Jak zablokować Internet na przełączniku Nintendo

Nintendo Switch to świetna konsola do gier, która oferuje nie tylko mobilność, ale także łączność. Są jednak chwile, kiedy będziesz chciał ograniczyć, kto może, a kto nie może łączyć się online z konsoli.

Jak zablokować Internet na przełączniku Nintendo

Na szczęście Nintendo Switch oferuje kilka sposobów blokowania Internetu lub przynajmniej ograniczania dostępu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak możesz to zrobić.

Tryb samolotowy

Najłatwiejszym sposobem ograniczenia dostępu do Internetu na konsoli Nintendo Switch jest włączenie trybu samolotowego. Odcina to połączenie z dowolną siecią Wi-Fi i uniemożliwia ponowne zalogowanie się. Jednak prostota tej metody jest również jej wadą. Łatwo jest przejść do trybu samolotowego, ale łatwo z niego wyjść.

Pamiętaj, że gdy ten tryb jest włączony, zarówno Wi-Fi, jak i Bluetooth zostaną wyłączone. Jeśli Joy Con jest odłączony w trybie samolotowym, Bluetooth musi być włączony ręcznie, aby z niego korzystać. Ponadto tryb samolotowy jest niedostępny, gdy przełącznik jest w trybie TV.

Aby włączyć tryb samolotowy, wykonaj następujące kroki:

 1. W menu HOME stuknij Ustawienia systemowe.
 2. W menu po lewej stronie wybierz Tryb samolotowy.
 3. Wybierz tryb samolotowy, aby go włączyć. Kliknij go ponownie, aby go wyłączyć.

  blokuj internet na przełączniku nintendo

Możesz również uzyskać do niego dostęp z ekranu Szybkie ustawienia:

 1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk HOME, aż pojawi się ekran szybkich ustawień.
 2. Wybierz tryb samolotowy, aby go włączyć. Wybierz go ponownie, aby go wyłączyć.

Aby włączyć Bluetooth w trybie samolotowym, aby móc korzystać z Joy Con, wykonaj następujące czynności:

 1. W menu HOME stuknij Ustawienia systemowe.
 2. Z menu wybierz Tryb samolotowy.
 3. Wybierz Połączenie kontrolera (Bluetooth).
 4. Wybierz opcję Włącz komunikację Bluetooth.

  jak zablokować internet na przełączniku Nintendo?

Ustawienia internetowe

Inną metodą ograniczenia Wi-Fi na Switchu jest ręczne usunięcie istniejącej sieci na urządzeniu. Konsola, która nie rozpoznaje sieci Wi-Fi, nie połączy się z nią bez hasła. Ograniczenie dostępu do tego hasła to dobry sposób na kontrolowanie, kto i kiedy może łączyć się z Internetem.

Aby zmodyfikować ustawienia internetowe, wykonaj następujące kroki:

 1. W menu HOME stuknij Ustawienia systemowe.
 2. Wybierz Internet z menu po lewej stronie.
 3. Wybierz Ustawienia internetowe.
 4. Kliknij nazwę swojej sieci WIFI.
 5. Wybierz Usuń ustawienia.

Aby ponownie połączyć się z siecią Wi-Fi, wróć do menu Ustawienia internetowe i kliknij nazwę swojej sieci. Jeśli ustawiłeś hasło, zostaniesz poproszony o wpisanie tego samego. Switch przetestuje połączenie i poprosi o kontynuację. Kliknij OK, aby zakończyć proces.

Pamiętaj, że jeśli nie możesz znaleźć swojej sieci w menu, stań bliżej routera i kliknij Y, aby wyszukać ponownie. Jeśli nadal nie możesz wykryć swojej sieci, może to oznaczać błąd samego Wi-Fi.

Jeśli widzisz, że nazwa sieci jest wyszarzona, oznacza to, że zabezpieczenia sieci bezprzewodowej Wi-Fi są niezgodne z przełącznikiem. Zajrzyj na stronę pomocy technicznej Nintendo, aby uzyskać listę kompatybilnych typów zabezpieczeń.

Kontrola rodzicielska

Kontrola rodzicielska nie stanowi bezpośredniego ograniczenia dostępu konsoli do Internetu. Jednak niektóre ustawienia mogą służyć do ograniczania czasu odtwarzania i łączenia się z mediami społecznościowymi.

Aby w pełni wykorzystać kontrolę rodzicielską, musisz pobrać aplikację Nintendo Parental Controls. Aplikację można znaleźć zarówno na Androida, jak i IOS.

Po pobraniu możesz zmodyfikować ustawienia Kontroli rodzicielskiej, wykonując następujące czynności:

 1. W menu HOME stuknij Ustawienia systemowe
 2. Wybierz kontrolę rodzicielską

Switch wyświetli monit o zsynchronizowanie konsoli z aplikacją. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Po skonfigurowaniu możesz ustawić limity w samej aplikacji. Limity czasu gry pozwalają ustawić dzienne limity czasu korzystania ze Switcha lub poszczególne pory dnia. Ponadto poziomy ograniczeń mogą określać klasyfikację wiekową dla różnych rodzajów oprogramowania. Tutaj też możesz ograniczyć komunikację z innymi konsolami i dostęp do Social Media.

Ograniczenia dotyczące sklepu internetowego

Innym sposobem pośredniego kontrolowania interakcji online jest ustawienie ograniczeń zakupów na koncie Nintendo. Możesz utworzyć osobne konto dla swojego dziecka, które możesz następnie nadzorować. Aby to zrobić, musisz utworzyć Grupę Rodzinną.

 1. Otwórz swoje konto Nintendo na stronie internetowej.
 2. Kliknij Konto Nintendo w lewym górnym rogu.
 3. Wybierz grupę rodzinną.
 4. Wybierz Dodaj członka.

Jeśli Twoje dziecko ma już konto Nintendo, wybierz je. Jeśli nie, utwórz konto, a następnie dodaj je później. Jeśli Twoje dziecko ma mniej niż 12 lat, zostanie ono automatycznie ustawione jako Konto nadzorowane. Jeśli nie, należy to zrobić ręcznie. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Wybierz grupę rodzinną z menu Konto Nintendo.
 2. Wybierz konto, które chcesz nadzorować, a następnie wybierz Ustaw jako konto nadzorowane.
 3. Kliknij OK.
 4. E-mail weryfikacyjny zostanie wysłany na adres powiązany z kontem. Otwórz go, aby zweryfikować.
 5. Zaloguj się na konto, które chcesz nadzorować.
 6. Kliknij Akceptuj.

Możesz teraz ustawić ograniczenia dotyczące tego, do czego konto będzie miało dostęp, w tym zakupów online. Aby to zrobić, kliknij Konto nadzorowane, aby wyświetlić dostępne ograniczenia. Możesz teraz ograniczyć zakupy, a nawet przeglądać Nintendo Eshop, zaznaczając odpowiednie pole wyboru.

Zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony

Nintendo Switch oferuje kilka sposobów na ograniczenie dostępu do Internetu. Przedstawiliśmy niektóre z bardziej przydatnych dostępnych metod. Możliwość kontrolowania, kiedy i jak Switch łączy się online, to świetny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa zarówno Tobie, jak i Twojej rodzinie.

Czy znasz inne metody ograniczania dostępu konsoli do Internetu? Czy kiedykolwiek napotkałeś problemy w kontrolowaniu połączeń? Podziel się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.