Jak dodać Amazon Prime Video do Roku

Chcesz dodać Amazon Prime Video do Roku? Masz problemy z odtwarzaniem treści na kanale? Chcesz wiedzieć, jak sprawić, by to działało, aby móc dalej oglądać? Ten samouczek pokaże Ci to wszystko i wiele więcej.

Jedną z najfajniejszych rzeczy związanych z posiadaniem Roku jest prawie nieskończony sposób dostosowywania go do własnych potrzeb. Możesz dodawać kanały, dostosowywać ich wygląd i styl, a także sprawić, by był naprawdę Twoim odtwarzaczem multimedialnym. Biorąc pod uwagę, jak tani jest, Roku bardzo dobrze konkuruje z Firestick. Zwłaszcza, gdy możesz dodać Amazon Prime Video jako kanał.

Nie wiem, jak długo będziesz mógł korzystać z Amazon Prime Video na Roku. Teraz Roku uruchomił własne subskrypcje premium, jest trochę bardziej konkurentem niż rodakiem, a Amazon ma zwyczaj próbować karać konkurentów. Przynajmniej na razie możesz oglądać Amazon Prime Video na Roku, więc równie dobrze możesz go w pełni wykorzystać.

Dodaj Amazon Prime Video do Roku

Amazon Prime Video to kanał na Roku, więc jeśli wiesz, jak dodawać kanały, możesz to wszystko pominąć i przejść do niego. Jeśli nie dodałeś jeszcze kanału, tak to robisz.

 • Włącz wszystko, aby być na Ekran główny Roku.
 • Naciśnij przycisk Home na pilocie Roku.
 • Wybierz kanały strumieniowe z menu po lewej stronie, aby otworzyć Sklep kanałów.
 • Przewiń lub szukaj Amazon Prime Wideo.
 • Wybierz Dodaj kanał z poziomu strony Amazon Prime Video.

Twój kanał powinien teraz pojawiać się obok wszystkich innych.

Jeśli korzystasz z aplikacji mobilnej Roku, możesz tam również dodać Amazon Prime Video.

 • Otwórz aplikację na Twoim telefonie.
 • Wybierz Ikona kanałów na dole i wybierz Channel Store.
 • Przeglądaj lub szukaj Amazon Prime Wideo i wybierz go.
 • Wybierać Dodaj kanał.

Kiedy wrócisz do domu i odpalisz Roku, kanał powinien być gotowy do pracy.

Jeśli korzystasz z komputera stacjonarnego, możesz dodać kanał ze strony Roku. Przejdź do tej strony i wybierz Dodaj kanał. Dopóki jesteś zalogowany na swoje konto Roku, kanał zostanie dodany do Twojego składu.

Po dodaniu Amazon Prime Video do Roku musisz zalogować się na kanał, podając dane swojego konta Amazon. Ponieważ jest to kanał subskrypcji, musisz to zrobić i poprosić Roku o zapisanie szczegółów do późniejszego wykorzystania.

Rozwiązywanie problemów z kanałami na Roku

W zdecydowanej większości przypadków dodanie kanału do Roku to bezproblemowe doświadczenie. Wybierz, aby dodać kanał, poczekaj chwilę, aż serwery Roku nadrobią zaległości i możesz wybrać kanał na swoim urządzeniu. Czasami jednak coś idzie nie tak.

Jeśli próbowałeś dodać Amazon Prime Video do Roku i nie będzie on odtwarzał dźwięku, wideo jest złej jakości lub multimedia po prostu nie będą odtwarzane, możesz podjąć pewne kroki, aby to naprawić.

Uruchom ponownie Roku

Ponowne uruchamianie Roku jest jak komputer, gdy nie działa poprawnie. Resetuje pamięć, usuwa wszelkie błędne konfiguracje i sprawia, że ​​system ponownie ładuje system operacyjny. To może wystarczyć do rozwiązania problemu.

Użyj menu Roku i wybierz Ustawienia i System. Wybierz Uruchom ponownie system z prawego menu. Pozwól, aby pudełko zrestartowało się i spróbuj ponownie.

Sprawdź sieć

Roku zależy od przyzwoitego połączenia internetowego, aby zapewnić jakość oglądania, z której jest znany. Sprawdź, czy Twoja sieć jest dostępna i działa poprawnie. Wybierz Ustawienia i sieć z menu Roku i sprawdź siłę sygnału, jeśli używasz Wi-Fi lub stan połączenia, jeśli używasz Ethernet.

Jeśli masz pod ręką telefon lub laptop, sprawdź również połączenie internetowe. Jest to szczególnie przydatne, jeśli korzystasz z Wi-Fi.

Sprawdź ustawienia dźwięku

Czasami po dodaniu nowego kanału do Roku ustawienia dźwięku są źle skonfigurowane. To szybkie sprawdzenie i pierwsza rzecz do wypróbowania, jeśli masz problemy z dźwiękiem w Amazon Prime Video na Roku. Wybierz Ustawienia i dźwięk i sprawdź, czy wyjście audio jest ustawione prawidłowo.

Usuń kanał i zainstaluj go ponownie

Jeśli Twój Roku działa dobrze poza Amazon Prime Video i wypróbowałeś te inne kroki, warto usunąć kanał i dodać go ponownie. Może to być czasami konieczne, gdy kanały wymagają dodatkowego logowania, tak jak robi to Amazon.

 • Przejdź do Dom Roku ekran i wybierz Amazon Prime Kanał wideo.
 • Wybierz przycisk gwiazdki na pilocie, aby uzyskać dostęp do menu kanałów.
 • Wybierz Usuń kanał i potwierdź swój wybór.

Następnie po prostu dodaj kanał ponownie, jak powyżej.

Dodanie Amazon Prime Video do Roku jest proste i powinno działać dobrze za pierwszym razem. Jeśli coś pójdzie nie tak, masz teraz kilka sposobów, aby to naprawić. Mam nadzieję, że to pomoże!