Jak znaleźć prawdziwe numery stron na Kindle?

Odkąd Amazon wydał swoją wersję e-czytników o nazwie Kindle, niektórzy miłośnicy książek zrezygnowali z tej opcji, ponieważ tak naprawdę nie ma nic podobnego do prawdziwej książki. Zapach, psie uszy, prawdziwe numery stron, jak może to zastąpić urządzenie elektroniczne?

Jak znaleźć prawdziwe numery stron na Kindle?

Na szczęście Kindle oferuje wiele funkcji, dzięki którym z każdą aktualizacją przejście od tradycyjnej miękkiej okładki do czytnika elektronicznego jest nieco płynniejsze.

Należy pamiętać, że niektóre funkcje są dostępne tylko w niektórych książkach. Z tego artykułu dowiesz się, jak sprawdzić, czy książka, którą zamierzasz pobrać, ma dostępne numery stron i jak je aktywować.

Jak sprawdzić numery stron

Kiedy szukasz nowej książki w sklepie Kindle, dostępne są standardowe opcje cenowe, krótki przegląd książki i jej autora, a także funkcje.

Aby sprawdzić, czy książka, którą jesteś zainteresowany, ma dostępne rzeczywiste numery stron, przewiń stronę w dół, aż zobaczysz pole funkcji.

1.) Stuknij w Numery stron.

2.) Przejrzyj opis numerów stron.

Możesz nawet zobaczyć opis numerów stron, jeśli przeglądasz witrynę Amazon w celu następnego czytania Kindle.

Jak wyświetlić prawdziwe numery stron — opcja „Idź do”

Tak więc, o ile wybrana książka ma opcję prawdziwych numerów stron, istnieje kilka sposobów ich przeglądania. Na początek Kindle z natury nie oferuje numerów stron w starszych modelach. W przypadku większości Kindle zobaczą tylko procent ukończenia, który tak naprawdę nie koreluje dobrze z numerami stron.

Jeśli więc chcesz zobaczyć numer swojej strony lub udać się do określonej lokalizacji, zrób tak:

1.) Dotknij środka ekranu i wybierz „Przejdź do”.

2.) Wyświetl numer swojej strony.

Wyświetlanie prawdziwych numerów stron w ten sposób nie tylko pomoże Ci śledzić, gdzie jesteś w książce, ale także pomoże Ci udostępnić lub znaleźć numer strony, do którego odwołuje się ktoś inny.

Wyświetlanie numerów stron – aplikacja

Niektórzy użytkownicy mogą preferować lub w niektórych momentach czytać swoje książki z urządzenia innego niż Kindle. Czy to z przeglądarki internetowej, czy z aplikacji Kindle na urządzeniu mobilnym, przeglądanie prawdziwych numerów stron jest znacznie prostsze.

Dopóki pobrałeś książkę, która ma dostępne prawdziwe numery stron, możesz je zobaczyć u dołu ekranu.

Jeśli nie widzisz numerów stron, prawdopodobnie dostosowałeś rozmiar tekstu. Kiedy powiększasz tekst, wyrzuca on strony Kindle, więc liczby nie są wyświetlane.

Możesz ponownie dostosować rozmiar tekstu, ściskając ekran lub wykonując następujące czynności:

1.) Dotknij strony.

2.) Stuknij w „Aa”.

3.) Dostosuj rozmiar tekstu

Zmniejszając rozmiar tekstu, powinieneś teraz widzieć numery stron podane na dole książki. Ponadto, po prostu dotykając strony, możesz również zobaczyć numer strony. Po sprawdzeniu numeru strony możesz dotknąć ponownie, aby zwiększyć rozmiar tekstu.

Inne fajne funkcje Kindle

Jak wspomnieliśmy wcześniej, niektórzy zapaleni czytelnicy nie zaczęli jeszcze cieszyć się czytnikami elektronicznymi. Amazon zaoferował sporo naprawdę fajnych funkcji, które ułatwiają czytanie.

Tryb ciemny

Większość Kindle, a nawet wersja aplikacji, oferuje tryb ciemny. Niezależnie od tego, czy czytasz w nocy, czy chcesz zmniejszyć zmęczenie oczu, tryb ciemny ogranicza ostre, jasne światło towarzyszące ekranom urządzeń.

Stuknij w „Aa”, tak jak powyżej i wybierz jedną z czterech dostępnych opcji kolorystycznych:

Podświetlaj, udostępniaj i dodawaj notatki

Kindle oferuje opcję udostępniania stron, wyróżniania ważnych treści, a nawet dodawania małych notatek, które możesz później przejrzeć. W przeciwieństwie do tradycyjnych książek jest to o wiele lepsze niż pisanie na marginesie.

Po prostu naciśnij i przytrzymaj porcję, którą chcesz manipulować, i wybierz jedną z dostępnych opcji:

Tłumaczenie, Wikipedia i słownik

Czytając książkę, nie ma potrzeby sięgania do innego źródła, aby sprawdzić niektóre informacje lub wyszukać słowo w górę. Kindle da ci możliwość zrobienia tego na ekranie po długim naciśnięciu części zainteresowania.

Często Zadawane Pytania

Więcej informacji na temat numerów stron Kindle znajduje się w tej sekcji.

Jak znaleźć moje zakładki?

Zakładki doskonale nadają się do przechowywania Twojej strony i zapisywania lokalizacji ważnego tekstu. Aby zapisać stronę w sekcji zakładek, wystarczy kliknąć ikonę flagi w lewym górnym rogu.

Aby zlokalizować zakładki, dotknij ikony strony. W zależności od liczby zapisanych zakładek musisz przewinąć listę i znaleźć tę, którą chcesz.

Czy książki Kindle mają taką samą liczbę stron jak książka w miękkiej oprawie?

Tak i nie. Wszystko zależy od książki (i tego, czy powiększyłeś tekst). Numery stron, które nie odpowiadają rzeczywistej książce papierowej, mogą powodować problemy w szkole i klubach książki, więc zanim pobierzesz książkę dla Kindle, poszukaj podpisu „Zawiera prawdziwe numery stron”.

Możesz wypożyczyć swoje książki

Dlatego nie zaleca się podawania nazwy użytkownika i hasła. Ale miłośnicy książek mogą poczuć się lepiej, dzieląc się ulubionymi książkami z otaczającymi ich ludźmi.

Jest mało prawdopodobne, aby twój najlepszy przyjaciel zamówił rzeczy na twoim koncie Amazon, ale jest prawdopodobne, że rozleje coś na twoją książkę, strony z psimi uszami lub być może nigdy tego nie zwróci. Kindle zmniejsza wszelkie obawy związane z tymi sprawami, więc udostępnianie biblioteki jest znacznie bezpieczniejsze (ponownie, o ile ufasz osobie posiadającej hasło Kindle).