją.

3. Przeglądarka przeniesie Cię teraz do strony logowania. Na dole pola logowania przejdź do „Utwórz konto”, a następnie „Dla siebie”.

4. W formularzu tworzenia konta wprowadź swoje imię i nazwisko, nową nazwę użytkownika i hasło.

5. Po wypełnieniu formularza kliknij lub naciśnij „Dalej”.

To wszystko – masz teraz nowe konto Google.

Skorzystaj z największego depozytu aplikacji

Google Play umożliwia przeglądanie i pobieranie tysięcy gier i aplikacji, a dodanie nowych kont może pomóc w lepszym zorganizowaniu sposobu korzystania z aplikacji.

Czy chcesz zainstalować grę na swoim koncie osobistym, ale zachować konto firmowe wolne od takich aplikacji? Umożliwi to założenie dodatkowych kont.

Ile masz kont Google Play? Jak korzystasz z różnych kont? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.