Najlepsza sieć VPN dla Chromebooka

Chromebooki mają wiele do zaoferowania. Są tanie, dobrze dostosowane do ich przeznaczenia, zwykle lekkie, w pełni funkcjonalne i mają całkiem dobrą żywotność baterii. Świetnie sprawdzają się w szkole i pracy. Jednak wielu użytkowników może mieć pewne obawy dotyczące prywatności związane z laptopami opartymi na Google.

Najlepsza sieć VPN dla Chromebooka

Google nie jest zły, ale najwyraźniej ma na celu zarobienie jak największej ilości pieniędzy na Twoich danych. VPN nie będzie w stanie powstrzymać firmy przed gromadzeniem danych podczas korzystania z Chromebooka, ale może uniemożliwić jej zobaczenie tego, co robisz online. VPN na dowolnym urządzeniu może uniemożliwić każdemu zobaczenie, co robisz online.

Ponieważ nasze dane przeglądania są teraz postrzegane jako uczciwa gra przez dostawców usług internetowych, marketerów i duże firmy, to od nas zależy ich ochrona. VPN to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zrobienie tego.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Obsługa Chromebooka VPN

Chociaż Chromebooki nie przypominają komputerów z systemem Windows lub Mac, obsługują VPN. Chrome OS obsługuje trzy główne typy połączeń VPN: L2TP przez IPSec z PSK, L2TP przez IPSec z uwierzytelnianiem opartym na certyfikatach oraz OpenVPN.

Gdy mówimy o Chromebooku, Twoimi opcjami uruchomienia i uruchomienia VPN są użycie rozszerzenia Chrome, aplikacji lub klienta VPN. Chociaż wszystkie trzy będą działać, najlepszą opcją jest aplikacja lub klient VPN, ponieważ chronią cały ruch z urządzenia, a nie tylko ruch Chrome. Większość usług VPN ma własnego klienta, który będzie działał między innymi w systemie operacyjnym Chrome.

Jeśli wolisz, możesz ręcznie skonfigurować system operacyjny Chrome do korzystania z połączenia L2TP. W przeciwnym razie zainstalowanie klienta lub aplikacji VPN jest bardzo proste, aby wykonać ciężką pracę za Ciebie.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

VPN dla Chromebooka

Wiemy, dlaczego musimy zainstalować VPN, aby bezpiecznie szyfrować cały ruch internetowy. Przejdźmy teraz do usług VPN, które powinieneś rozważyć, aby to zrobić. Każdy z poniższych będzie oferować 256-bitowe szyfrowanie, klienta lub aplikację do zainstalowania na Twoim Chromebooku i ma reputację niezawodności. Wszystkie będą również sieciami VPN bez dzienników, co jest niezbędne, jeśli robisz w Internecie coś, czego nie chcesz, aby było to identyfikowane.

Nie pomylisz się z żadną z tych opcji:

ExpressVPN

ExpressVPN to nasz ulubiony VPN. Jest szybki, niezawodny, posiada szereg serwerów VPN w 160 lokalizacjach w 94 krajach. Działa również, aby umożliwić Netflix i inne usługi z blokadą geograficzną, co jest dodatkowym bonusem. ExpressVPN nie ma klienta Chrome OS, ale oferuje stabilną wersję Androida i rozszerzenie Chrome, które można zainstalować ze Sklepu Google Play.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

ExpressVPN jest kompatybilny z większością Chromebooków i możesz go łatwo zainstalować, przechodząc na tę stronę. Jeśli Twój Chromebook ma ograniczone miejsce na dane, możesz nawet użyć dostępnego tutaj rozszerzenia Chrome.

W przeciwieństwie do niektórych innych sieci VPN z naszej listy, usługa oferuje bezpłatną wersję próbną i gwarancję zwrotu pieniędzy, więc nawet jeśli zarejestrujesz się i Ci się to nie spodoba, możesz odzyskać swoje pieniądze. Jeśli zdecydujesz się zachować usługę, to tylko 12,95 USD/mies. na pięć urządzeń.

Dzięki łatwej instalacji, świetnej cenie i wszechstronności nie możesz się pomylić z ExpressVPN na dowolnym urządzeniu, zwłaszcza na Chromebooku.

NordVPN

NordVPN to kolejna regularna pozycja na naszych listach VPN, z tych samych powodów ExpressVPN pojawia się tak często. Jest niezawodny, bezpieczny z 256-bitowym szyfrowaniem, szybki i działa na prawie każdym urządzeniu. To nie jest najtańsza opcja. Nie na dłuższą metę, ale ma godną pozazdroszczenia liczbę serwerów VPN i może korzystać z podwójnego połączenia VPN, gdy naprawdę potrzebujesz być bezpieczny.

Możesz użyć aplikacji na Androida lub rozszerzenia Chrome, jeśli nie chcesz ręcznie konfigurować L2TP.

Prywatny dostęp do Internetu

Private Internet Access to kolejna sieć VPN zgodna z ChromeOS. Jest szybki, bezpieczny i wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie. Posiada aplikację na Androida i rozszerzenie Chrome dla łatwej instalacji i oferuje ponad 3300 serwerów w 32 krajach na całym świecie. Jest kompatybilny z PPTP, OpenVPN i L2TP/IPSec i umożliwia podłączenie do dziesięciu urządzeń jednocześnie, czego żadne z tych innych nie robi.

PIA jest również bardziej konkurencyjna cenowo niż niektóre z tych innych usług, co czyni ją dobrą opcją dla osób zwracających uwagę na cenę. Jest też bezpłatna wersja próbna.

Znikanie IP

IPVanish to kolejna świetna opcja VPN dla Chromebooków, ponieważ działa jako aplikacja na Androida lub rozszerzenie Chrome. IPVanish różni się od tych innych usług tym, że posiada własne farmy serwerów, a nie je wynajmuje. Zapewnia to nieco większą kontrolę nad prędkościami i ruchem, ale nie zapewnia dodatkowych korzyści w zakresie bezpieczeństwa. Jest jednak bezpieczny, z 256-bitowym szyfrowaniem i bez dzienników.

IPVanish oferuje bezpłatną wersję próbną i gwarancję zwrotu pieniędzy, ale nie powinieneś jej potrzebować. Podobnie jak pozostałe na tej liście, usługa jest szybka i niezawodna i robi wszystko, czego potrzebujesz.

Często Zadawane Pytania

Być może nadal uczysz się o swoim Chromebooku lub nadal masz pytania dotyczące VPN. Tak czy inaczej, zamieściliśmy tę sekcję, aby odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.

Czy VPN spowolni mojego Chromebooka?

Dobra sieć VPN nie powinna zbytnio spowalniać połączenia internetowego. Ale, jak mówi stare powiedzenie, „dostajesz to, za co płacisz”. Oprócz wybranego dostawcy VPN musisz również wziąć pod uwagę odległość serwera, z którym łączysz się ze swojego urządzenia. Na przykład, jeśli jesteś w Stanach Zjednoczonych i łączysz się z serwerem w Australii, możesz zauważyć nieco większe opóźnienie niż w przypadku połączenia z serwerem w Wielkiej Brytanii.

Wybór solidnej, niezawodnej sieci VPN, takiej jak ExpressVPN, będzie służyć Ci lepiej niż niektórzy inni dostawcy oferujący bezpłatne połączenia, ponieważ po prostu nie mają wsparcia potrzebnego do maksymalizacji prędkości Internetu.

Jak skonfigurować VPN na moim Chromebooku?

Konfiguracja VPN na Chromebooku jest naprawdę prosta. Jeśli zdecydujesz się użyć rozszerzenia, po prostu otwórz przeglądarkę Google Chrome na swoim Chromebooku i odwiedź Chrome Web Store. Stamtąd możesz przeszukać sklep internetowy pod kątem sieci VPN, której chcesz użyć.

Jeśli chcesz korzystać z jednej z aplikacji VPN na swoim Chromebooku, najpierw przejdź do witryny dostawcy i zarejestruj się, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Następnie musisz otworzyć ustawienia sieci na swoim Chromebooku, klikając godzinę w prawym dolnym rogu i klikając zębatkę Ustawienia. Kliknij opcję, aby Dodać obok VPN. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć konfigurację. W zależności od tego, z której sieci VPN korzystasz, instrukcje mogą się nieznacznie różnić.

Zabezpieczenie Chromebooka jest tak samo ważne jak zabezpieczenie dowolnego urządzenia. Zdziwiłbyś się, ile danych oddajesz podczas prostej sesji surfowania. VPN może pomóc to zabezpieczyć, a jednocześnie zabezpieczyć Twoje urządzenia. Wypróbuj już dziś i ciesz się prawdziwym spokojem!