Jak korzystać z punktów umiejętności w Black Desert Online?

Black Desert Online to masowa gra RPG online dla wielu graczy (MMORPG) z wieloma klasami do wyboru. Podobnie jak w przypadku większości gier MMORPG, wszystkie te klasy mają różne umiejętności. Kiedy po raz pierwszy grasz w grę, musisz awansować i zdobywać punkty umiejętności, ponieważ większość umiejętności jest zablokowana.

Jak korzystać z punktów umiejętności w Black Desert Online?

Punkty umiejętności pozwalają odblokowywać umiejętności i je ulepszać. Jeśli nie wiesz, jak z nich korzystać, jesteś we właściwym miejscu. Wspomnimy również o systemach sukcesji i przebudzenia oraz o tym, jak liczą się dla nich punkty umiejętności.

Black Desert Online – podstawy punktów umiejętności

Główne sposoby zdobywania punktów umiejętności w Black Desert Online to:

 • Pokonywanie wrogów
 • Trening z książkami umiejętności na manekinach
 • Wykonywanie zadań

Punkty umiejętności, które zdobywasz za wykonywanie zadań, nie wliczają się do miękkiego limitu punktów umiejętności. Wielu graczy jest na poziomie 60 i nadal trudno jest zdobyć wystarczającą liczbę punktów umiejętności dla wszystkich swoich umiejętności.

Grając w Black Desert Online, możesz zarządzać swoimi punktami umiejętności i wykorzystywać je do dowolnych umiejętności, w tym do zmiany przydziału w razie potrzeby. Jednak po osiągnięciu poziomu 56 nie możesz już przypisać swoich punktów umiejętności do innych umiejętności. Na poziomie 56 i wyższym może być konieczne skorzystanie z mikrotransakcji, aby zresetować swoje umiejętności.

Zanim osiągniesz poziom 56, będziesz już wiedział, na jakich umiejętnościach i drzewach się skupić. Bezpłatny reset po zadaniu Przebudzenia może pozwolić ci na przerobienie umiejętności powyżej tego poziomu, ale zachęcamy Cię do zaplanowania swoich umiejętności przed ukończeniem zadań Przebudzenia. Powinieneś zachować reset na pilną sytuację.

Umiejętności w Black Desert Online są powiązane z używaną bronią. Kiedy osiągniesz poziom 56, masz szansę rozegrać misję Przebudzenia. Te zadania pozwalają ci zmienić broń i uzyskać dostęp do potężniejszych umiejętności.

Punkty umiejętności po przebudzeniu

Po ukończeniu zadania Przebudzenia nadal musisz używać punktów umiejętności, aby odblokować nowe umiejętności. Zadania przebudzenia wymagają od graczy zmiany broni, co daje im dostęp do zupełnie innych drzewek umiejętności. Właśnie dlatego farmienie na punkty umiejętności jest nadal niezbędne, nawet powyżej poziomu 56.

Nawet jeśli masz dostęp do swojej nowej broni, twoja stara broń i umiejętności nadal tam są. Jeśli dobrze zaplanujesz swoje umiejętności i kombinacje broni, możesz stworzyć ciekawe kombinacje i taktyki.

Jak korzystać z punktów umiejętności w Black Desert na konsoli Xbox

Aby wykorzystać swoje punkty umiejętności, musisz awansować swoją postać. W przeciwieństwie do niektórych gier, w Black Desert Online możesz odblokować dowolną umiejętność, osiągając wymagany poziom i wykorzystując swoje punkty umiejętności. Nie musisz wydawać dodatkowych pieniędzy, aby zdobyć i odblokować umiejętność.

Proces jest stosunkowo prosty, więc przejdźmy do niego.

 1. Otwórz menu, naciskając przycisk Start.
 2. Przejdź do opcji „Umiejętności”.
 3. Poszukaj umiejętności, którą chcesz odblokować.
 4. Wybierz umiejętność.
 5. Użyj swoich punktów umiejętności, aby go odblokować.
 6. W razie potrzeby powtórz dla pozostałych umiejętności.

Na szczęście punktów umiejętności w Black Desert Online jest pod dostatkiem. Bardziej prawdopodobne jest, że spędzisz czas wpatrując się w drzewka umiejętności niż cokolwiek innego.

Jak korzystać z punktów umiejętności w Czarnej Pustyni na PS4?

Obie konsole są praktycznie identyczne, więc powyższe kroki powinny zadziałać, jeśli grasz na PS4. Bez dalszych ceregieli, oto instrukcje.

 1. Naciśnij przycisk Opcje, aby otworzyć menu.
 2. Przejdź do sekcji „Umiejętności”.
 3. Znajdź umiejętność lub umiejętności, które możesz odblokować.
 4. Wybierz umiejętność, którą chcesz zdobyć.
 5. Wydaj swoje punkty umiejętności na umiejętność, aby ją odblokować.
 6. Powtarzaj te kroki, aż zakończysz odblokowywanie umiejętności.

Na konsoli szukanie menu Umiejętności obejmuje kilka innych czynności niż granie na PC. Teraz porozmawiamy o używaniu punktów umiejętności na komputerze.

Jak korzystać z punktów umiejętności na Czarnej Pustyni na PC?

Ponieważ gracze na PC zwykle grają za pomocą myszy i klawiatury, mogą natychmiast nacisnąć przycisk, aby wyświetlić menu umiejętności. Domyślnie wiązaniem menu umiejętności jest klawisz „K”. Jeśli wcześniej zmieniłeś powiązania klawiszy, naciśnij ten klawisz.

Oto jak wykorzystać swoje punkty umiejętności na PC:

 1. W Black Desert Online na PC naciśnij klawisz „K”.
 2. Ta akcja przenosi Cię bezpośrednio do menu Umiejętności.
 3. Wybierz umiejętność, którą chcesz odblokować za pomocą punktów umiejętności.
 4. Odblokuj umiejętność.
 5. Wydaj więcej punktów umiejętności, jeśli masz inne umiejętności do odblokowania w swoim drzewie umiejętności.

Najlepsze lokalizacje do uprawy na punkty umiejętności

W świecie gry jest kilka lokacji, które dają punkty umiejętności, w tym:

 • Siedlisko Fadusa

Ta lokalizacja jest lepsza dla początkujących, ponieważ wrogowie zwykle skupiają się razem, a inni gracze raczej tu nie przychodzą. Łupy tutaj są lżejsze, więc możesz też zabrać ich więcej do domu. Jeśli dopiero zacząłeś grać, znajdziesz to miejsce wyjątkowe pod względem punktów umiejętności.

 • Bandyci z Gahazu

Gahaz Bandits to legowisko położone tuż za miastem na Terytorium Shakatu. Wrogowie są tu rozproszeni, ale nie na tyle, żeby tracić czas na podróże. Ich łupy są również lekkie do noszenia i można je sprzedać za przyzwoite pieniądze.

 • Pustynna Świątynia Nag

Ponieważ świątynia znajduje się na pustyni, musisz przynieść oczyszczoną wodę lub herbatę anyżową, aby uchronić się przed chorobą pustyni. Wrogowie tutaj upuszczają dużo pieniędzy wraz z dużą ilością punktów umiejętności. Świątynia też znajduje się w pobliżu banku, bonus powitalny.

Chodźmy z tym drzewkiem umiejętności

Korzystanie z punktów umiejętności w Black Desert Online może otworzyć wiele różnych możliwości. Jeszcze przed przebudzeniem lub sukcesją zalecamy zasięgnięcie porady na temat umiejętności, na których należy się skoncentrować. W ten sposób w ogóle nie będziesz musiał resetować swoich umiejętności.

Jakich drzewek umiejętności wolisz używać w Black Desert Online? Ile razy zresetowałeś swoje umiejętności? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.