Jak blokować strony internetowe na Chromebooku

Od blokowania rozpraszających witryn z grami po ukrywanie treści dla dorosłych — istnieje wiele powodów, dla których warto nauczyć się blokować witryny na Chromebooku.

Jak blokować strony internetowe na Chromebooku

Jeśli jesteś użytkownikiem Chromebooka, wiedz, że ten komputer korzysta z przeglądarki Chrome. Jeśli już wiesz, jak poruszać się po Chrome, aby blokować strony internetowe, wszystko jest ustawione.

Jeśli jednak jesteś nowy w rodzinie Chromebooków lub brakuje Ci wiedzy technicznej, aby przetłumaczyć nawet ostatnie zdanie, ten przewodnik jest dla Ciebie!

Jak blokować strony internetowe na Chromebooku?

Istnieje kilka sposobów blokowania stron internetowych na Chromebooku. Najlepsza opcja zależy od Twoich konkretnych potrzeb, takich jak to, co chcesz zablokować i jak dokładny chcesz być.

Spójrz na poniższe opcje, aby określić, która jest najlepsza dla Twoich potrzeb.

Blokuj strony internetowe za pomocą bezpiecznego wyszukiwania

Ponieważ Google usunął konta nadzorowanych użytkowników Chrome kilka lat temu, jedynym wbudowanym sposobem kontrolowania, jakie witryny można przeglądać na Chromebooku, jest korzystanie z funkcji Safe Search, który ogranicza dostęp do materiałów dla dorosłych poprzez wyszukiwanie w sieci, ale nie oferuje możliwości blokowania określonych stron internetowych za pomocą adresu URL.

Może to jednak wystarczyć dla twoich potrzeb, ponieważ wyszukiwarki są tym, jak wiele ciekawskich umysłów znajduje treści dla dorosłych, na które nie są przygotowane.

Oto jak zacząć korzystać z Safe Search:

  1. Otwórz Chrome i wejdź na google.com.

  2. Wybierz Ustawienia w prawym dolnym rogu, a następnie Ustawienia wyszukiwania.

  3. Zaznacz pole obok Włącz SafeSearch.

  4. Następnie kliknij Zablokuj SafeSearch.

Ten proces będzie działał w przypadku wyszukiwań internetowych za pomocą Google, filtrując wyniki wyszukiwania Google pod kątem treści dla dorosłych lub treści dla dorosłych.

Blokuj strony internetowe za pomocą aplikacji Chrome

Innym bardzo przydatnym sposobem blokowania stron internetowych na Chromebooku jest użycie rozszerzenia Chrome zaprojektowanego do tego zadania. Obecnie istnieje kilka rozszerzeń Chrome, które pomagają blokować strony internetowe lub sprawować kontrolę rodzicielską.

Aby znaleźć bloker, który idealnie odpowiada Twoim potrzebom, najpierw odwiedź Sklep Google Play. Wyszukaj blokery internetowe i sprawdź recenzje i oceny wszystkich dostępnych opcji. Możesz także przeszukać opcje aplikacji w Google, aby dowiedzieć się więcej o funkcjach każdej aplikacji przed jej pobraniem.

Blokowanie witryn

Site Blocker to darmowy dodatek do Chrome, który oferuje dobry poziom kontroli rodzicielskiej i blokowania witryn. Ten dodatek jest prosty w użyciu i działa dobrze, o ile najpierw poświęcisz trochę czasu na jego prawidłową konfigurację.

Blokowanie witryn można dość łatwo wyłączyć, co jest dodatkowym atutem, jeśli przypadkowo dodasz do filtra słowa, które mogą pojawić się w przyszłym zadaniu badawczym, ale może to być również złe, jeśli niewłaściwe ręce w jakiś sposób złapią Twojego Chromebooka i zrobią kilka dodatkowych kliknięć.

Zablokuj witrynę

Zablokuj witrynę

Block Site to kolejne bezpłatne rozszerzenie Chrome, które zapewnia kontrolę rodzicielską nad odwiedzanymi witrynami. To rozszerzenie działa również w celu zapobiegania zwlekaniu, jeśli Twoje wymagania dotyczą mniej kontroli, a bardziej produktywności. Kontrolki mogą być chronione hasłem i można dodawać określone adresy URL do obszernej listy blokowania w celu energicznego filtrowania.

To, co naprawdę wyróżnia Block Site, to możliwość synchronizacji z telefonem. Oznacza to, że nie możesz po prostu sięgnąć po telefon po tę poprawkę na Facebooku, gdy masz ustawione elementy sterujące!

Bezpieczeństwo JustBlock

JustBlock

Dodatek JustBlock Security to nasza ostateczna sugestia, aby blokować strony internetowe na Chromebooku. Umożliwia także kontrolę rodzicielską w Chrome i umożliwia umieszczanie zarówno adresów URL na czarnej, jak i białej liście według własnego uznania. Ta aplikacja wymaga trochę konfiguracji, ponieważ może być dość surowa w przypadku skryptów i reklam, ale w rezultacie po zakończeniu konfiguracji będziesz mieć najbardziej spersonalizowane i wydajne blokowanie dla swoich potrzeb.

Użytkownicy mogą wdrożyć białą listę, aby zapewnić płynne działanie i skonfigurować blokowanie reklam, aby umożliwić działanie większości witryn.

Podobnie jak w przypadku innych rozszerzeń przeglądarki tutaj, im więcej czasu poświęcisz na ich konfigurację, tym lepiej będzie dla Ciebie działać. Po skonfigurowaniu każda z tych aplikacji może pomóc w osiągnięciu idealnego poziomu produktywności i ochrony.

Załóż oddzielne konto dziecka

Google korzysta z aplikacji Family Link, aby zapewnić kontrolę rodzicielską nad dziećmi. Aby to zadziałało, musisz skonfigurować konto Google dla swojego dziecka i pobrać aplikację Family Link.

Na Chromebooku, którego chcesz ograniczyć, musisz utworzyć osobny profil dla danego użytkownika. Po zakończeniu możesz postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami. Pamiętaj, że możesz pobrać aplikację na swój telefon, aby mieć lepszą kontrolę nad ich aktywnością online.

  1. Odwiedź witrynę Google Family Link, aby sprawdzić zgodność urządzenia i pobrać aplikację na swój telefon.
  2. Utwórz konto za pomocą znaku „+” w aplikacji Family Link i postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora, aby połączyć konto dziecka z własnym

Chociaż początkowo był przeznaczony do blokowania zawartości telefonu, Family Link dobrze radzi sobie z zabezpieczeniem Chromebooka dla młodszych użytkowników. Po skonfigurowaniu dziecko może zalogować się do Chromebooka przy użyciu własnego konta, a wszystkie witryny, które chcesz ograniczyć, będą egzekwowane.

Chociaż ta kontrola rodzicielska daje możliwość ograniczenia treści dla dorosłych, w rzeczywistości możesz ustawić kontrolki tak, aby zezwalały tylko na niektóre witryny, co jest idealne dla każdego, kto używa Chromebooka do zajęć szkolnych.

Pamiętaj tylko, że Twoje dziecko może nadal korzystać z konta „Gość” na Chromebooku, całkowicie omijając kontrolę rodzicielską bez Twojej wiedzy.

Często Zadawane Pytania

Świat bezpieczeństwa online jest zarówno rozległy, jak i zagmatwany. Dlatego dodaliśmy tutaj więcej informacji o Chromebookach!

Czy mogę wyłączyć tryb gościa?

Jeśli poważnie myślisz o blokowaniu treści, nie zapomnij o trybie gościa. W większości przypadków jest to domyślnie włączone. Tryb gościa oznacza, że ​​użytkownik może zalogować się bezpośrednio bez haseł i ominąć całą ciężką pracę, którą wykonałeś, jeśli wykonałeś powyższe samouczki.

Na szczęście możesz go wyłączyć. Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do Ustawień, tak jak to zrobiliśmy powyżej, i kliknąć „Zarządzaj innymi osobami”. Na tej stronie możesz wyłączyć opcję „Włącz przeglądanie gościa”. Oznacza to, że użytkownik może zalogować się tylko w ramach profilu, który skonfigurowałeś, z wprowadzonymi ograniczeniami.

Jak ograniczyć dostęp w przeglądarce Google Chrome?

W rzeczywistości mamy tutaj pełny samouczek, który przeprowadzi Cię przez blokowanie stron internetowych w przeglądarce Chrome. Podobnie jak w naszych instrukcjach tutaj, prawdopodobnie będziesz potrzebować rozszerzenia, aby skutecznie blokować strony internetowe.

Wykonałem wszystkie powyższe kroki, ale moje dziecko nadal ma dostęp do stron internetowych. Co jeszcze mogę zrobić?

Jeśli wyczerpałeś wszystkie powyższe opcje, ale Twoje dziecko nadal omija Twoją kontrolę rodzicielską, jest jeszcze jedna opcja. W zależności od posiadanego routera możesz całkowicie zablokować adres URL swojego Chromebooka. Przejdź do ustawień routera i sprawdź, czy istnieje możliwość zablokowania domeny.

Jeśli nie masz pewności, czy Twój router zapewnia taką ochronę, sprawdź witrynę producenta.

Końcowe przemyślenia

Istnieją inne opcje kontroli rodzicielskiej na Chromebooku, w tym Mobocip, ale nie są one bezpłatne. W zależności od poziomu blokady, którego potrzebujesz, możesz zapoznać się z opcją płatnej aplikacji. Na przykład Mobocip oferuje rozbudowane funkcje monitorowania i blokowania takich rzeczy, jak przesyłanie strumieniowe wideo, treści w mediach społecznościowych i nie tylko.

Jeśli uznasz ten artykuł za przydatny, możesz cieszyć się najlepszymi Chromebookami w cenie poniżej 300 USD – do października 2020 r.

Czy znasz inne sposoby blokowania witryn na Chromebooku? Opowiedz nam o nich poniżej w komentarzach!