Jak zablokować używanie zgubionych lub skradzionych Airpodów?

Airpody to niesamowita technologia, dlatego nie są do końca tanie. Jako bezprzewodowe słuchawki douszne doskonale integrują się ze wszystkimi produktami Apple. Ale co, jeśli twoje Airpody zgubią się lub, co gorsza, zostaną skradzione?

Jak zablokować używanie zgubionych lub skradzionych Airpodów?

Cóż, jeśli złodziej ma iPhone'a, iPada lub Maca, może łatwo zresetować produkt i uczynić go własnym. Niestety nie ma możliwości zablokowania zgubionych lub skradzionych Airpodów, ponieważ nie są one połączone z Wi-Fi. Jeśli masz szczęście, być może uda Ci się je zlokalizować. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji.

Co powinieneś zrobić, jeśli twoje Airpody zostaną zgubione lub skradzione?

Ponieważ wszystkie Airpody używają technologii Bluetooth do łączenia się z iPhonem lub innymi urządzeniami, w dużym stopniu polegają na tym urządzeniu. Indywidualnie są trudne do zlokalizowania, ponieważ nie korzystają samodzielnie z połączenia Wi-Fi.

Nie rozpaczaj. Apple wie, jak źle jest, gdy tracisz Airpody, więc opracowali rozwiązanie. Możesz użyć witryny iCloud, aby zlokalizować swoje Airpody na komputerze lub aplikacji Znajdź mój iPhone, która jest bezpłatna w App Store.

Mamy nadzieję, że urządzenie Apple, które sparowałeś z Airpodami, miało konto iCloud. Będziesz potrzebować tego i aplikacji Znajdź mój iPhone, aby zlokalizować zgubione Airpody. Firma Apple dodała funkcję Znajdź moje Airpody do aplikacji Znajdź mój iPhone, która automatycznie śledzi Twoje Airpody.

W teorii może to brzmieć skomplikowanie, więc przejdźmy do aplikacji tej aplikacji.

skradzione airpody

Jak zlokalizować swoje Airpody

Nadzieja nie jest stracona; wciąż jest czas, aby znaleźć swoje Airpody. Najpierw przyjrzyjmy się metodzie iCloud. Wykonaj wszystkie poniższe kroki, jeśli korzystasz z witryny iCloud (jeśli korzystasz z aplikacji Znajdź mój iPhone, zacznij od kroku 3):

  1. Odwiedź witrynę iCloud.com na swoim komputerze i zaloguj się na swoje konto połączone z Twoimi Airpodami. Strona logowania iCloud
  2. Kliknij na Znajdź iPhone'a (uruchom aplikację Znajdź mój iPhone).
  3. ten Znajdź mojego IPhone'a funkcja zainicjuje proces wyszukiwania. Kliknij na Wszystkie urządzenia zakładka i wybierz Airpody.
  4. Jeśli wyszukiwanie się powiedzie, zobaczysz swoje Airpody na mapie. Pojawią się jako zielona kropka, jeśli są online, tj. są podłączone do iPada lub iPhone'a. Szara kropka oznacza, że ​​nie można ich znaleźć. Dojdziemy do tego później.
  5. Zakładając, że twoje Airpody zostały znalezione (zielona kropka), kliknij kropkę. Następnie kliknij i w oknie, które się pojawi.
  6. Użyj tego wyskakującego okienka, aby kliknąć Odtwórz dźwięk. Spowoduje to głośny hałas z twoich Airpodów.
  7. Możesz zatrzymać odtwarzanie dźwięku lub wyciszyć lewy lub prawy Airpod. Jest to przydatne, jeśli zgubiłeś tylko jednego Airpoda. Nie chcesz, aby ten dźwięk eksplodował Ci w uchu, zaufaj nam.

Rozejrzyj się po swoim domu lub miejscu, w którym ostatnio pamiętasz używanie Airpodów. Ten głośny hałas powinien pomóc ci je zlokalizować. Jeśli upuściłeś Airpody w różnych lokalizacjach i znajdziesz tylko jeden z nich, umieść Airpod, który znalazłeś z powrotem w etui i wykonaj te same czynności, aby zlokalizować drugi.

Jeśli Znajdź mój iPhone nie może zlokalizować twoich Airpodów

Jeśli Twoje Airpody pojawiły się jako szara kropka w aplikacji Znajdź mój iPhone, masz problem. Spowoduje to wyświetlenie tylko ich ostatniej lokalizacji, tj. lokalizacji, w której ostatnio byli połączeni z Twoim iPhonem lub innym urządzeniem.

Istnieje wiele powodów, dla których może się to zdarzyć. Musisz mieć zainstalowaną aplikację Znajdź mój iPhone, zanim zgubisz Airpody. Jest to najlepszy środek ostrożności w przypadku utraty Airpodów, więc najlepiej skonfigurować go zaraz po dokonaniu zakupu.

Twoje utracone Airpody mogą nie mieć soku; jeśli bateria jest rozładowana, nie można ich znaleźć. Mogą też być poza zasięgiem. Zasięg, w którym można je znaleźć, znajduje się w bliskim promieniu urządzenia Apple, z którym są połączone (zasięg Bluetooth).

Wreszcie, Twoje Airpody mogą odpoczywać w obudowie Airpods. Nie możesz podłączyć ich do urządzenia, gdy są w etui.

airpody

Często Zadawane Pytania

Czy mogę zablokować używanie skradzionych Airpodów?

Niestety nie, mimo że są niesamowicie drogie, a Apple zwykle oferuje doskonałe funkcje ochrony urządzeń. Jedyne, co możesz zrobić, to je śledzić i lokalizować. Jeśli twoje próby ich zlokalizowania nie powiodą się, jedynym sposobem na ich odzyskanie jest zmiana zdania złodzieja.

Czy AppleCare obejmuje skradzione Airpody?

Nie. AppleCare to bardziej rozszerzona gwarancja niż ubezpieczenie. Oznacza to, że będziesz mieć wsparcie, jeśli coś pójdzie nie tak z Twoimi Airpodami (przestają się ładować, nie słychać żadnego dźwięku itp.), Ale nie otrzymasz zamiennika, jeśli zostaną zgubione lub skradzione.

Jeśli zgubię jeden, czy muszę kupić nowy zestaw?

Nie. Na szczęście, jeśli zgubisz jeden element (obudowę ładującą lub jedną kapsułę), możesz odwiedzić najbliższy sklep Apple Store, aby wymienić brakujący element po niższych kosztach niż zakup całego nowego zestawu. Jeśli używasz Airpodów Gen 1 lub 2, etui ładujące są w rzeczywistości wymienne, więc jeśli tego brakuje, możesz znaleźć inny futerał przez przyjaciela lub członka rodziny. Jeśli musisz wymienić Airpod, jest to 69 USD lub kapsuła Gen 1 lub 2 i 89 USD dla profesjonalisty. Możesz odwiedzić witrynę Apple, aby uzyskać więcej informacji na temat wymiany utraconych komponentów.

Zgubione i odnalezione

Naprawdę mamy nadzieję, że pomogło to w znalezieniu Airpodów. Niestety, Airpody są znacznie trudniejsze do znalezienia niż iPhone, ponieważ iPhone'y są zawsze online (po włączeniu) i dlatego można je łatwiej śledzić. Znalezienie Airpodów zależy od bliskości urządzenia z systemem iOS.

W przypadku kradzieży Airpodów najprawdopodobniej nie będziesz w stanie ich znaleźć. To jest trudna rzeczywistość. Jeśli zgubisz tylko jeden Airpod lub zgubisz etui, możesz otrzymać zamiennik od Apple. Będziesz potrzebować numeru seryjnego swoich Airpodów, aby przekazać wsparcie Apple.

Te wymiany będą kosztować dodatkową opłatę. Jeśli masz jakieś pomysły lub komentarze, zamieść je w poniższej sekcji.