Jak zablokować YouTube na Kindle Fire

Tak, wszyscy wiemy, jak łatwo jest uzależnić się od filmów na YouTube i spędzać godziny przyklejone do Kindle Fire. Na szczęście łatwo jest zablokować YouTube lub dowolną inną aplikację na Kindle Fire i przez chwilę przejść na zimnego indyka.

Jak zablokować YouTube na Kindle Fire

Ponadto blokowanie YouTube może być dobrym sposobem na uniemożliwienie dzieciom oglądania filmów. Ten artykuł koncentruje się na blokowaniu YouTube, a także zawiera inne porady i wskazówki dotyczące kontroli rodzicielskiej.

Blokowanie YouTube na Kindle Fire

Istnieją dwa sposoby blokowania YouTube na Kindle Fire, możesz użyć aplikacji FreeTime lub całkowicie zablokować przeglądanie. Oto niezbędne kroki dla każdej metody.

Korzystanie z aplikacji FreeTime

Krok 1

Wybierz kartę Home na swoim Kindle Fire, przejdź do FreeTime i dotknij, aby uruchomić aplikację.

Dom

Wybierz „Dodaj dziecko” w menu Czas wolny i wprowadź imię dziecka, zdjęcie profilowe, płeć i datę urodzenia. Pierwsze okno pozwala również wybrać motywy odpowiednie do wieku. Po zakończeniu dotknij Kontynuuj, aby uzyskać dostęp do większej liczby ustawień.

dodaj profil dziecka

Krok 2

Poniższe okno pozwala na "Dodaj zawartość przyjazną dzieciom" i możesz wybrać i wybrać aplikacje, książki, dźwięki, filmy i gry.

YouTube powinien pojawiać się w sekcji Aplikacje przyjazne dzieciom, ale może wcale nie być w rekomendacjach. Oznacza to, że jest rozpoznawana jako aplikacja nieprzyjazna dzieciom i jest automatycznie blokowana w profilu dziecka.

Krok 3

Następnie możesz ograniczyć dostęp do przeglądarki internetowej, istnieją filtry Amazon, które można zastosować konkretnie na YouTube lub dowolnej innej stronie internetowej.

Wybierz Ustawienia internetowe w aplikacji FreeTime, dotknij "Ogranicz zawartość internetową", a następnie wprowadź adres URL YouTube i dowolny inny adres, który chcesz ograniczyć.

ustawienia

Rzeczy do rozważenia

Domyślnie strony internetowe, takie jak PBS Kids, Science Bob i Nickelodeon, są zatwierdzane na koncie dziecka. Ale możesz również je zablokować.

Przejdź do "Zarządzaj treścią internetową", wybierz kartę Ustawienia, a zobaczysz "Włącz wstępnie zatwierdzoną zawartość internetową" w obszarze Treści wybrane przez Amazon. Stuknij w przycisk obok opcji, aby ją wyłączyć, a także możesz wyłączyć pliki cookie w tym samym oknie.

Blokada kontroli rodzicielskiej

Jak wskazano, istnieje również możliwość zablokowania YouTube bez aplikacji FreeTime. W rzeczywistości zablokujesz dostęp do wszystkich stron internetowych z tego konta, ale istnieje fajne obejście. To są niezbędne kroki.

Krok 1

Uruchom ustawienia Kindle Fire, wybierz Kontrola rodzicielska i ustaw kod PIN dla tego urządzenia. Teraz możesz dotknąć treści i aplikacji Amazon i przejść do ustawiania bloków.

Krok 2

Przejdź w dół do "Przeglądarki internetowej" i naciśnij przycisk "Odblokowany" po prawej stronie ekranu, aby go zablokować. To samo menu pozwala zablokować wiele innych funkcji, takich jak aplikacje i gry, aparat, dokumenty itp.

Schludne obejście

Samo zablokowanie „przeglądarki internetowej” nie wystarczy. Twoje dziecko wkrótce zorientuje się, że nie zablokowałeś „Amazon Stores” i będzie mogło pobrać aplikację YouTube i oglądać filmy. Zakładając, że aplikacja nie jest jeszcze na tablecie.

Jednak tak naprawdę nie musisz używać super-ograniczających blokad i pozbawiać dziecko całej zawartości. Kontrola rodzicielska Kindle Fire pozwala „Ustawić godzinę policyjną”, po prostu przewiń menu i włącz tę funkcję.

Możesz ustawić ramy czasowe, w których dostęp dziecka do stron internetowych, aplikacji i oczywiście YouTube jest ograniczony.

Alternatywne metody blokowania

Możesz tego nie wiedzieć, ale istnieje również opcja blokowania zawartości Kindle Fire za pośrednictwem routera, a nawet aplikacje filtrujące. Oto, co musisz wiedzieć o tych metodach.

Blokowanie routera

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zapomnienie połączenia sieciowego Kindle Fire. Wybierz Szybkie ustawienia, wybierz Sieć bezprzewodowa, stuknij nazwę sieci i wybierz Zapomnij. Jeśli Twoje dziecko nie zna hasła, nie będzie miało dostępu do żadnych treści online.

Bardziej eleganckim rozwiązaniem jest skonfigurowanie usługi DNS i blokowanie określonych stron internetowych, YouTube, dorosłych lub innych. Ta usługa jest połączona z routerem i musisz skontaktować się z dostawcą, aby uzyskać wskazówki dotyczące jej konfiguracji. Wspaniałą rzeczą jest to, że DNS jest zwykle dostępny za darmo.

Filtrowanie aplikacji

Niestety ta metoda dotyczy tylko tych, którzy używają starszych Kindle Fires. Na przykład aplikacje takie jak McAfee, Norton, Net Nanny lub Trend Micro działają jak urok na Kindle Fire od pierwszej do piątej generacji.

Nie są one jednak dostępne dla modeli 6. generacji i nowszych. To powiedziawszy, jest to coś, co można rozwiązać za pomocą aktualizacji oprogramowania układowego lub aplikacji.

Dodatkowa wskazówka: Możesz ustawić Kindle Fire, aby poprosić o PIN kontroli rodzicielskiej, aby uzyskać dostęp do Wi-Fi. Wybierz opcję Ochrona hasłem Wi-Fi w obszarze Kontrola rodzicielska i dotknij przycisku, aby go włączyć.

YouTube zniknął

Blokowanie YouTube na Kindle Fire wymaga trochę czasu i musisz poruszać się po więcej niż kilku menu. Ale to nie jest zła rzecz, ponieważ masz większą kontrolę nad całą zawartością zużywaną na urządzeniu.

Ile czasu spędzasz na oglądaniu filmów na YouTube? Czy wypróbowałeś jakieś aplikacje filtrujące na swoim Kindle Fire? Opowiedz nam więcej o swoim doświadczeniu w sekcji komentarzy poniżej.