Najlepsze rozszerzenia trybu ciemnego dla Chrome

Niektórzy ludzie są bardzo wrażliwi na ilość światła w swoim otoczeniu i może to powodować u nich dyskomfort. Nawet bez takiego warunku nawigacja w przeglądarce może być wygodniejsza, gdy biały kolor nie jest tak jasny.

Tryb ciemny jest również praktyczny, jeśli korzystasz z komputera lub smartfona w ciemnym pokoju, jak większość z nas robi to tuż przed pójściem spać.

Niezależnie od powodów, dostarczymy Ci listę najlepszych rozszerzeń trybu ciemnego dla przeglądarki Chrome, dzięki czemu możesz wybrać takie, które będzie odpowiadać Twoim potrzebom.

Jakie są najlepsze rozszerzenia trybu ciemnego dla Chrome?

Dlaczego miałbyś w ogóle pobierać rozszerzenie, jeśli Chrome oferuje już opcję trybu ciemnego? Cóż, tak, ale ten tryb nie obejmuje wszystkich obszarów na ekranie. Co więcej, nie dotyczy to stron internetowych i tam zazwyczaj najbardziej tego potrzebujesz.

Właśnie tam wkraczają te rozszerzenia. Możesz je łatwo skonfigurować i sprawdzić, które z nich działa najlepiej w Twoim przypadku.

Oto nasze sugestie:

#1 Ciemny Czytelnik

To rozszerzenie Chrome jest najlepszym wyborem dla znacznej liczby użytkowników. Ma dość dobrą ocenę w Chrome Web Store, więc możesz go pobrać bez żadnych obaw.

Rozszerzenie czytnika Dark umożliwia wysoki kontrast na każdej stronie internetowej, odwracając jasne kolory i ułatwiając czytanie w ciemnym pokoju.

Ponadto dostępnych jest wiele opcji dostosowywania. Możesz ustawić różne elementy, takie jak filtr sepii, jasność lub kontrast, aby idealnie pasowały do ​​Twoich oczu.

Możesz także docenić to, że rozszerzenie nie wyświetla reklam, dzięki czemu korzystanie z Chrome jest tak samo przyjemne, jak w trybie jasnym.

Po pobraniu Dark Readera będziesz musiał usunąć wszelkie podobne rozszerzenia, na wypadek gdyby zakłócały jego działanie.

#2 Night Eye – tryb ciemny na dowolnej stronie internetowej

To rozszerzenie to kolejna wysoko oceniana opcja, która może odpowiadać Twoim wymaganiom. Działa nawet w trybie offline i oferuje zakupy w aplikacji, jeśli chcesz dodać więcej funkcji, aby ją ulepszyć.

Rozszerzenie Night Eye jest kompatybilne z szeroką gamą urządzeń. Działa nieco inaczej niż inne rozszerzenia trybu nocnego, ponieważ nie odwraca kolorów, ale zamiast tego wykorzystuje indywidualne algorytmy każdej odwiedzanej witryny. Dlatego jeśli strona, którą już otworzyłeś, oferuje swoim użytkownikom tryb ciemny, będziesz mógł ją kontrolować. Do tych witryn należą YouTube i Reddit.

#3 Czytnik Księżyca

Lunar Reader daje Ci swobodę w dostosowywaniu ustawień jasności, dzięki czemu dokładnie odpowiada Twoim potrzebom. Nie wszyscy preferują ten sam poziom jasności, więc dobrze, że możesz to zmienić, jeśli wybierzesz to rozszerzenie. W przeciwieństwie do większości innych rozszerzeń trybu ciemnego, ten oferuje tryb, który może dodać odrobinę żółtego odcienia do dowolnej witryny, dzięki czemu jest bardziej naturalny, gdy na nią patrzysz.

Zawiera również wiele innych przydatnych funkcji, takich jak białe i czarne listy. Mogą być one szczególnie przydatne, jeśli nie jesteś jedyną osobą korzystającą z urządzenia, na którym zainstalowałeś rozszerzenie.

#4 Tryb Ciemnej Nocy

Jeśli szukasz prostego rozszerzenia bez zbyt wielu dodatkowych funkcji, tryb ciemnej nocy może być dobrym rozwiązaniem. Możesz jednak dostosować poziom jasności w trybie ciemnym, ale to wszystko.

Jest to prosty sposób, aby przewijanie Facebooka, YouTube i innych stron internetowych było wygodniejsze dla Twoich oczu w nocy.

Zobacz autozapis

Rozszerzenie Dark Night Mode to bezpłatne oprogramowanie typu open source, które włącza tryb ciemny we wszystkich witrynach, po których poruszasz się w czasie rzeczywistym. Jednocześnie nie odwraca kolorów ani nie zniekształca obrazów, dzięki czemu możesz liczyć na ten sam poziom jakości, jak w trybie zwykłym.

Jak włączyć rozszerzenia w Chrome

Jeśli jesteś nowicjuszem w rozszerzeniach Chrome, nie martw się. Oto szybki sposób ich włączenia.

 1. Uruchom przeglądarkę Chrome i wprowadź Chrome Web Store w polu wyszukiwania.

 2. Po otwarciu strony wprowadź żądane rozszerzenie w polu w lewym górnym rogu. Naciśnij enter.

 3. Kliknij rozszerzenie, które chcesz zainstalować, a następnie wybierz Dodaj do Chrome.

 4. Potwierdź, że nadajesz rozszerzeniu wszelkie wymagane uprawnienia, klikając Dodaj rozszerzenie. Ponieważ możesz dać mu dostęp do swoich danych, upewnij się, że instalujesz tylko zaufane rozszerzenia.

 5. Po zainstalowaniu rozszerzenia zobaczysz jego ikonę w prawym rogu okna przeglądarki, obok pola wyszukiwania.

Jeśli nie widzisz ikony rozszerzenia, kliknij ikonę układanki w tym samym rogu, w którym jest napisane Rozszerzenia. Nowo zainstalowany znajdziesz w menu rozwijanym.

Jak włączyć tryb ciemny w Chrome

Tryb ciemny w Chrome możesz włączyć na kilka sposobów. Jednym z nich byłoby oczywiście zainstalowanie i włączenie jednego z zalecanych rozszerzeń trybu ciemnego, ale można też użyć innych ustawień dostępnych na komputerze. Możesz nie uzyskać takich samych wyników, jak w przypadku rozszerzeń, ale możesz sprawdzić, czy poniższe metody działają dla Ciebie.

1. Tryb ciemny Windows

 1. Przejdź do przycisku Start na pasku zadań na dole i kliknij, aby otworzyć menu główne.

 2. Kliknij ikonę koła zębatego po lewej stronie, aby otworzyć Ustawienia.

 3. Wybierz Personalizacja i z menu po lewej stronie wybierz Kolory.

 4. Wybierz Ciemny z menu rozwijanego.

Twoje zmiany zostaną zastosowane, a na komputerze zobaczysz tryb ciemny systemu Windows. Powinno to również wpłynąć na Chrome. Pamiętaj jednak, że ta zmiana nie dotyczy stron internetowych – tylko niektóre elementy przeglądarki Chrome, takie jak pasek zakładek u góry, wyskakujące okienka, powiadomienia itp.

Wybór ciemnego motywu z karty Wygląd Google Chrome w Ustawieniach działa w ten sam sposób. Możesz bawić się kolorami i wybierać różne ciemne motywy z całkiem szerokiej gamy opcji, ale odwiedzane witryny pozostaną białe.

2. Oznaczenie treści internetowych

Jeśli nie jesteś zadowolony z wyniku poprzedniej metody, wypróbuj tę.

 1. Otwórz przeglądarkę Chrome i wpisz w polu adresu URL: chrome://flags/

 2. Gdy otworzy się nowa strona, wpisz „ciemny” w polu wyszukiwania.

 3. Zobaczysz Force Dark Mode dla treści internetowych, więc wybierz Włączone w rozwijanym menu obok niego.

Jeśli chcesz włączyć tryb ciemny na swoim urządzeniu mobilnym, możesz znaleźć tę opcję w ustawieniach wyświetlania. Czynności mogą się różnić w zależności od typu smartfona lub tabletu, którego aktualnie używasz. Możesz także pobrać ciemny motyw z App Store lub Google Play Store.

Znane problemy z trybem ciemnym Chrome

Ponieważ używanie strony z flagami zawsze było obejściem, a nie oficjalnym sposobem ustawienia trybu ciemnego w Chrome, możesz napotkać błędy, jeśli użyjesz tej metody. Niektórzy użytkownicy narzekali na białe błyski, co niewątpliwie jest niewygodne dla ich oczu.

Wraz z najnowszą aktualizacją Chrome, która pojawiła się na początku tego roku, strony z flagami, z których korzystaliśmy, wydają się zniknąć. Jednak nadal możesz spróbować ich użyć, aby wymusić tryb ciemny dla odwiedzanych witryn — możesz mieć szczęście i sprawić, by działał.

Jeśli jednak nie uda ci się go uruchomić, nie rozczaruj się. Coraz więcej stron internetowych wprowadziło tryby ciemne dla swoich witryn, dzięki czemu możesz korzystać z ich natywnych opcji zamiast wymuszać tryb ciemny w Chrome.

Dodatkowe często zadawane pytania

Masz więcej pytań na temat korzystania z trybu ciemnego w Chrome? Poniższa sekcja może pomóc.

Jak mogę wyłączyć tryb ciemny w Chrome?

Wyłączenie trybu ciemnego w Chrome działa w ten sam sposób, w jaki go włącza - wystarczy wybrać przeciwną opcję w ostatnim kroku procesu.

Jeśli masz skonfigurowany tryb ciemny Windows, po prostu wybierz Jasny zamiast Ciemny w Kolorach.

Jeśli zrobiłeś to za pośrednictwem strony flag, wybierz opcję Wyłączone zamiast Włączone.

Ci, którzy zainstalowali rozszerzenie trybu ciemnego, muszą je tylko usunąć, a Chrome powróci do poprzedniego stanu.

Dlaczego potrzebuję rozszerzenia trybu ciemnego w Chrome?

Zdaniem ekspertów, nasze oczy mogą szybciej się męczyć podczas czytania z jasnego ekranu w ciemnym pomieszczeniu. Dzieje się tak, ponieważ nieustannie muszą przełączać się między jasnym i ciemnym otoczeniem.

To dodatkowo obciąża twoje oczy, głównie ze względu na niebieskie światło emitowane z białego ekranu. Jeśli codziennie spożywasz zbyt dużo tego niebieskiego światła, możesz zauważyć, że masz problemy z zasypianiem w nocy.

Eksperci sugerują również, że pokój, w którym pracujesz na komputerze lub w którym czytasz, powinien mieć taką samą jasność jak urządzenie, z którego czytasz, jeśli nie jaśniej. Dlatego powinieneś włączyć tryb ciemny, jeśli masz tendencję do korzystania z komputera i poruszania się po Chrome w nocy.

Zadbaj o swoje oczy

Istnieje wiele sposobów włączenia kilku poziomów trybu ciemnego w Chrome. Jeśli nic innego nie działa, możesz pobrać darmowe rozszerzenie, które pozwoli Ci pracować na komputerze lub telefonie w nocy bez nadmiernego zmęczenia oczu.

W tym artykule poleciliśmy kilka rozszerzeń z doskonałymi ocenami i jesteśmy pewni, że znajdziesz takie, które działa idealnie dla Ciebie i Twoich urządzeń.

Czy wypróbowałeś już niektóre rozszerzenia z listy? Masz inne sugestie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.