Najlepsze szablony pojęć [Styczeń 2020]

Notion to nowa aplikacja zwiększająca produktywność, która umożliwia organizowanie tygodnia pracy. Dzięki mnóstwu narzędzi i szablonów będziesz mógł uporządkować swoją pracę według własnych upodobań. W przeciwieństwie do innych aplikacji, takich jak OneNote, infrastruktura blokowa Notion i funkcja szablonów okazały się bardzo popularne wśród użytkowników.

Najlepsze szablony pojęć [Styczeń 2020]

Jeśli zastanawiasz się, jaki jest najlepszy szablon do użycia lub jaki jest dostępny, mamy Cię w tym artykule.

Najlepsze szablony dla Notion

Po pierwsze, ważne jest, aby pamiętać, do czego będziesz go używać do własnych celów lub pracy. Oczywiście nie musisz używać Notion tylko w biznesie, ponieważ równie dobrze możesz go używać do organizowania i śledzenia nawyków i działań.

Zanim przejdziemy do bardziej szczegółowych informacji w poniższych sekcjach, oto niektóre z najlepszych szablonów, których możesz używać i konfigurować:

  1. Las tematyczny
  2. Prosty
  3. Lista lektur
  4. Osobista strona główna
  5. Publiczna mapa drogowa
  6. Dziennik pocisków
  7. Dziennik dzienny
  8. Kompleksowa baza danych
  9. Osobista Wiki

Najlepsze szablony pojęć dla studentów

Spośród wielu szablonów Notion dla studentów wybraliśmy dwa, które pomogą każdemu z ich harmonogramem.

Moje Centrum Studiów

Oto narzędzie, dzięki któremu będziesz na bieżąco z nauką. „My Study Hub” łączy w sobie cechy organizacyjne i genialny design. Wygląda minimalistycznie, ale przyda się tym, którzy chcą zrobić wszystko i przejść do następnego roku.

Uczeń OS

Innym świetnym szablonem zorientowanym na studentów jest „System operacyjny ucznia”, który oferuje czyste miejsce pracy dla każdego ucznia. Łączy w sobie inteligentnego menedżera zadań, notatnik i kalendarz, które współpracują ze sobą. Będziesz mieć dostęp do pulpitu nawigacyjnego, kursów, systemu zadań i przydziałów oraz tygodniowego terminarza. Dodatkowo otrzymasz zestaw ikon w kostiumach, które sprawią, że każde zadanie stanie się trochę mniej poważne. Wielu uczniów twierdzi, że ten szablon drastycznie poprawił ich oceny i obniżył stres.

Najlepsze szablony pojęć dla produktywności

Dobrze zorganizowany projekt to mniej problemów i terminowa realizacja. W tym mogą pomóc najlepsze szablony Notion, które skupiają się na produktywności zespołu. Postanowiliśmy wyróżnić trzy z nich

Kalendarz treści

Każdy twórca treści może użyć tego szablonu do organizowania postów, filmów lub całego procesu publikowania. Ten szablon jest porównywalny z aplikacją Trello pod względem podobnego przepływu treści. Interfejs „Kalendarza treści” jest minimalistyczny, ale niezwykle intuicyjny i wystarczy jedno spojrzenie, aby wiedzieć, od czego zacząć. Będziesz mieć wszystko pogrupowane według pomysłów, postępów i segmentów publikacji. Dodatkowo możesz tworzyć konkretne zadania i przydzielać członków zespołu lub współpracowników do pracy nad najpilniejszymi.

Życie Wiki

Większość użytkowników Notion zaczyna od „Life Wiki”, dzięki której możesz śledzić wszystko, od nauki, ćwiczeń, przepisów kulinarnych, przypadkowych pomysłów, koncepcji wystroju i prezentacji biznesowych. Od zawsze ulubieńcy użytkowników Notion, szablon domyślnie udostępnia wszystkie dostępne kategorie, które możesz później zoptymalizować zgodnie z własnymi potrzebami

Strona główna firmy

„Strona główna firmy” działa jako profesjonalny profil firmy, w którym można dodać odpowiednie wartości firmy, cele, pomysły na wizję, cele miesięczne i tym podobne. Każdy członek zespołu może uzyskać dostęp do szablonu, aby upewnić się, że pracuje zgodnie z celami zespołu. Ponadto poczują się zmotywowani, wiedząc, że są częścią postępu firmy.

Najlepsze szablony pojęć do zarządzania projektami

Szablony Notion mogą pomóc osobom zajmującym się zarządzaniem projektami. Na przykład za pomocą szablonu „Notatki ze spotkania” możesz dodawać nowe zadania do swojej skrzynki odbiorczej, zarządzać swoim dziennym i tygodniowym harmonogramem oraz dodawać nowe zadania. Dzięki tablicy podobnej do Trello możesz nadążyć za postępami wszystkich i zawsze mieć wszystko w jednym miejscu.

Najlepsze szablony pojęć dla uczelni

Organizowanie jest jedną z najbardziej krytycznych części życia uczelni, dlatego szablon „Student Home Dashboard” jest uniwersalnym narzędziem dla studentów. Zawiera dzienny i tygodniowy planer, notatki z zajęć, dokumenty, zadania i szablon śledzenia nawyków. Ten szablon pomaga uporządkować bałagan i pokazać, kiedy możesz mieć trochę wolnego czasu lub spędzić go z przyjaciółmi. Kiedy jesteś w pełni szybki, możesz stworzyć własny szablon uczelni lub nawet dla kogoś innego.

Najlepsze szablony pojęć dla studentów medycyny

Idealny dla studentów, którzy korzystają z wielu materiałów do nauki i potrzebują miejsca do przechowywania plików PDF, „Notatki do wykładu” to dobrze wyglądający szablon, który jest łatwy i prosty w użyciu. Dzięki szablonowi możesz przygotować notatki do egzaminu lub udostępnić je znajomym.

Co więcej, wszystkie wykłady zostaną zapisane na jednej stronie, którą możesz później przejrzeć ponownie i systematycznie przygotowywać się do egzaminów końcowych. Między innymi będziesz mógł śledzić swoje oceny i postępy oraz utrzymywać przejrzysty harmonogram zajęć, aktywności i egzaminów.

Najlepsze szablony pojęć dla uczniów szkół średnich

Jednym z najprostszych szablonów, który może przynieść korzyści każdemu uczniowi szkoły średniej, jest „Szablon domowy”. Śledzi czteroletni plan Twoich osobistych celów, projektów, listy życzeń i wszystkich zadań. Dzięki prostemu planerowi tygodniowemu i narzędziu do śledzenia nawyków zobaczysz, w jaki sposób możesz nadążyć za wymaganiami dotyczącymi nauki i zajęć pozalekcyjnych oraz wygospodarować więcej czasu dla rodziny i przyjaciół. W przypadku każdego, którego rodzice są zbyt zajęci, aby przypominać im o swoich obowiązkach, możesz polegać na szablonie Notion, aby zawsze wiedzieć, co jest w Twoim kalendarzu.

Najlepsze szablony pojęć do notatek ze spotkań

Jednym z najlepszych szablonów do przechowywania notatek jest szablon „Baza danych”. Dzięki szablonowi możesz napisać szczegółowy follow-up po każdym spotkaniu, a także prowadzić obszerne notatki. Każda strona zawiera sekcje, takie jak Czynności, Notatki i Agenda. Pod koniec spotkania łatwo jest przenosić rzeczy, kopiować i udostępniać wszystkie rzeczy swojemu zespołowi.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak robić notatki w Notion?

Notion można porównać do zestawu Lego, w którym z różnych elementów budujesz unikalną kombinację narzędzi. Ponieważ wszystko działa w blokach, będziesz musiał zainstalować więcej elementów tabeli i tekstu, jeśli chcesz robić notatki. Albo możesz polegać na szablonie (patrz poniżej).

Co to jest szablon pojęć?

Jeśli chcesz tworzyć dokumenty w Notion bez budowania wszystkiego od podstaw, możesz zacząć od szablonu i dostosować go do potrzeb swojego zespołu. Cały czas pojawiają się nowe szablony, które mogą uczynić Twoje tabele bardziej interaktywnymi lub stworzyć lepszą przestrzeń do robienia notatek.

Dzięki stale rosnącej bibliotece szablonów możesz zacząć od jednego i dostosować go do swoich potrzeb. Możesz dodawać i usuwać elementy oraz tworzyć nowe strony i miejsce na wszystkie dane, których będziesz używać.

Czym jest pojęcie?

Notion to interaktywne narzędzie dla zespołów do organizowania różnych projektów, zadań i dokumentów. Dzięki wizualizacjom, współpracy między funkcjami i funkcjonalnym narzędziom możesz używać Notion do zarządzania dowolnym projektem i opracowywania pomysłów.

Notion ma stromą krzywą uczenia się, ale wkrótce będziesz mógł ją zoptymalizować, aby odpowiadała wszystkim Twoim potrzebom. Obietnica, którą niesie ze sobą Notion, polega na tym, że możesz przekształcić go w narzędzie do organizowania ukształtowane zgodnie z twoim sposobem myślenia i sposobem życia.

Magiczne szablony

Teraz, gdy masz już pomysł na to, co jest możliwe w świecie szablonów Notion, pozostało Ci wybranie jednego (lub kilku) i użycie aplikacji, aby, miejmy nadzieję, usprawnić przepływ pracy. Notion umożliwia śledzenie harmonogramu i zabawę.

Jaki jest Twój ulubiony szablon do tej pory? Czy zacząłeś używać Notion? Jakie są Twoje pierwsze wrażenia?

Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.