Jak zablokować określone subreddity

Reddit, znany również jako strona główna Internetu, jest jedną z największych i najczęściej odwiedzanych witryn w Internecie. Podobnie jak wszystkie inne witryny z treściami tworzonymi przez użytkowników, ma sprawiedliwy udział w nieodpowiednich treściach. Co więc zrobić, gdy niesmaczny post zostanie przegłosowany i pojawi się na twojej liście r/all?

Kiedyś blokowanie subreddits, które nie były twoją filiżanką herbaty, było bułką z masłem. W dzisiejszych czasach użytkownicy Reddita muszą kopać głębiej, aby odzyskać suwerenność swoich kanałów r/all.

Jak kiedyś było…

Kiedyś, zanim Reddit przeszedł całkowitą metamorfozę, użytkownicy mogli dość łatwo filtrować swoje kanały. Blokowanie określonych subredditów było bułką z masłem, a opcja była łatwo dostępna na stronie r/all. Wszystko, co musiałeś zrobić, aby usunąć uciążliwy subreddit ze swojego kanału, to wpisać jego nazwę w polu wyszukiwania oznaczonym filtrem subreddit, kliknąć ikonę + – i gotowe.

Stary filtr witryn Reddits Szukaj

Jednak w 2018 roku, po ponad 12 miesiącach rozwoju i testowania, Reddit wdrożył przeprojektowaną witrynę. Był to pierwszy poważny przegląd wizualny witryny od ponad dekady. Wraz z nowym projektem pojawiła się bardziej elegancka grafika i kilka innych zmian. Strona r/all straciła filtr subreddit w polu wyszukiwania.

Reddit dzisiaj

W chwili pisania tego tekstu domyślnym widokiem Reddita jest nowy. Jednak nostalgiczni użytkownicy mogą wrócić do starego widoku przeniesionego do //old.reddit.com. Na razie publikowane są tam wszystkie nowe posty. Jeśli zarejestrujesz konto w nowej witrynie, będziesz mógł z niego korzystać również w starej witrynie.

Stara witryna jest taka, jaka była przed przeprojektowaniem, w tym filtr subreddit w polu wyszukiwania na stronie r/all. Możesz to przetestować i wpisać nazwę subreddita, którego chcesz usunąć ze swojego kanału. Zniknie ze starego kanału Reddit. Jednak subreddit, który blokujesz na starej witrynie, nie zostanie zablokowany na nowej.

R Wszystkie dzisiaj

Dlatego mogłoby się wydawać, że użytkownicy nowej strony Reddit są bezradni wobec subredditów, których nie chcą w swoich kanałach. Jednak to nie do końca prawda. Zobaczmy, jak możesz usunąć niechciane społeczności ze swojego kanału r/all.

Jak blokować subreddity w dzisiejszych czasach

Po usunięciu filtru subreddit z pola wyszukiwania z kanału nie ma prawie nic, co zwykły użytkownik może zrobić, aby usunąć niechciane treści, które zostały przegłosowane przez społeczność. Dotyczy to komputerowej wersji witryny i natywnych aplikacji mobilnych.

Ale nie wszystko jest stracone dla tych, którzy nie chcą korzystać z aplikacji i rozszerzeń innych firm – mogą przełączyć się na Reddit Premium. Wersja premium witryny lub aplikacji, w zależności od platformy, z której korzystasz, pozwoli Ci zablokować określone subreddits z kanału r/all.

Aby przejść na członkostwo Premium, kliknij mały trójkąt skierowany w dół obok swojego awatara (w prawym górnym rogu okna przeglądarki), a następnie kliknij opcję Ustawienia użytkownika. Następnie kliknij zakładkę Reddit Premium i kliknij łącze Uzyskaj Premium. Kliknij przycisk Pobierz Reddit Premium na następnej stronie i wybierz opcję płatności. Postępuj zgodnie z pozostałymi instrukcjami.

Kup Reddit Premium

Po zakończeniu aktualizacji przejdź do strony r/all i zacznij uderzać młotkiem blokowym. Proces jest w dużej mierze taki sam jak w starej wersji Reddit.

Natywne aplikacje mobilne

Jeśli chodzi o blokowanie określonych subreddits, użytkownicy mobilni mają pecha, podobnie jak ich towarzysze na komputerach stacjonarnych/laptopach. Nie ma możliwości użycia młotka blokowego w wersji aplikacji Reddit na Androida lub iOS. To, co mogą zrobić, to uaktualnić do Reddit Premium i użyć przeglądarki komputera, aby wyeliminować niechciane subreddity.

Aby dokonać aktualizacji przez telefon, pobierz i zainstaluj aplikację Reddit. Uruchom aplikację z ekranu głównego urządzenia. Stuknij w swój awatar (znajduje się w lewym górnym rogu na Androidzie) i stuknij w zakładkę Reddit Premium. Stuknij w przycisk Pobierz Premium i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Strona główna Reddita na Androida

Oprócz możliwości blokowania subreddits, członkostwo Premium pozwoli Ci kupić Reddit Gold, walutę na miejscu, której możesz używać w interakcji z innymi użytkownikami i ich zawartością. Wreszcie Reddit przestanie wyświetlać reklamy. Opłata miesięczna wynosi 5,99 USD, a po zakupie Reddit Premium będzie dostępny na wszystkich używanych urządzeniach.

Rozwiązania innych firm

Jeśli chcesz odzyskać swój kanał r/all, ale nie chcesz płacić Redditowi ciężko zarobionych pieniędzy, możesz użyć jednego z kilku rozszerzeń przeglądarki. Naszym ulubionym jest Reddit Enhancement Suite. Aplikacja jest dostępna dla przeglądarek Chrome, Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Opera i Safari.

Strona główna OZE

Na potrzeby tego artykułu użyliśmy wersji Google Chrome. Najlepsze w tym rozszerzeniu jest to, że istnieje wiele wskazówek i samouczków dotyczących korzystania z niego na Reddit. Pobierz i zainstaluj rozszerzenie. Zobaczmy teraz, jak ukryć kłopotliwy subreddit w kanale r/all.

  1. Otwórz przeglądarkę. Wejdź na //www.reddit.com.

  2. Kliknij przycisk rozszerzenia OZE. Pojawi się rozwijane menu. (Jeśli jesteś w chromie, klikasz przycisk, który wygląda jak kawałek układanki, a następnie klikasz ikonę z trzema kropkami obok rozszerzenia RES)

  3. Kliknij na Opcje. W zależności od wersji możesz zobaczyć ikonę koła zębatego. Kliknij na to.

  4. Otworzy się strona Reddit's Enhancement Suite. Kliknij na filtruj Reddit w menu po lewej stronie pod napisem Subreddity Kategoria.

  5. Przełącz filtruj Reddit (filtruj Reddit) opcja na.

  6. Przewiń stronę i dostosuj zablokowane ustawienia Subreddit.
  7. Sprawdź +dodaj filtr przycisk w lewym dolnym rogu pola zatytułowanego Subreddity.

  8. Wpisz subreddit, którego nie chcesz więcej widzieć.

Jeśli istnieją inne subreddity, które chcesz zablokować, powtórz kroki 8 i 9. Po zakończeniu przewiń w górę i kliknij przycisk Zapisz opcje.

Postawić na swoim

Dzięki nowemu układowi i projektowi Reddit zdecydował się odebrać kanał r/all. Jednak użytkownicy, którzy nie chcą brać tego, co jest podawane w kanale, nadal mogą odzyskać swoją niezależność od algorytmu Reddit. Dostępne opcje obejmują płacenie za członkostwo Premium i instalowanie aplikacji innych firm.

Jakie masz doświadczenia z nieprzyjemnymi treściami na Reddicie? Jak sobie z tym radzisz? Zgłaszasz posty i plakaty, czy blokujesz całe subreddity? Powiedz nam więcej w komentarzach poniżej.