Jak zablokować lub odblokować kogoś na Twitterze

Platformy społecznościowe, takie jak Twitter, mogą wydobyć z ludzi to, co najlepsze lub najgorsze. Świetna treść zawiera również sporą część negatywności i witriolu. Właśnie dlatego funkcja Blokuj na Twitterze może pomóc w utrzymaniu niechcianych tweetów na wyciągnięcie ręki. Jeśli czujesz potrzebę usunięcia kogoś ze swojego kanału na Twitterze, ten post jest dla Ciebie.

Jak zablokować lub odblokować kogoś na Twitterze

Alternatywnie, jeśli zablokowałeś kogoś, kto od tego czasu widział przysłowiowe światło i jesteś gotowy, aby go odblokować, ten artykuł jest również dla Ciebie! Twitter wie, że nieodłączne różnice są nieodłączną częścią jego platformy. W związku z tym podjęli kroki, abyś mógł odpocząć od innych, gdy czujesz, że jest to potrzebne.

Jak zablokować lub odblokować kogoś na Twitterze2

Jak zablokować kogoś na Twitterze

Ponieważ na Twitterze szaleje coraz więcej trolli, ważne jest, aby wiedzieć, jak wyciszyć hałas. Na szczęście jest to dość proste. Możesz po prostu zablokować użytkownikowi tweeta lub jego profil.

Aby zablokować użytkownika przed tweetem:

Krok 1

Wybierz ikonę Więcej (strzałka w dół po prawej stronie tweeta).

Krok 2

Wybierać Zablokuj @[nazwa użytkownika].

Otóż ​​to! Jeśli korzystasz z aplikacji mobilnej, interfejs może się nieco różnić w zależności od bieżącego systemu operacyjnego, ale efekt jest taki sam. Ta osoba nie będzie już wyświetlana na Twojej osi czasu ani nie będzie mogła Cię tweetować.

Czasami musisz dokładnie sprawdzić, kogo blokujesz. Większość uchwytów na Twitterze jest dość niejasna i możesz chcieć się upewnić, że blokujesz właściwą osobę, zanim zaczniesz mówić o jej niewrażliwym tweecie. Aby zablokować dostęp do profilu użytkownika:

Krok 1

Odwiedź stronę profilu osoby, klikając lupę u dołu i wpisując jej imię i nazwisko w pasku wyszukiwania u góry.

Krok 2

Stuknij w trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu (w zależności od systemu operacyjnego może wyglądać jak koło zębate).

Krok 3

Wybierz' Blok‘ z menu rozwijanego po prawej stronie.

Krok 4

Potwierdź, że nie chcesz już blokować tej osoby, i wszystko gotowe!

Jeśli chcesz sprawdzić, czy blokada jest na miejscu, odwiedź profil osoby i powinieneś zobaczyć mały przycisk z napisem Zablokowane.

Jak odblokować kogoś na Twitterze

Jeśli z jakiegoś powodu chcesz odblokować kogoś na Twitterze, to równie proste. Niezależnie od tego, czy pogodziłeś się z przyjacielem, czy zdecydowałeś, że cisza nie jest złota, odblokowanie go przywraca dostęp, pod warunkiem, że cię nie zablokował.

Co ciekawe, nawet jeśli zablokowałeś innego użytkownika, nadal możesz zobaczyć jego tweety, jeśli zdecydujesz. Nie widzą Twojego, ale zanim odblokujesz toksyczne konto, weź pod uwagę, że nadal możesz niezauważenie podsłuchiwać ich zawartość.

Znajdowanie zablokowanych kont

Istnieje kilka sposobów na znalezienie zablokowanego konta. Najprostszym sposobem jest przejście do paska wyszukiwania i wpisanie ich @[nazwa użytkownika] lub przewinięcie listy wcześniej wyszukiwanych kont. Jeśli nie pamiętasz nazwy użytkownika lub nie pojawia się ona podczas wyszukiwania, zrób to:

Krok 1

Stuknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu.

Krok 2

Uzyskiwać 'Ustawienia i prywatność.’

Krok 3

Uzyskiwać 'Prywatność i bezpieczeństwo”.

Krok 4

Przewiń w dół do Bezpieczeństwo nagłówek i dotknij „Zablokowane konta

Krok 5

Stuknij konto, które chcesz odblokować lub wyświetlić.

Jak odblokować konto

Po zlokalizowaniu zablokowanego konta wykonaj następujące kroki:

Krok 1

Stuknij w „Zablokowany' przycisk.

Krok 2

Wybierać Odblokować lub tak potwierdzać.

Aplikacja na iOS zapyta, czy chcesz kogoś odblokować, podczas gdy aplikacja na Androida po prostu prosi o dotknięcie "Tak", aby potwierdzić, że chcesz je odblokować. Efekt jest taki sam.

Możesz także odblokować użytkowników Twittera w sieci.

 1. Zaloguj się do Twittera, używając swojego profilu.
 2. Wybierz swój profil z górnego menu.
 3. Wybierz Ustawienia i prywatność z lewego menu.
 4. Wybierz Preferencje treści w następnym menu.
 5. Wybierz Zablokowane konta w sekcji Bezpieczeństwo.
 6. Wyświetli się lista zablokowanych kont.
 7. Kliknij przycisk Zablokowane i potwierdź, gdy pojawi się monit.
 8. Opłucz i powtórz dla wszystkich użytkowników.

Efekt blokowania na Twitterze

Co więc właściwie daje zablokowanie kogoś na Twitterze, poza umożliwieniem ci odrobiny ciszy i spokoju? Proces blokowania faktycznie robi kilka rzeczy:

 • Zablokowane konto jest automatycznie anulowane.
 • Zablokowane konto automatycznie przestanie Cię obserwować.
 • Żaden z nich nie będzie mógł podążać za drugim, dopóki blok nie zostanie podniesiony.
 • Nie zobaczysz żadnych tweetów z zablokowanych kont.
 • Zablokowane konto zobaczy wiadomość mówiąc im, że je zablokowałeś, jeśli spróbują cię wysłać.
 • Możesz odwiedzić profil i kliknąć opcję przeglądania ich tweetów, o ile to ty je zablokowałeś.

Zasadniczo blokada uniemożliwi użytkownikowi patrzenie na wszystko, co robisz, w tym oznaczanie innych użytkowników na Twitterze. Ty i oni możecie widzieć wzmianki o sobie nawzajem, gdy ktoś inny coś retweetuje lub wspomina o którymkolwiek z was, ale to wszystko.

Wyciszanie użytkownika na Twitterze

Jeśli nie chcesz posuwać się aż do zablokowania kogoś na Twitterze, możesz go wyciszyć. To po prostu usuwa ich tweety z osi czasu bez całkowitego ich blokowania. Jest to przydatne dla tych przyjaciół, którzy dzielą się nadmiarem, członków rodziny, którzy nie mają nic lepszego do roboty niż tweetowanie przez cały dzień, lub firm, które lubisz śledzić, ale wysyłają zbyt dużo marketingu.

Z tweeta:

 1. Wybierz ikonę więcej (strzałka w dół po prawej stronie tweeta).
 2. Wybierz Wycisz.

Możesz zrobić to samo z profilu.

 1. Odwiedź stronę profilu osoby.
 2. Wybierz ikonę koła zębatego na stronie profilu.
 3. Wybierz Wycisz, a następnie Wycisz ponownie, aby potwierdzić.

Jeśli używasz aplikacji i nie widzisz trzech poziomych kropek, może ona wyglądać jak szara strzałka w dół, w zależności od używanego systemu operacyjnego. Osiąga ten sam cel.

Teraz, gdy zobaczysz profil tej osoby lub tweet, możesz zobaczyć małą czerwoną ikonę głośnika z przechodzącą przez nią linią. Ma to oznaczać, że je wyciszyłeś. Możesz anulować ich wyciszenie, wykonując ten sam proces, wybierając tylko opcję Wyłącz wyciszenie użytkownika.

Często Zadawane Pytania

Media społecznościowe są świetne do wielu rzeczy. Ale ważne jest również, aby chronić swój spokój. Jeśli masz więcej pytań dotyczących blokowania użytkowników Twittera, czytaj dalej.

Zablokowałem użytkownika, który mnie nęka, ale utworzył nowe konto. Co mogę zrobić?

Nie jest tajemnicą, że Twitter może być toksycznym środowiskiem internetowym. Oczywiście możesz blokować osoby, ale to nie powstrzyma ich przed utworzeniem nowego konta i ponownym nękaniem Cię. Jeśli tak się stało, dobrym pomysłem jest zgłoszenie konta. Chociaż nie jest to natychmiastowe rozwiązanie, zespół wsparcia Twittera może na stałe zablokować użytkownika, a nawet zablokować adres IP.

Gdy użytkownik zostanie zgłoszony za naruszenie ścisłych Wytycznych dla społeczności Twittera, zespół pomocy technicznej sprawdzi jego konto. Jeśli wykroczenie jest wystarczająco surowe, wprowadzany jest ban IP. Nie tylko blokuje to konto użytkownika, ale także pomaga zapewnić, że przestępca nie założy innego konta.

Chociaż istnieją rozwiązania tego problemu (co oznacza, że ​​użytkownik może znaleźć sposób na utworzenie innego konta), prawdopodobnie nie będziesz mieć z nimi problemu w przyszłości.

Jak zgłosić konto na Twitterze?

Jeśli przestępstwo wykracza poza zwykłą uciążliwość i wchodzi na niebezpieczne lub groźne terytorium, możesz zgłosić konto personelowi wsparcia Twittera.

Postępując zgodnie z instrukcjami, które pokazaliśmy powyżej, wybierz opcję „Zgłoś” użytkownika zamiast opcji Blokuj. Wypełnij formularze, aby przesłać raport. Otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem otrzymania zgłoszenia, ale niekoniecznie będziesz znać wynik.

Dobrym pomysłem jest również robienie zrzutów ekranu wszelkich szkodliwych wiadomości lub tweetów w profilu użytkownika. Jeśli inny użytkownik zdecyduje się usunąć wiadomości lub swoje konto, aby uniknąć kary, możesz przesłać zgłoszenie ze zrzutami ekranu na stronie wsparcia Twittera.

Skąd będę wiedzieć, że ktoś zablokował mnie na Twitterze?

Ze względu na charakter blokowania nie będziesz otrzymywać żadnych powiadomień ani alertów, że inny użytkownik podjął działanie w celu ukrycia Twoich tweetów. Jednak Twitter sprawia, że ​​szczególnie łatwo jest dowiedzieć się, czy jesteś zablokowany. Wystarczy użyć paska wyszukiwania, aby zlokalizować profil użytkownika. Pojawi się komunikat z informacją, że właściciel konta zablokował Cię.

Jeśli widzisz ten komunikat, nie ma wątpliwości; z pewnością zostałeś zablokowany.

Czy zablokowany użytkownik może nadal widzieć moje wiadomości na czacie?

Tak. Blokowanie użytkowników na Twitterze oznacza tylko, że nie będziesz już mieć możliwości komunikowania się ze sobą. Nie oznacza to jednak, że dotychczasowe rozmowy zostaną zablokowane.

Zarządzanie użytkownikami Twittera jest proste, a blokowanie lub wyciszanie zajmuje tylko chwilę, aby zapewnić natychmiastową ulgę. Biorąc pod uwagę, jak irytujące mogą być niektóre osoby na platformie, jest to naprawdę jeden z bonusów łatwej w użyciu platformy mediów społecznościowych, takiej jak Twitter!