Recenzja BenQ MP522 ST

Recenzja BenQ MP522 ST

Obraz 1 z 2

it_photo_6220

it_photo_6219
567 £ Cena w recenzji

Projektory krótkiego rzutu stają się stopniowo coraz bardziej powszechne i przystępne cenowo. Twierdząc, że rzucają pełnowymiarowy obraz z mniejszych odległości niż standardowy projektor, poświęcają trochę na jakość, aby zaspokoić te ciasne miejsca, takie jak sale konferencyjne – nie wspominając o możliwości wyświetlania w dowolnym miejscu w domu lub biurze bez niczego więcej niż stolik kawowy i pusta ściana.

MP522 ST firmy BenQ jest imponującym przykładem tego formatu. Jest stosunkowo mały i działa cicho, z trybem ekologicznym, który dodatkowo wycisza wentylator, jeśli znajdujesz się w szczególnie przytulnym miejscu. Chociaż nie całkiem radzi sobie z wyświetlaczem 72-calowym z miernika podanego na stronie internetowej – przynajmniej nie bez podparcia frontu wyżej niż może wysunąć jego stopa – wytworzył dla nas przyzwoitą przekątną 57 cali. Spróbuj postawić w domu stolik do kawy zaledwie metr od ściany, a zdasz sobie sprawę, jak oszczędne jest to powiększenie w kształcie rybiego oka.

Przydałaby się automatyczna korekcja trapezu, ponieważ z tej niewielkiej odległości obraz jest prawdopodobnie zniekształcony, ale dość łatwo było ręcznie dopasować odpowiednie wymiary. Pilot jest standardową taryfą, a menu jest dość obszerne. Jasność 2000 lumenów była wystarczająco wysoka, aby uzyskać wyraźny obraz nawet w rozsądnie oświetlonym pomieszczeniu, a kolory były całkiem dobre, chociaż po wyjęciu z pudełka BenQ jest trochę zimny jak na nasze gusta; kilka poprawek poprawiło rzeczy.

Wideo przebiega płynnie przez złącze VGA, a tekst i grafika są wystarczająco wyraźne, aby je odczytać – chociaż przy większych odległościach zaczyna być trochę rozmyty. Wybór VGA, Composite i S-Video pozwala na połączenie z komputerami PC, laptopami i konsolami o standardowej rozdzielczości, takimi jak Wii – rozdzielczość 1024 x 768 nie jest wystarczająca dla HD i wyświetla obraz 4:3. Pojedynczy głośnik jest odpowiedni do prezentacji i tym podobnych, chociaż nie jest tak mocny, aby naprawdę cieszyć się rozrywką.

it_photo_6219Nie jest przeznaczony do filmów HD i wysokiej jakości wideo, ale służy do wydobycia, gdy trzeba, aby dodać trochę rozmiaru do ekranu – i bardzo dobrze spełnia swoją rolę. W porównaniu ze zwykłym projektorem niewielka przestrzeń wymagana przez BenQ jest wyzwalająca.

MP522 ST to najtańszy projektor krótkiego rzutu, jaki widzieliśmy, za 493 GBP, ale to dość dużo, biorąc pod uwagę podstawowe specyfikacje. Biorąc pod uwagę, że jasność i kontrast są niższe niż znacznie tańsze modele biurowe, jasne jest, że płacisz trochę więcej za możliwość krótkiego rzutu. Ale w biurze, w którym po prostu nie ma miejsca na nieporęczne, stałe projektory, jest to premia, którą warto zapłacić.

Detale

Jakość obrazu 4

Podstawowe specyfikacje

Technologia projektora DLP
Rezolucja 1024 x 768
Jasność lumenów 2000 lumenów
Współczynnik kontrastu 1,000:1
Korekcja trapezu? tak
Głośniki? nie
Typ głośnika Nie dotyczy
Moc głośnika Nie dotyczy

Wymiary

Wymiary 255x214x90mm (WDH)
Waga 2.200kg

Optyka

Maksymalny rozmiar obrazu po przekątnej 7,5 m

Koszty lampy i eksploatacji

Moc lampy 185W
Żywotność lampy, tryb standardowy 3000 godzin
Żywotność lampy, tryb ekologiczny 4000 godzin
Koszt lampy zastępczej

Moc i środowisko

Szczytowy poziom hałasu 31,0 dB(A)
Poziom hałasu w trybie bezczynności/eko 26,0 dB(A)

Wejścia/wyjścia wideo

Wejścia VGA 1
Wejścia DVI 0
Wejścia S-Video 1
Kompozytowe wejścia wideo 1
Wejścia HDMI 0
Wyjścia VGA (D-SUB) 1

Porty danych i złącza

Czytnik kart pamięci na panelu przednim nie
Obsługa innych nośników pamięci Nie dotyczy

Wejścia/wyjścia audio

Gniazda wejściowe audio 3,5 mm 0
Gniazda audio 3,5 mm 1
Wejścia RCA (phono) 0

Różnorodny

Futerał nie