Używanie kontroli rodzicielskiej do blokowania programów w serwisie Netflix

Usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Netflix, rozumieją, że więcej niż jeden członek rodziny często ogląda treści w domu. Ci członkowie rodziny mogą mieć bardzo różne zainteresowania. Chociaż często sprowadza się to do kwestii gustu — na przykład, gdy ty i twoja bliska osoba uważacie różne komedie za zabawne — młodsze dzieci często używają tego samego konta Netflix, co ich rodzice.

Używanie kontroli rodzicielskiej do blokowania programów w serwisie Netflix

Chociaż dziecko może być na tyle duże, że można mu zaufać z kontem Netflix bez stałego nadzoru, Netflix jest wystarczająco duży, aby dzieci w pewnym wieku unikały tego, co nie jest trudne do wyobrażenia, że ​​przypadkowo natkną się na nie.

Dzięki najnowszym aktualizacjom ich ustawień Netflix pokazał, że słucha swoich klientów i wprowadza zmiany, których ludzie oczekiwali od lat. Oprócz parametrów i kontroli rodzicielskiej, które zawsze można było skonfigurować ze swojego konta, co ogranicza to, co widzą różni użytkownicy, możesz teraz używać kodów PIN, aby ograniczyć określone treści od swojego dziecka, umożliwiając mu korzystanie z treści Netflix bez Ciebie muszą obserwować ich użycie jak jastrząb.

Dzięki temu możesz oglądać wszystkie akcje, horrory i romanse, które chcesz na swoim koncie, nie martwiąc się o dzieci w twoim domu. Spójrzmy na różne funkcje kontroli rodzicielskiej oferowane przez Netflix.

Stosowanie kontroli rodzicielskiej w serwisie Netflix

Chociaż kontrola rodzicielska Netflix zaczęła się od podstaw, firma w ciągu ostatnich dwóch lat dodawała coraz więcej funkcji do usługi. Dodając funkcje, takie jak kody PIN, aby ograniczyć określone treści, kontrola rodzicielska Netflix stała się trudna w użyciu i może być stosowana do każdego profilu na Twoim koncie. Ponadto, ponieważ niektóre funkcje, takie jak blokowanie kodu PIN, ograniczone do każdego tytułu w serwisie Netflix, korzystanie z kontroli rodzicielskiej Netflix stało się coraz bardziej frustrujące, zwłaszcza że większość dzieci wymaga różnych ustawień w swoim profilu.

Chociaż jest coś do powiedzenia o tym, jak ważne jest skonfigurowanie kontroli rodzicielskiej na wszystkich profilach na Twoim koncie, czasy się zmieniły, a Netflix zdaje sobie sprawę, że bez określonych ustawień dla każdego profilu nic nie powstrzyma dzieci przed przełączaniem profili, aby uzyskać dostęp odblokowane treści.

Tak więc w 2020 roku Netflix w końcu dostosował się do czasów i całkowicie przeprojektował pulpit kontroli rodzicielskiej, jednocześnie dodając jeszcze większą kontrolę do każdego profilu. Możesz kontrolować użycie konta tylko z przeglądarki na komputerze, więc gdy będziesz gotowy do wprowadzenia kontroli rodzicielskiej na swoim koncie, chwyć komputer i przejdź do witryny Netflix, a następnie wykonaj poniższe czynności:

  1. Gdy Netflix załaduje się na ekranie wyboru profilu, wybierz dowolny profil powiązany z Twoim kontem na ekranie początkowym. Ponieważ nowy pulpit nawigacyjny Netflix pozwala kontrolować każdy profil, nie ma znaczenia, którego używasz do jego konfiguracji.

  2. Po załadowaniu ekranu głównego tego profilu znajdź nazwę profilu w prawym górnym rogu wyświetlacza. Kliknij nazwę swojego profilu, aby uzyskać dostęp do rozwijanego menu w Netflix. To menu umożliwia zmianę profili na koncie, a także dostęp do ustawień profilu i historii oglądania.

  3. Kliknij Konto, aby przejść do ustawień konta.
  4. U dołu strony ustawień konta znajduje się pulpit nawigacyjny „Profil i kontrola rodzicielska” Netflix zintegrowany z Twoim kontem w 2020 roku.

Istnieje wiele elementów sterujących, których możesz użyć tutaj, aby zmienić sposób działania Netflix między profilami, dlatego warto przyjrzeć się każdemu z tych indywidualnych ustawień pojedynczo, aby omówić, w jaki sposób każde z nich wpływa na wrażenia z oglądania.

Ograniczenia oglądania

Netflix używał niestandardowych nazw do nakładania ograniczeń oglądania na swoje profile, ale wrócili do używania standardowych ocen telewizyjnych i filmów. To znacznie ułatwia kontrolę, zwłaszcza jeśli wiesz już, jak działają oceny programów telewizyjnych i filmów.

  • TV-Y i TV-Y7: To najbardziej restrykcyjne oceny, jakie można znaleźć w serwisie Netflix, idealne dla dzieci w wieku do sześciu lat. Przykłady programów obejmują She-ra i Księżniczki Mocy, Kipo i epoka cudownych bestii, Hilda, Yu-Gi-Oh, Magiczny autobus szkolnyoraz wiele innych pokazów przeznaczonych dla dzieci. Warto zauważyć, że przy tych ocenach sekcja filmowa Netflix jest w dużej mierze ograniczona do animowanych filmów telewizyjnych. Jeśli chcesz uwzględnić standardowe wydania kinowe, musisz podnieść swoją ocenę do następnego poziomu.
  • TV-G i G: W wydaniach kinowych G odnosi się do ogólnej widowni, co oznacza, że ​​te filmy są odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych. TV-G to telewizyjny odpowiednik oceny G, przeznaczony dla treści tworzonych dla telewizji. Jest to prawdopodobnie najlepsza ocena dla dzieci w każdym wieku, ponieważ zapewnia najszerszy zestaw programów telewizyjnych przyjaznych dzieciom, a jednocześnie umożliwia dostęp do klasyków, takich jak Tarzan, Księżniczka, i Żaba, Jimmy Neutron, Baranek Shaun w Farmageddonie, oraz Film Rugrats.
  • TV-PG i PG: jeśli chcesz utworzyć profil dla starszego dziecka, które może nie być jeszcze gotowe na treści przeznaczone dla nastolatków, otwórz jego profil na więcej filmów i programów telewizyjnych skierowanych głównie do nastolatków i widzów w każdym wieku. Podczas gdy większość treści PG stworzonych w ciągu ostatnich dwudziestu lat jest dość przyjazna dzieciom, starsze filmy PG zawierają bardziej dojrzałe tytuły, takie jak Szczęki oraz Indiana Jones i Świątynia Zagłady.
  • PG-13 i TV-14: Kiedy Twoje dziecko zaczyna zbliżać się do końca gimnazjum, możesz otworzyć je na nowe treści. Ustawienie suwaka na Nastolatki pozwala Twoim profilom na dostęp do wszystkich wyżej wymienionych treści z Małych i Starszych Dzieci, wraz z dodaniem treści PG-13 i TV-14. Większość filmów wydanych w tych dniach ma ocenę PG-13, w tym wszystkie filmy Marvel Cinematic Universe i Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy. Te filmy mogą być odpowiednie dla młodszych oczu, ale PG-13 może również zawierać sprośne komedie lub inne treści, które mogą być wątpliwe dla niektórych grup demograficznych. Podobnie programy takie jak Mad Men i Better Call Saul zawierają przemoc i seks, ale są oceniane na TV-14.
  • R i TV-MA: Gdy zezwolisz na ten poziom treści, będziesz mieć dostęp do strumieniowania większości rzeczy dostępnych w serwisie Netflix. Obejmuje to wszystkie programy telewizyjne (TV-MA to najwyższa ocena dla telewizji) i filmy z oceną R.
  • NC-17: Ze względu na politykę kinową w Stanach Zjednoczonych bardzo mało treści NC-17 jest dostępnych w dowolnym miejscu, zarówno w serwisie Netflix, jak i poza nim. Mimo to, jeśli zezwolisz na zawartość do NC-17, zezwalasz na przesyłanie strumieniowe wszystkiego i wszystkiego w ich usługach.

Jeśli nie masz pewności, co jest oceniane, spróbuj zagrać w Netflix. W 2018 r. firma dodała informacje o ocenie na wyświetlaczu, gdy zaczyna się film lub program, podobnie jak w przypadku rozpoczęcia emisji programu lub filmu w sieci lub telewizji kablowej. Ta informacja o ocenie pojawia się jako nakładka, aby nie odwracać uwagi od treści, i zapewnia natychmiastowy kontekst tego, co ma być wyświetlane na ekranie.

Ograniczenia tytułu

Możesz także ograniczyć niektóre tytuły w profilach Netflix.

Gdy ukryjesz tytuł za pomocą nowych ograniczeń tytułu Netflix, całkowicie usuwa tytuł z widoku dla tego profilu. Wystarczy wpisać tytuł programu lub filmu w polu wyszukiwania i wybrać go z rozwijanego menu.

Blokada profilu

Jedną z najlepszych nowych funkcji dodanych przez Netflix w 2020 roku jest blokada profilu, która umożliwia umieszczanie unikalnych pinezek na każdym profilu na koncie, aby umożliwić dzieciom dostęp tylko do ich indywidualnych profili. Aby ustawić blokadę profilu, przejdź do pulpitu nawigacyjnego, a następnie wybierz Blokada profilu z listy opcji. Wprowadź hasło do konta, aby wprowadzić zmiany, a Netflix poprosi Cię o utworzenie kodu PIN dla tego konta.

Po powrocie do głównego menu w Netflix zauważysz małą ikonę kłódki obok dowolnego zablokowanego profilu. Kliknięcie na tę kłódkę poprosi Cię o wprowadzenie kodu PIN, aby załadować profil. Chociaż możesz rozważyć umieszczenie tego we wszystkich profilach, jest to szczególnie przydatne w przypadku profili, w których większość lub cała zawartość nie jest zablokowana.

Pin uniemożliwia dzieciom wczytanie własnego profilu, bez konieczności wprowadzania kodu za każdym razem, gdy chcesz obejrzeć film z oceną R na swoim koncie.

Blokady profili można zakładać na wszystkich kontach, niezależnie od dozwolonego poziomu zawartości.

Aktywność oglądania

Chociaż nowa funkcja przypinania powinna położyć kres klikaniu przez dzieci nowego profilu, jeśli nadal martwisz się, co oglądają Twoje dzieci, możesz wyświetlić historię oglądania każdego profilu, korzystając z tego menu w nowym panelu.

Kliknij „Widok” w sekcji „Aktywność związana z oglądaniem”, aby załadować pełną listę zarówno oglądanych, jak i ocenianych multimediów dla każdego użytkownika. Kiedy skończysz, naciśnij "Powrót do swojego konta", aby wrócić do pulpitu kontroli rodzicielskiej.

Ustawienia odtwarzania

Ustawienia odtwarzania nie są czymś, co prawdopodobnie rozważylibyście jako opcję kontroli rodzicielskiej, ale niektórzy rodzice mogą chcieć zmodyfikować sposób odtwarzania na kontach ich dzieci — zwłaszcza biorąc pod uwagę ustawienie autoodtwarzania Netflix. Autoodtwarzanie może być niebezpieczne dla wielu dzieci, zwłaszcza że zachęca je do oglądania bez ruszania się z kanapy.

Aby kontrolować działanie autoodtwarzania, przejdź do sekcji autoodtwarzania w kontrolkach profilu i użyj pól wyboru u góry strony, aby zmienić ustawienia. Wyłączenie autoodtwarzania w serialu zatrzyma odtwarzanie ulubionych programów bez ręcznego rozpoczynania nowego odcinka, a wyłączenie autoodtwarzania podglądów umożliwi przeglądanie Netflix bez zwiastunów odtwarzanych w tle.

Ustawianie dostępu tylko dla dzieci do profilu Netflix

Warto zauważyć, że Netflix ma również wbudowany w aplikację tryb dostępu tylko dla dzieci, który umożliwia łatwe blokowanie wszystkich treści dla dorosłych, co pomaga zachować kontrolę bez martwienia się o to, co ogląda Twoje dziecko podczas przeglądania aplikacji.

Ten tryb jest automatycznie włączany podczas korzystania z określonych elementów sterujących zawartością w profilach, jak opisano powyżej. Chociaż poziom blokowania treści dla nastolatków pozwoli na normalne wyświetlanie Netflix, zarówno opcje dla małych, jak i starszych dzieci przeformatują Netflix na wersję aplikacji dla dzieci, ukrywając wszystkie treści dla nastolatków i dorosłych.

Aby ustawić dowolny profil w serwisie Netflix na dostęp tylko dla dzieci, przejdź do ekranu „Zarządzaj profilami” opisanego w powyższych instrukcjach. Na tym ekranie kliknij profil, który chcesz ustawić jako Tylko dla dzieci. W rogu ekranu profilu znajdziesz opcję ustawienia konta jako Kids.

Zaznacz pole obok tego ekranu i zapisz ustawienia profilu. Po ponownym załadowaniu do profilu na koncie będą wyświetlane tylko treści PG i niższe, blokując wszelkie inne treści przed młodszymi oczami.

Możesz także przełączyć się na stały tryb tylko dla dzieci w przełączniku profili, dotykając ikony Dzieci. Eliminuje to potrzebę posiadania przez Twoje dzieci własnych profili, zamiast polegania na profilu Dzieci. Widok dla dzieci wyróżnia określone postacie u góry ekranu i powiązane z nimi treści, a także dla całej rodziny treści Netflix, takie jak Fuller House, Przygody kota w butachi Dreamworks” Smoki seria.

***

Dodanie konkretnego blokowania tytułów jest jedną z najbardziej pożądanych funkcji rodzicielskich Netflix, sądząc po źródłach w społecznościach internetowych i w naszych komentarzach poniżej. Cieszymy się, że Netflix w końcu zaczął wprowadzać te zmiany.

Ponieważ usługi takie jak Netflix nadal stają się popularnym wyborem do rozrywki w Twoim salonie, kontrola rodzicielska i blokowanie treści stają się coraz ważniejsze w użyciu. Konfigurowanie kontroli rodzicielskiej i blokad PIN w profilach w serwisie Netflix to doskonały sposób, aby pomóc dziecku w znalezieniu odpowiednich treści, zachowując jednocześnie niezależność.