Jak naprawić błąd 0xc000021a w systemie Windows 8 i 10?

Najnowsze wersje systemu Windows, takie jak Windows 8 i Windows 10, zrobiły wiele, aby odwrócić wrażenie, że systemy operacyjne Microsoft są podatne na awarie, ale nawet te nowsze i znacznie stabilniejsze systemy operacyjne mogą nadal ulegać awarii. Jednym szczególnie irytującym błędem systemu Windows jest numer błędu 0xc000021A.

Jak naprawić błąd 0xc000021a w systemie Windows 8 i 10?

Ten komunikat o błędzie jest jednym z błędów, które oznaczają, że sam system Windows uległ awarii i komputer wymaga ponownego uruchomienia. Jeśli pojawi się ten błąd, pojawi się duży niebieski ekran z informacją, że zbiera informacje o błędach, a następnie ponownie uruchomi komputer. Drobnym drukiem pod nim podaje kod błędu 0xc000021A i mówi, że możesz znaleźć więcej informacji o błędzie online.

Nie panikuj! Ten błąd można naprawić, aby nie powtórzył się, aby ponownie cię niepokoić. Najczęściej ten błąd występuje po aktualizacji systemu Windows.

Samodzielna naprawa systemu Windows

Ponieważ komputer z systemem Windows nie działa normalnie, musisz ręcznie uruchomić system Windows.

  • Aby to zrobić, przytrzymaj klawisz "Shift" na klawiaturze, wybierając "Uruchom ponownie" z opcji zasilania systemu Windows. Może być konieczne użycie rozruchowego dysku Windows lub rozruchowego dysku USB Windows, jeśli nie możesz uzyskać dostępu do funkcji "Uruchom ponownie".
  1. Powinien się załadować niebieski ekran opcji z napisem „Wybierz opcję”. Wybierz „Rozwiąż problemy”. Rozwiązywanie problemów z systemem Windows
  2. Na ekranie Rozwiązywanie problemów wybierz "Opcje zaawansowane". zaawansowane opcje
  3. Następnie w Opcjach zaawansowanych wybierz "Ustawienia uruchamiania". Rozpocznij ustawienie
  4. Na ekranie ustawień uruchamiania wybierz "Wyłącz wymuszanie podpisu sterownika", naciskając "F7" na klawiaturze.Ustawienia uruchamiania
  5. Naciśnij „Enter” na klawiaturze lub przycisk „Uruchom ponownie”, jeśli jest wyświetlany.

Twój komputer uruchomi się ponownie tak, jak mu kazałeś. Możesz dostosować swój komputer, korzystając z różnych dostępnych opcji, aż znajdziesz ten, który Ci odpowiada.

Niech system Windows naprawi się sam

Możesz też wybrać opcję „Naprawa podczas uruchamiania”, w której system Windows automatycznie skanuje komputer w celu zlokalizowania problemu.

  • Przytrzymaj klawisz "Shift" na klawiaturze, wybierając "Uruchom ponownie" z opcji zasilania dla systemu Windows. Może być konieczne użycie rozruchowego dysku Windows lub rozruchowego dysku USB Windows, jeśli nie możesz uzyskać dostępu do funkcji "Uruchom ponownie".
  1. Powinien się załadować niebieski ekran opcji z napisem „Wybierz opcję”. Wybierz „Rozwiąż problemy”. Rozwiązywanie problemów z systemem Windows
  2. Na ekranie Rozwiązywanie problemów wybierz "Opcje zaawansowane". zaawansowane opcje
  3. Następnie wybierz „Naprawa podczas uruchamiania”, która automatycznie skanuje i próbuje naprawić komputer. Wygraj naprawę podczas uruchamiania

Mamy nadzieję, że system Windows znalazł i naprawił problem, który powodował, że komputer nie uruchamiał się poprawnie.

Pliki, które powodują błąd „0xc000021A”

Dwa pliki odpowiedzialne za błąd „0Xc000021A” to „winlogon.exe” i „csrss.exe”. Pierwszy plik odpowiada za logowanie i wylogowanie z systemu Windows, jak sama nazwa wskazuje. Drugi plik to plik serwera lub klienta Windows. Jeśli którykolwiek z tych dwóch plików zostanie uszkodzony lub uszkodzony, może wystąpić błąd.

System Windows może naprawiać uszkodzone pliki i znajdować brakujące pliki, ale nie może naprawiać ani naprawiać problemów ze sprzętem.

Mam nadzieję, że pomogło to rozwiązać problem z logowaniem do systemu Windows bez konieczności uciekania się do czystej instalacji systemu Windows 8 lub 10.

Jeśli znalazłeś inne sposoby rozwiązania tego błędu, daj nam znać w komentarzach!