Jak zdobyć konia w Black Desert Online?

Podobnie jak wiele innych gier MMORPG, Black Desert Online ma system montowania. W rzeczywistości konie stanowią podstawową formę transportu w BDO. Występują w różnych kolorach, stylach i poziomach. Chociaż personalizacja jest daleka od złożonego systemu zarezerwowanego dla tworzenia postaci, jest wystarczająco dużo różnorodności, aby się obejść.

Jak zdobyć konia w Black Desert Online?

Co ciekawe, istnieje również kilka różnych sposobów na zdobycie koni w BDO. W tym artykule omówimy, jak zdobyć jednego z najlepszych wierzchowców w grze, jeśli masz dość jazdy na osiołku.

Jak zdobyć konia

Zmiana z osła na konia to coś, co możesz zrobić na wiele sposobów.

Kupowanie

Możesz kupić konia poziomu 1 w stajni. Będzie cię to kosztować 15 000 srebra i nie będzie szczególnie atrakcyjne. Konie dla początkujących występują tylko w dwóch kolorach, brązowym i szarym. Wszystko zależy od wybranego emblematu.

Co więcej, konie 1 poziomu mają podstawową prędkość 94%, co jest dość niską.

Darmowa nagroda

Teraz, jeśli nie chcesz wydawać srebra, możesz również dostać konia za darmo. Możesz tego nie wiedzieć, ale darmowy koń jest częścią nagród twojego nowego gracza.

Drugiego dnia gry z nowego konta otrzymasz emblemat konia. Możesz go znaleźć w oknie nagród, wraz z kilkoma innymi prezentami.

Następnie możesz odebrać emblemat konia i wymienić go na swojego pierwszego wierzchowca. Może to być darmowy wierzchowiec, ale będzie miał te same statystyki poziomu 1, co koń początkujący, którego możesz kupić w stajni.

Oczywiście jest inna opcja.

Tresowanie

Powiedzmy, że chcesz czegoś lepszego niż koń 1 poziomu i nie chcesz wydawać zbyt dużo srebra. Jak brzmi 7500-srebrny koń?

Tyle kosztuje oswojenie konia w BDO (przy odrobinie szczęścia). Teoretycznie jest tańszy i możesz uzyskać prędkości podstawowe od 104% do 109%. Jednak oswajanie jest bardziej złożonym procesem, który może nie być odpowiedni dla początkujących graczy.

Wymaga również osiągnięcia co najmniej 20 poziomu w grze i zdobycia po drodze kilku przedmiotów. Ale jeśli naprawdę chcesz oswoić konia, oto co musisz zrobić:

 1. Kup lassa i marchewki od Stablera.

 2. Przeszukuj otwarte pola w poszukiwaniu stad koni.

 3. Wyceluj lassem w jednego z koni, aby uzyskać 50% szansy na rozpoczęcie oswajania.

 4. Alternatywnie nakarm konia cztery razy, aby go najpierw uspokoić.
 5. Rzuć lassem, aby rozpocząć mini-grę.

 6. Skoncentruj się i zagraj w oswajającą mini-grę.
 7. Naciśnij szybko przycisk spacji, aby wypełnić licznik.

 8. Kontynuuj granie w mini-gry, aby zbliżyć się do konia na tyle blisko, aby go nakarmić.
 9. Spróbuj dosiąść konia.

Pamiętaj, że pomyślne ukończenie mini-gier nie gwarantuje, że oswoisz konia. Dlatego ważne jest, aby mieć zapasowe lassy i marchewki, gdy próbujesz zdobyć dzikiego konia w BDO.

Hodowla

Złożoność BDO jest tym, co sprawiło, że MMORPG odniósł sukces dzięki swojej bazie graczy. Jednym z najbardziej ekscytujących systemów w grze jest system hodowli wierzchowców.

Jeśli kupowanie lub oswajanie Ci się nie podoba, możesz spróbować wyhodować lepszego konia.

Pamiętaj, że hodowla to mechanika w dużym stopniu zależna od twojego zrozumienia klaczy i ich punktów hodowlanych. Klacze mogą urodzić ograniczoną liczbę koni.

Ale jak działa hodowla?

Po pierwsze, musisz upewnić się, że posiadasz samicę konia. Następnie możesz udać się na Targ Hodowlany i wynająć męskiego konia na noc.

W przeciwnym razie możesz użyć mechaniki rozmnażania we własnej stajni, jeśli zarówno żeńskie, jak i męskie wierzchowce mają wystarczającą liczbę punktów rozmnażania.

Proces hodowli trwa do trzech godzin. Następnie otrzymasz nowego wierzchowca. Nowy koń będzie miał jedną umiejętność startową i losowo wybraną płeć. Jeśli chcesz dosiąść nowego konia lub sprzedać go na rynku za dodatkowe monety, wybór należy do Ciebie.

Najem

Jest to stosunkowo nowa metoda zdobywania konia. Jest drogi, ponieważ kosztuje około 100 000 srebra. Możesz jednak wypożyczyć niesamowite wierzchowce od innych graczy nawet na tydzień.

 1. Idź do stajni.

 2. Kliknij opcję „Wypożycz” w nowym oknie.
 3. Stamtąd kliknij opcję „Lista wypożyczenia”.
 4. Przeszukaj listę koni, które lubisz lub na które Cię stać.

 5. Wynajmij wierzchowca, który ci się podoba, między poziomem 1 a 8.

Używając wynajętego konia, nadal może zyskać exp. Jednak montaż zostanie zablokowany w ekwipunku wybranym przez właściciela.

Jak zdobyć konia w Black Desert Mobile?

Mechanika oswajania i rozmnażania w BDO Mobile jest bardzo podobna do tej w grze podstawowej, ale z bardzo niewielkimi różnicami.

Na przykład, aby złapać dzikiego konia, potrzebujesz liny do oswajania konia i cukru (nie marchewki). Potrzebujesz tego samego stopniowego podejścia, aby zwiększyć swoje szanse na oswojenie konia.

 1. Znajdź stado na otwartej przestrzeni.

 2. Podejdź powoli.
 3. Podaj cukier, gdy zostaniesz o to poproszony.
 4. Rzuć lassem po nakarmieniu konia trzy do czterech razy.

 5. Ukończ mini-grę.

Zwróć uwagę, że szansa na pomyślne oswojenie konia spada o 10% wraz ze wzrostem poziomu lub rangi koni.

Możesz także hodować konie w Black Desert Mobile, jeśli masz już zarejestrowane wierzchowce żeńskie i męskie. Jeśli tak, udaj się do swojego osobistego obozu.

Upewnij się, że masz dwa konie tego samego poziomu i poziomu, inaczej to nie zadziała. Opróżnij inwentarz koni przed rozpoczęciem procesu hodowlanego.

Jak zdobyć siodło dla konia?

Wierzchowce posiadają pięć funkcjonalnych slotów na wyposażenie w BDO. Podczas gdy niektóre przedmioty zmieniają tylko wygląd, inne wpływają na statystyki.

Na przykład siodło wpływa na trzy statystyki: maksymalne HP, wytrzymałość i szybkość obrotu. To jeden z pierwszych elementów wyposażenia, które powinieneś zdobyć dla swojego wierzchowca.

Jeśli przypadkiem masz już wielbłąda, możesz po prostu przenieść siodło z wielbłąda na konia. Te dwa wierzchowce mają wiele takich samych elementów wyposażenia. Jeśli jednak tego nie zrobisz, możesz to zrobić na inne sposoby.

Możesz udać się na targowisko i poszukać siodeł w kategorii wierzchowiec. Alternatywnie możesz kupić siodło od stabilnego opiekuna, jeśli twoja postać ma wystarczająco dużo Amity, aby odblokować siodła.

Możliwe jest również zdobycie siodła dla konia – i innego wyposażenia wierzchowca – z imprez biegowych. Jeśli spędzisz w grze wystarczająco dużo czasu i zbierzesz zasoby, możesz sam stworzyć końskie siodło. Zajrzyj na przykład do Horse Gear Workshop w Heidel, aby poznać wymagania rzemieślnicze.

Czarna Pustynia Jak zdobyć zbroję konia?

Zdobywanie zbroi dla konia działa podobnie do mechaniki siodła. Każda stajnia ma własny sklep. Stamtąd możesz zwykle kupić całkiem podstawową zbroję dla konia. Musisz jednak osiągnąć pewien poziom przyjaźni na swojej postaci, aby odblokować sprzęt, który chcesz kupić.

Stworzona zbroja oferuje znacznie lepsze statystyki. Aby rozpocząć tworzenie, musisz najpierw zakupić Dom Rzemieślniczy Horse Armor. Gdy już to zrobisz, możesz sprawdzić różne zestawy zbroi, aby zobaczyć wymagane materiały.

Każdy element zbroi ma swoją własną listę materiałów. Znajdź je, umieść w swoim magazynie, a następnie poproś pracownika, aby wykonał żądany przedmiot.

Możesz się zgubić w mechanice wierzchowca

Wierzchowce w BDO bardzo różnią się od tego, co widzisz w innych grach MMORPG. Jasne, pełnią tę samą podstawową funkcję transportu. Ale BDO przenosi to na nowy poziom.

Możesz używać koni, wielbłądów, osłów i innych wierzchowców w grze do poruszania się, angażowania się w walkę, wyścigi itp. Mechanika wytwarzania i hodowli może zająć dużo czasu. Dodają jednak również inny wymiar do gry i mnóstwo dodatkowych treści, które możesz odkryć.

Powiedz nam, jaki jest twój ulubiony wierzchowiec w grze? Jaki był twój najbardziej udany eksperyment hodowlany? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.