Jak zablokować lub odblokować kontakt w WeChat

WeChat jest ogromny i ma prawie pół miliarda zwykłych użytkowników, jest jedną z największych sieci społecznościowych na świecie. Pochodząca z Chin aplikacja dotarła na zachód i przejęła ją szturmem. Ponieważ jest to sieć społecznościowa, masz zwykłe problemy społeczne, więc pomyślałem, że omówię, jak zablokować lub odblokować kontakt w WeChat, aby nowicjusze mogli kontrolować, z kim rozmawiają w aplikacji.

Jak zablokować lub odblokować kontakt w WeChat

Zdecydowana większość ludzi w dowolnej sieci społecznościowej jest szczęśliwa, pozytywnie nastawiona i dobrze się bawi. Zawsze będziesz mieć jeden lub dwa zamiary zepsucia imprezy innym i to właśnie tych ludzi musimy kontrolować. Większość sieci społecznościowych ma jakąś formę blokowania, dzięki czemu możesz cieszyć się swoim czasem w spokoju, a WeChat nie jest inny.

Blokowanie i odblokowywanie kontaktów w WeChat jest bardzo proste, a ten samouczek pokaże Ci, jak to zrobić. Kontakt w kontekście WeChat to ktoś, kogo zaprzyjaźniłeś w aplikacji.

Zablokuj kontakt w WeChat

Blokowanie kogoś w WeChat przebiega tak samo, jak na Facebooku czy Twitterze. Nie będziesz już widzieć ich postów i aktualizacji, a oni również nie będą mogli wysyłać Ci wiadomości bezpośrednich. WeChat używa ręcznych list blokowania do obsługi takich rzeczy i możesz łatwo uzyskać dostęp do swoich z Kontaktów.

Aby zablokować za pomocą Kontaktów:

 1. Otwórz WeChat i przejdź do Kontaktów.
 2. Wybierz osobę, którą chcesz zablokować i otwórz jej profil.
 3. Wybierz ikonę menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu i wybierz Blokuj.

Uniemożliwi to tej osobie kontaktowanie się z Tobą w aplikacji. WeChat nie powiadamia nikogo, że został zablokowany, więc dowiedzą się o tym dopiero, gdy spróbują się z Tobą skontaktować. Zobaczą komunikat, który wygląda jak „Wiadomość została pomyślnie wysłana, ale odrzucona przez odbiorcę”. Ta wiadomość jest pewnym znakiem, że ktoś został zablokowany. Jest to nieuniknione, ponieważ WeChat musi im coś powiedzieć, a to jest tak delikatne, jak to tylko możliwe.

Odblokuj kontakt w WeChat

Jeśli kogoś zablokujesz, a on zmieni swoje postępowanie, przeprosi lub coś innego, a ty chcesz, aby wrócił do twojego życia, możesz. Możesz ponownie odwiedzić swoją listę bloków i usunąć je z niej. Gdy to zrobisz, będą mogli ponownie się z Tobą skontaktować.

Możesz odblokować osobę w pięciu prostych krokach:

 1. Wybierz mnie w WeChat.
 2. Wybierz Ustawienia i Prywatność.
 3. Wybierz Lista zablokowanych.
 4. Wybierz profil osoby, a następnie ikonę menu z trzema kropkami.
 5. Wybierz Odblokuj z menu.

Podobnie jak w przypadku blokowania, WeChat nie powiadamia osoby, którą zablokowałeś, że ją odblokowałeś. Przypuszczalnie i tak jesteś z nimi w kontakcie, aby zaaranżować ten ruch, więc wkrótce się dowiedzą. Jedynym innym sposobem, w jaki będą wiedzieć, jest próba napisania do Ciebie wiadomości i nie będzie już widzieć wiadomości „odrzuconej przez odbiorcę”.

Zablokowanie kontaktu powinno być wszystkim, co musisz zrobić w WeChat, aby powstrzymać go od kontaktowania się z Tobą z jakiegokolwiek powodu. Możesz jednak posunąć się dalej, jeśli zajdzie taka potrzeba. Możesz je usunąć jako kontakt WeChat. Jest to równoznaczne z usunięciem ich ze znajomych i całkowitym usunięciem ich z listy kontaktów.

Usuń kontakt w WeChat

Usunięcie kontaktu w WeChat nie jest odwracalne, tak jak zablokowanie. Po usunięciu musisz dodać je od nowa, używając ich identyfikatora WeChat, numeru telefonu lub kodu QR. Ponownie nie zostaną powiadomieni, ale zobaczą komunikat informujący, że muszą być przyjacielem lub kontaktem, aby otrzymać wiadomość.

Aby usunąć kontakt w WeChat, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz WeChat i wybierz Kontakty.
 2. Wybierz kontakt, który chcesz usunąć i otwórz jego profil.
 3. Wybierz ikonę menu z trzema kropkami i wybierz Usuń.

Kontakt zostanie natychmiast usunięty i nie będziecie już mogli komunikować się ze sobą, dopóki nie zaprzyjaźnicie się ponownie.

Jeśli zmienisz zdanie i chcesz ponownie dodać ich jako kontakt, możesz zrobić to od nowa, jakby nic się nie stało. Użyj swojego Friend Radar, dodaj ich z kontaktów telefonicznych, użyj ich kodu QR lub identyfikatora WeChat. Proces tworzenia znajomych zaczyna się od nowa i możesz swobodnie wysyłać wiadomości i czatować, tak jak każdy inny znajomy.

WeChat ma te same rodzaje kontroli, które mają inne sieci społecznościowe, aby pomóc w zarządzaniu interakcjami na platformie. Są proste, ale skuteczne i pomagają zmniejszyć toksyczność, której doświadczają niektórzy ludzie podczas korzystania z Internetu. Jeśli jesteś nowy w WeChat, przekonasz się, że większość ludzi jest miła i po prostu chce się dogadać. Teraz wiesz, jak radzić sobie z osobami, które tego nie robią!