Darmowa recenzja programu AVG AntiVirus 2013

W ciągu ostatnich kilku lat zaobserwowaliśmy, że AVG konsekwentnie zapewnia lepszą ochronę niż jego wolni rywale. Jednak w tym roku przeciętny 91% wskaźnik ochrony przed zagrożeniami dnia zerowego plasuje go nieco w tyle za 98% Avast Free Antivirus.

Darmowa recenzja programu AVG AntiVirus 2013

Najlepszy darmowy antywirus

Dowiedz się, które jest naszym ulubionym darmowym oprogramowaniem antywirusowym tutaj

Mogłoby to być usprawiedliwione, gdyby AVG AntiVirus Free był poza tym przyjaznym i dobrze wyposażonym pakietem — ale niestety jest odwrotnie. Chociaż najnowsza wersja oprogramowania ma nowy interfejs inspirowany systemem Windows 8, nadal frustrująco nie wiadomo, które przyciski prowadzą do oryginalnych funkcji oprogramowania, a które służą jedynie do skierowania użytkownika w stronę płatnych produktów AVG.

Darmowy antywirus AVG 2013

W rzeczywistości podstawowe funkcje składają się tylko ze skanera antywirusowego, skanera poczty e-mail i wtyczki przeglądarki. Innymi słowy, AVG jest nie tylko mniej skuteczny niż Avast – nasze zalecane bezpłatne narzędzie antywirusowe – ale ma też krótsze funkcje; jego 272 MB pamięci jest ponad trzy razy cięższe.

Chcielibyśmy myśleć, że zaostrzająca się konkurencja skłoni AVG do powrotu w przyszłym roku z usprawnionym pakietem, który jest w stanie odzyskać koronę. Na razie jednak trzymamy się z daleka.

Detale

Podkategoria oprogramowania Ochrona Internetu

Obsługa systemu operacyjnego

Obsługiwany system operacyjny Windows Vista? tak
Obsługiwany system operacyjny Windows XP? tak
Obsługiwany system operacyjny Linux? nie
Obsługiwany system operacyjny Mac OS X? nie
Obsługa innych systemów operacyjnych Windows 8