Jak blokować połączenia z numerów prywatnych na Androidzie

Nie musisz mi mówić, jak irytujące są robocalls lub połączenia marketingowe. Dostajemy je cały czas i bez względu na to, ile call center jest zlikwidowanych, pojawia się więcej, aby bombardować nas bardziej irytującymi telefonami. Jedną z frustracji do dodania do listy jest to, że dzwoniący używają funkcji numeru prywatnego, aby ukryć swój prawdziwy numer telefonu. Możesz jednak blokować połączenia z numerów prywatnych na Androidzie.

Jak blokować połączenia z numerów prywatnych na Androidzie

Niektóre centra obsługi telefonicznej nie chcą, abyś wiedział, skąd dzwonią, ani nie jest w stanie zidentyfikować ich na podstawie ich numeru. Niektórzy zdają się nie wiedzieć, że ich numer pojawia się jako prywatny, gdy do ciebie dzwonią, lub przynajmniej przyznają się do ignorancji, gdy zostaną wyzwani. Tak czy inaczej, chcesz mieć możliwość blokowania tych połączeń tak łatwo, jak połączenia z numerami.

Ten samouczek pokaże Ci, jak.

Blokowanie połączeń z numerów prywatnych

Zarówno Android, jak i iPhone mają możliwość blokowania połączeń z numerów prywatnych lub dowolnego numeru. W tym samouczku mówię o Androidzie i innym razem omówię iPhone'a.

Blokowanie numerów prywatnych nie jest idealne. Ustawienie to całkowity zakaz korzystania z wszystkich numerów prywatnych, więc znajomi lub rodzina korzystający z zastrzeżonych numerów również zostaną zablokowani. Ponieważ blokowanie odbywa się na słuchawce, a nie w sieci, jest to jedyny sposób, aby to zrobić.

Gdy użyjesz *67, aby ukryć swój numer, telefon wyśle ​​żądanie do sieci wraz z wybieranymi cyframi. Cała wiadomość przechodzi przez sieć operatora komórkowego, aż do ostatniego przełączenia, a identyfikator dzwoniącego zostanie wstrzymany w tym ostatnim momencie. Ma to umożliwić naliczanie opłat za połączenie. Ponieważ identyfikator dzwoniącego nie jest wysyłany na telefon odbierający, system Android nie może zajrzeć za wiadomość z numerem prywatnym, aby zablokować dołączony do niej numer. Dlatego możesz blokować wyłącznie numery prywatne.

Oto jak blokować połączenia z numerów prywatnych w Androidzie:

  1. Otwórz aplikację Dialer na swoim telefonie.

  2. Wybierz ikonę menu z dwiema kropkami w prawym górnym rogu.

  3. Wybierz Ustawienia i Ustaw reguły.

  4. Stuknij w Blokuj połączenia.

  5. Włącz opcję Blokuj połączenia z numerów prywatnych.

Mimo że tekst jest inny, to ustawienie skutecznie blokuje numery prywatne. Jeśli znasz znajomych lub rodzinę, którzy ukrywają swój identyfikator dzwoniącego podczas dzwonienia, dobrym pomysłem może być ostrzeżenie ich, że masz to skonfigurowane.

Zatrzymywanie uporczywych rozmów prywatnych

Jeśli ciągle dzwonią do Ciebie numery prywatne, a powyższe nie działa dla Ciebie, możesz poprosić sieć o zablokowanie połączenia. Ponieważ identyfikator dzwoniącego jest prezentowany w Twojej sieci komórkowej, aby pomóc w kierowaniu połączeń i naliczaniu opłat, sieć może zablokować połączenie, jeśli złożysz skargę na uciążliwe połączenie.

Różni dostawcy radzą sobie z tym na różne sposoby, ale powinni mieć mechanizm blokowania stałych rozmówców na poziomie sieci. W zależności od dostawcy, warto skontaktować się z nim bezpośrednio i poprosić o zablokowanie sieci dzwoniącego. Będziesz potrzebować kilku przykładów połączenia z dokładną datą i godziną, aby sieć mogła śledzić połączenie. Powinni wtedy być w stanie umieścić blokadę na tym numerze i powstrzymać ich niepokojenie.

Ponownie, różni dostawcy komórek radzą sobie z tym na różne sposoby, więc sprawdź swój, aby zobaczyć, co jest możliwe.

Blokuj nieznane numery w Androidzie

Numer nieznany różni się od numeru prywatnego. Numer prywatny ukrywa ich identyfikator dzwoniącego i pokazuje numer prywatny na wyświetlaczu telefonu. Nieznany numer pokaże numer, którego nie rozpoznajesz. Są one łatwiejsze do zablokowania, ponieważ telefon może zidentyfikować rozmówcę i odpowiednio go filtrować.

Najłatwiej zablokować numer po odebraniu z niego połączenia.

  1. Otwórz aplikację do wybierania numerów i wybierz numer, który właśnie dzwoniłeś.

  2. Wybierz ikonę Szczegóły.

  3. Wybierz ikonę menu z dwiema kropkami w prawym górnym rogu nowego okna.

  4. Wybierz Dodaj do listy zablokowanych.

Od tego momentu Twój telefon będzie automatycznie odrzucał połączenia z tego numeru. Nie zadzwoni ani nie powiadomi Cię o połączeniu, ale pojawią się na liście połączeń jako zablokowane.

Jest na to aplikacja

Istnieje wiele aplikacji, które twierdzą, że mogą blokować połączenia i wykonywać różne zadania identyfikacji dzwoniącego. Zarówno Android, jak i iPhone mają wbudowaną funkcję odrzucania połączeń, więc mają one różną wartość. Jeśli blokowanie nieznanych połączeń nie działa, warto sprawdzić tę stronę w sklepie Google Play.

Zawiera listę aplikacji oferujących szereg funkcji, w tym blokowanie prywatnych rozmówców, nieznanych rozmówców, blokowanie spamu SMS i wiele innych. Jeśli wbudowane funkcje nie trafiają w sedno, być może jedna z nich to zrobi.