Jak blokować aplikacje na Nintendo Switch

Istnieje wiele powodów, aby blokować aplikacje na Nintendo Switch. Niezależnie od tego, czy chcesz ograniczyć dostęp młodszych użytkowników do treści dla dorosłych, czy po prostu chcesz się upewnić, że na Twojej konsoli nie jest zainstalowane nieodpowiednie oprogramowanie. Co więcej, Switch daje ci kilka sposobów na zrobienie tego, które omówimy poniżej.

Jak blokować aplikacje na Nintendo Switch

Kontrola rodzicielska

Najprostszym sposobem ograniczenia dostępu do oprogramowania na konsoli Nintendo Switch jest użycie Kontroli rodzicielskiej. Daje to możliwość zablokowania dowolnej gry lub aplikacji, która nie spełnia kryteriów ustawionych dla Twojego Switcha. Aby jednak ustawić te ograniczenia, konto, którym chcesz zarządzać, musi być kontem nadzorowanym połączonym za pośrednictwem Twojej grupy rodzinnej. Można to ustawić za pomocą ustawień konta w Witrynie Nintendo.

przełącznik Nintendo

Aby to zrobić:

 1. Zaloguj się do swojego konta Nintendo.
 2. Wybierz Grupa rodzinna w lewym menu.
 3. Wybierz Dodaj członka.

Zostaniesz poproszony o dodanie adresu e-mail konta, które chcesz nadzorować. Gdy to zrobisz, otrzymają powiadomienie e-mailem, aby zweryfikować zaproszenie. Gdy zaakceptują, poproś ich, aby założyli swoje konto Nintendo, a następnie zgodzili się dołączyć do grupy rodzinnej. Po dodaniu ich imię i nazwisko pojawi się w menu grupy rodzinnej.

Jeśli chcesz dodać kogoś, kto nie ma konta Nintendo, możesz poprosić go o utworzenie nowego, a następnie postępować zgodnie z powyższymi instrukcjami.

Możesz także tworzyć konta bezpośrednio z menu Grupa rodzinna dla dowolnych dzieci, które chcesz do niej dodać. Dzieci poniżej 13 roku życia są automatycznie rejestrowane jako Konta nadzorowane. Dzieci powyżej 14 roku życia muszą wyrazić zgodę na zaproszenie, zanim będą mogły nadzorować swoje konta.

Pamiętaj również, że kontrola administracyjna dla grupy rodzinnej musi należeć do konta zarejestrowanego na osobę powyżej 18 roku życia.

Gdy konta są pod nadzorem, możesz ograniczyć rodzaj oprogramowania, do którego konto ma dostęp. Odbywa się to poprzez:

 1. Kliknięcie w nazwę Konta Nadzorowanego
 2. Wybierz Wyświetlanie zawartości w sklepie Nintendo Switch eShop.
 3. Zaznacz pole wyboru.
 4. Wybierz Zapisz zmiany.

Aplikacja mobilna kontroli rodzicielskiej

Bardziej wszechstronnym sposobem ograniczenia dostępu do konsoli Nintendo Switch jest użycie aplikacji Kontrola rodzicielska w telefonie. Ta aplikacja, dostępna zarówno na iOS, jak i na Androida, ma więcej opcji sprawdzania, jakie aplikacje można pobrać i zainstalować na Switchu. Aby korzystać z aplikacji, wykonaj następujące kroki:

 1. Pobierz aplikację na swój telefon. Po zainstalowaniu otwórz aplikację. Zanotuj kod rejestracyjny, który otrzymasz od aplikacji.
 2. Włącz konsolę Switch. W menu głównym dotknij opcji Ustawienia systemowe.
 3. Znajdź kontrolę rodzicielską, a następnie dotknij jej.
 4. Wybierz Użyj swojego urządzenia inteligentnego.
 5. Po wyświetleniu monitu dotknij Tak.
 6. Wprowadź kod rejestracyjny podany przez aplikację mobilną.
 7. Stuknij w Zarejestruj się.
 8. Stuknij w Kontynuuj konfigurację na urządzeniu inteligentnym.

Możesz dostosować ustawienia ograniczeń w swoim telefonie komórkowym poprzez:

 1. Stuknij w zakładkę Ustawienia konsoli.
 2. Stuknij w Poziom ograniczeń.
 3. Wybierz opcję Nastolatek, Pre-nastolatek, Dziecko, Niestandardowe lub Brak. Każde ustawienie filtruje oprogramowanie według klasyfikacji wiekowej.

Blokowanie aplikacji bezpośrednio z konsoli

Jeśli korzystanie z aplikacji na oddzielnym urządzeniu nie jest twoją filiżanką herbaty, sama konsola Switch ma ograniczoną wersję Kontroli rodzicielskiej. Nie jest tak wszechstronna jak aplikacja mobilna, ale sprawdzi się, jeśli chcesz tylko tymczasowo ograniczyć dostęp do swojego urządzenia. Jest to przydatne, jeśli po prostu pożyczasz komuś Switch na jakiś czas i nie chcesz, aby instalowały się na nim żadne nieznane programy.

Aby użyć natywnej kontroli rodzicielskiej na konsoli Nintendo Switch:

 1. Stuknij w Ustawienia systemowe w menu głównym.
 2. Stuknij w Kontrola rodzicielska.
 3. Stuknij w Ustawienia kontroli rodzicielskiej.
 4. Stuknij w Użyj tej konsoli.
 5. Wybierz ocenę wiekową. Stuknij w nią, a następnie stuknij w Zapisz.
 6. Po wyświetleniu monitu dotknij OK.
 7. Zostaniesz poproszony o wpisanie kodu PIN. To jest Twój osobisty kod do ominięcia kontroli rodzicielskiej. Po wprowadzeniu kliknij OK.
 8. Zostaniesz poproszony o ponowne wprowadzenie kodu PIN w celu potwierdzenia. Kliknij OK, kiedy skończysz.
 9. Możesz usunąć kontrolę rodzicielską, wracając do menu Użyj tej konsoli, a następnie usuwając klasyfikację wiekową.

Możesz teraz bezpiecznie wypożyczyć konsolę Nintendo Switch, a każdy, kto chce zainstalować aplikację, będzie musiał wprowadzić kod PIN, zanim to zrobi.

blokuj aplikacje na przełączniku Nintendo

Pierwsza linia obrony

Nintendo Switch oferuje kilka sposobów ograniczenia instalacji oprogramowania na konsoli Nintendo Switch. Dając możliwość kontrolowania, które aplikacje mogą i nie mogą być instalowane, możesz zapewnić bezpieczeństwo swojej konsoli. Kontrola rodzicielska to pierwsza linia obrony Switcha przed nieautoryzowanymi aplikacjami.

Czy znasz inne sposoby blokowania aplikacji na Nintendo Switch? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.