Jak blokować strony internetowe na iPhonie [luty 2021]

Blokowanie określonych witryn pozwala mieć większą kontrolę nad treściami, do których dzieci mają dostęp na swoich iPhone'ach. W rzeczywistości iOS ma funkcję blokującą treści dla dorosłych i możesz ręcznie wstawiać adresy URL dla wszystkich witryn, które chcesz wyłączyć. Często używana w przypadku dzieci możliwość blokowania nielegalnych treści na iPhonie jest przydatnym nowym narzędziem.

Jak blokować strony internetowe na iPhonie [luty 2021]

Korzystając z iPhone'a lub iPada, istnieje kilka sposobów ograniczania zawartości bez konieczności pobierania aplikacji innych firm.

Najlepsze w tych ograniczeniach jest to, że dotyczą wszystkich przeglądarek, w tym Safari, Chrome i Firefox. Nie musisz wracać i uzyskiwać dostępu do ustawień każdej przeglądarki, aby ustawić ograniczenia witryny.

Sprawdź poniższe sekcje, aby dowiedzieć się, jak krok po kroku blokować strony internetowe za pomocą iPhone'a lub iPada.

Wykorzystaj opcje czasu ekranu dla iOS 12 lub nowszego

iOS zawiera kartę Czas przed ekranem, która śledzi użycie aplikacji. Ponadto w tym miejscu możesz blokować określone witryny i ustawiać więcej ograniczeń użytkowania dla określonych aplikacji. Oto, co musisz zrobić.

Uruchom czas ekranu

Uruchom Ustawienia aplikacja i dotknij Czas ekranowy aby uzyskać dostęp do większej liczby opcji – Możesz także rozwinąć ekran główny w Ustawieniach, aby uzyskać dostęp do paska wyszukiwania, a następnie wpisać Czas przed ekranem i przejść bezpośrednio do następnego kroku.

Dotknij „Ograniczenia dotyczące treści i prywatności”

Następnie dotknij Ograniczenia dotyczące treści i prywatności i pojawi się obszerne menu, z którego możesz zablokować lub ograniczyć prawie wszystko w swoim telefonie.

ograniczenia treści i prywatności

Ogranicz strony internetowe

Aby ograniczyć strony internetowe i inne treści online, przełącz Ograniczenia dotyczące treści na. Wybierać Zawartość sieci i wybierz „Ograniczenie witryn dla dorosłych” lub „Tylko dozwolone witryny internetowe” aby ustawić ograniczenia.

zawartość sieci

Ustawianie parametrów – Twoje opcje

Istnieje wiele opcji zarządzania treścią dostępną dla użytkownika urządzenia z systemem iOS. Przyjrzyjmy się każdej opcji, abyś mógł podjąć najbardziej świadomą decyzję i skonfigurować idealne sterowanie dla swojej sytuacji.

Ogranicz strony internetowe dla dorosłych

Jeśli wybierzesz Ogranicz strony internetowe dla dorosłych opcja, możesz automatycznie ograniczyć dostęp do wielu witryn dla dorosłych. Określone dozwolone i ograniczone strony internetowe można dodać poniżej.

Poniżej to będzie Zawsze pozwalaćoraz Dodaj witrynę – że możesz dotknąć, aby dodać witryny, na które zawsze chcesz zezwalać, nawet jeśli są one blokowane przez ogólne ograniczenie w witrynach dla dorosłych.

Poniżej znajdziesz Nigdy nie pozwalaj oraz Dodaj witrynę – gdzie możesz dodać strony, które chcesz blok oprócz tych zablokowanych przez ogólne ograniczenia w witrynach dla dorosłych. Nigdy nie pozwalaj to miejsce, w którym dodajesz witryny, które konkretnie chcesz zablokować.

Tylko dozwolone strony internetowe

ten Tylko dozwolone strony internetowe blokuje wszystkie witryny z wyjątkiem listy witryn przyjaznych dzieciom, takich jak Disney, Discovery Kids, HowStuffWorks, National Geographic – Kids, PBS Kids i innych witryn przyjaznych dzieciom. Jeśli przewiniesz do końca listy dozwolonych witryn, możesz Dodaj strony internetowe na co chcesz zezwolić.

Możesz dodać więcej, dotykając Dodaj witrynę ale ważne jest, aby pamiętać, że wszystkie inne witryny internetowe będą blokowane, poza wymienionymi tam. Zazwyczaj Dozwolone strony internetowe jest używany tylko dla iPhone'a używanego przez dziecko.

Nieograniczony dostęp

Nieograniczony dostęp, oczywiście umożliwia dostęp do dowolnej witryny z iPhone'a.

Blokowanie stron internetowych w systemie iOS 11 lub starszym

Poprzednie kroki dotyczą iPhone'ów i iPadów z systemem iOS 12 lub nowszym. Przed iOS 12 nie było opcji Czasu przed ekranem i trzeba było uzyskać dostęp do ograniczeń w inny sposób.

Jeśli Twój iPhone działa na iOS 11, otwórz Ustawienia i wybierz Ogólny tab, a następnie dotknij Ograniczenia.

Następnie dotknij Włącz ograniczenia i podaj hasło, którego używasz do odblokowania iPhone'a. Musisz to zrobić dwa razy.

To z drogi, powinieneś dotknąć Dozwolona treść i dotknij Strony internetowe aby uzyskać dostęp do ustawień.

Następnie zostaniesz przeniesiony do menu, w którym możesz zablokować określone adresy URL. Podobnie jak w iOS 12, masz do wyboru Wszystkie strony internetowe, Ogranicz treści dla dorosłych, oraz Tylko dozwolone strony internetowe.

Inne ograniczenia dotyczące czasu przed ekranem

Oprócz blokowania określonych witryn, Screen Time oferuje jeszcze dwa ograniczenia, które mogą okazać się przydatne, zwłaszcza jeśli dziecko korzysta z telefonu.

Przestój pozwala ustawić harmonogram i ograniczyć korzystanie z telefonu i aplikacji. Mówiąc dokładniej, w okresie Przestoju do dyspozycji użytkownika są tylko połączenia telefoniczne i dozwolone aplikacje. Możesz także ustawić bloki dla określonych typów aplikacji.

czas ekranowy

Stuknij w Limity aplikacji, wybierz „Dodaj limit” i wybierz kategorię aplikacji – na przykład Gry. Uderzyć Następny w prawym górnym rogu ekranu i ustaw minutnik na żądaną liczbę godzin i minut. Istnieje możliwość dostosowania dni tygodnia, w których limit ma obowiązywać. Gdy skończysz, naciśnij Dodać i możesz iść.

Gry

Kod czasu przed ekranem to dodatkowa warstwa ochrony, która może zapewnić, że Twoje dziecko nie zmieni ustawień. Dotknij "Użyj kodu czasu ekranu" i wybierz czterocyfrowy kod, którego będziesz używać do zmiany ustawień po wygaśnięciu limitu. Wskazane jest użycie kodu innego niż ten, który odblokowuje iPhone'a, ale także takiego, którego nie zapomnisz.

Czas przed ekranem daje również możliwość zablokowania wszystkich wyszukiwań internetowych, w tym Google i Siri. Jeśli Twoje dziecko jest nadmiernie ciekawi rzeczy, których nie chciałbyś wyjaśniać w jego obecnym wieku, jest to sposób na powstrzymanie go przed wyszukiwaniem treści.

Czas przed ekranem dla rodziny

Począwszy od iOS 12, ustawianie kontroli rodzicielskiej na iPhonie stało się bardzo łatwe. System umożliwia dodawanie istniejących identyfikatorów Apple ID kont Twojego dziecka i śledzenie jego nawyków przeglądania i korzystania z telefonu z Twojego urządzenia. Oczywiście możesz również utworzyć konto dla swojego dziecka i zsynchronizować je z jego iPhonem.

Dzięki temu nie ma potrzeby wyrywania urządzenia dziecka w celu dokonania zmian, a wszystkie ograniczenia można ustawić zdalnie. Najlepszą rzeczą w Screen Time for Family jest to, że interfejs jest bardzo łatwy w użyciu, nawet jeśli nie jesteś naprawdę obeznany z technologią.

jak blokować strony internetowe na iPhonie – zrzut ekranu 5

Wybierz jedną z opcji na ekranie początkowym i postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora konfiguracji. Gdy skończysz, otrzymasz powiadomienia o czasie korzystania z ekranu przez dziecko i jego użytkowaniu.

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko bawiło się trochę dłużej, może wysłać prośbę na Twój telefon lub możesz wpisać hasło w telefonie, aby dać mu więcej czasu bez usuwania ograniczeń.

Wyłączenie czasu przed ekranem jest również dość łatwe. Aby uzyskać dostęp do ustawień czasu przed ekranem, wystarczy przewinąć w dół i kliknąć czerwony „Wyłącz czas przed ekranem”. Zostaniesz poproszony o wprowadzenie hasła, które ustawiłeś, aby wyłączyć funkcję. Wszystkie limity zostaną usunięte, dopóki nie zdecydujesz się je ponownie włączyć.

Ustawienia Safari

Safari to domyślna przeglądarka internetowa używana na iPhonie. Gdy skończysz blokować witrynę za pomocą funkcji Czas przed ekranem, równie dobrze możesz upewnić się, że ustawienia przeglądarki Safari zapewniają pewną ochronę przed fałszywymi witrynami. Aby to zrobić, dotknij „Ustawienia” aby otworzyć aplikację Ustawienia, przewiń w dół, a następnie dotknij Safari.

Upewnij się, że Opcja ostrzeżenia o fałszywej witrynie jest włączony.

Ustawienia iPhone'a dla Safari

Aplikacje do blokowania stron internetowych na iPhonie

Jeśli nie jesteś zadowolony z natywnych opcji iOS, zawsze możesz sprawdzić jedną z wielu aplikacji do kontroli rodzicielskiej innych firm. Co więcej, niektórzy operatorzy, tacy jak Verizon i T-mobile, mają własne aplikacje, które umożliwiają blokowanie treści online i zarządzanie nimi.

Jeśli nie jesteś zadowolony z natywnego rozwiązania, warto skorzystać z tego od swojego operatora, jeśli jest dostępny. Cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że aplikacja umożliwia przyzwoite opcje ograniczeń bez żadnych ukrytych opłat.

Często Zadawane Pytania

iOS daje nam wiele możliwości moderowania treści. Oto odpowiedzi na kilka najczęściej zadawanych pytań.

Czy możesz blokować wyskakujące okienka na iPhonie?

Tak. Czasami wyskakujące okienka pojawiają się w Safari, gdy uzyskujesz dostęp do treści za pośrednictwem przeglądarki, możesz zapobiec wyświetlaniu tych dodatkowych okien, przechodząc do „Ustawień” w telefonie. Tam kliknij „Safari”, a następnie włącz opcję „Blokuj wyskakujące okienka”. Tam też włącz „Ostrzeżenie o fałszywej witrynie”. Pomoże to zapobiec wszelkim oszustwom osób trzecich lub witrynom phishingowym.u003cbru003eu003cbru003eChociaż nie są one z natury niebezpieczne, niektóre wyskakujące okienka mogą prowadzić do fałszywych witryn, podczas gdy inne są po prostu uciążliwe.

Czy mogę zablokować pobieranie aplikacji?

Tak, w pewnym sensie. Jedną z rzeczy, która jest naprawdę przydatna dla osób korzystających z systemu iOS, jest możliwość skonfigurowania funkcji Family Sharing. Jest to proste i można to zrobić za pomocą ustawień iCloud w telefonie.u003cbru003eu003cbru003eDodaj członków, których chcesz mieć w grupie Family Share i włącz funkcję „Poproś o zakup”. Ta funkcja oznacza, że ​​zanim ktoś będzie mógł pobrać aplikację, musi uzyskać zgodę Twojego urządzenia. Działa to zarówno w przypadku darmowych, jak i płatnych aplikacji.

Czy mogę zablokować zakupy w aplikacji?

Tak, i jest na to kilka sposobów. Możesz ustawić swoje preferencje iTunes tak, aby wymagały hasła lub każdego zakupu. Korzystając z ustawień Czas przed ekranem, możesz blokować zakupy. Istnieje również opcja Zapytaj o zakup, o której wspomnieliśmy powyżej, którą można skonfigurować za pomocą Family Sharing.u003cbru003eu003cbru003eInną opcją blokowania zakupów w aplikacji jest skontaktowanie się z operatorem telefonu komórkowego. Niektóre opłaty za abonament komórkowy mogą obciążać bezpośrednio Twoje konto telefonu komórkowego. Jeśli tak się stanie, możesz skontaktować się ze swoim operatorem i poprosić o blokadę na swoim koncie, mogą również dać Ci zwrot pieniędzy, jeśli nie wiedziałeś o zakupie w aplikacji.