Jak rozmazać tło dla filmów TikTok

Nie jest już tak łatwo wyróżnić się na TikTok. Na tej szybko rozwijającej się platformie zawsze pojawiają się nowe ekscytujące wyzwania. Jednak stosując ciekawe efekty i filtry, możesz sprawić, że Twoje filmy będą bardziej kreatywne i zyskać więcej obserwujących.

Jeśli utworzyłeś wideo w pionie, ale nie chcesz go przycinać, aby zmieścić się na poziomym ekranie, do edycji wideo będziesz potrzebować magicznej różdżki. A może ty? Mamy rozwiązanie – przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, co to jest!

Rozmycie tła w TikTok

Chociaż TikTok oferuje wiele zabawnych efektów i filtrów, które można zastosować do swoich filmów, nie ma takiego, który rozmywa tło. Nie oznacza to jednak, że nie możesz użyć aplikacji innej firmy, aby to zrobić, a następnie przesłać film na swoje konto.

Oto nasz wybór najlepszych aplikacji, których możesz użyć do rozmycia tła swoich filmów. Upewniliśmy się, że wszystkie są bezpłatne, łatwe w użyciu i oferują kilka innych fajnych funkcji. Nasze trzy najlepsze aplikacje to KineMaster, InShot i VideoShow.

rozmycie tła dla filmów tiktok

1. KineMaster

KineMaster to jedna z najbardziej wszechstronnych aplikacji do edycji wideo na urządzenia z Androidem, iPhone'y i iPady. Posiada prosty interfejs i wiele opcji, dzięki którym Twoje filmy będą wyglądać profesjonalnie po kilku dotknięciach. Dostępna jest wersja premium, ale do rozmycia tła darmowa edycja będzie działać dobrze.

Jeśli zdecydujesz się na użycie KineMaster, oto jak znaleźć opcję rozmycia:

 1. Dodaj film, który chcesz edytować.
 2. Z menu koła po prawej stronie wybierz Warstwa.
 3. Wybierz Efekty.
 4. Teraz dotknij Efekty podstawowe i wybierz Rozmycie gaussowskie.
 5. Na filmie zobaczysz kwadrat, który możesz przesuwać lub zmieniać rozmiar w zależności od części materiału, którą chcesz zamazać. Możesz również wybrać opcję Mozaika, aby uzyskać inny rodzaj rozmytego tła.

2. W ujęciu

Dzięki InShot możesz tworzyć niesamowite filmy w zaledwie kilka minut. Ta aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemem iOS i Android i zyskała zaufanie milionów użytkowników. Jest wyposażony w prosty interfejs i przydatne funkcje, które zamienią Cię w profesjonalistę w ciągu kilku godzin.

Aby zamazać film w InShot, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Uruchom aplikację na telefonie i wybierz Wideo w sekcji Utwórz nowy na stronie głównej.
 2. Wybierz żądany film.
 3. Po zaimportowaniu wideo natychmiast zobaczysz rozmyte tło. Przesuń palcem po menu poniżej, aby znaleźć przycisk Tło. Dotknij go.
 4. Wybierz poziom rozmycia, kolor lub zdjęcie, które chcesz zobaczyć w tle.
 5. Stuknij znacznik wyboru, aby zastosować filtr tła.
jak rozmyć tło dla tiktok

3. Pokaz wideo

Ta aplikacja do edycji jest dość popularna w Google Play i jest również dostępna na urządzenia z systemem iOS. Jest dobrze oceniany, więc na pewno stworzysz z nim magię. Wśród innych fantastycznych opcji, takich jak obracanie wideo, naklejki, efekty, muzyka i inne, rozmycie wideo jest również proste. Wykonaj poniższe kroki:

 1. Po uruchomieniu aplikacji dotknij kwadratu ze znakiem plus na środku ekranu.
 2. Wybierz film, który chcesz edytować.
 3. Stuknij w Dalej na dole.
 4. Z poniższego menu wybierz Ustawienia.
 5. Stuknij w Tło i wybierz Rozmycie. Możesz także wybrać czarne, białe lub kolorowe tło dla swojego filmu.
 6. Możesz wybrać różne formaty wideo i dostosować je do różnych aplikacji społecznościowych, jeśli dotkniesz zakładki Współczynnik proporcji. W zależności od wybranego filmu, może być konieczne dotknięcie tutaj, zanim rozmyte tło będzie widoczne.
tło dla filmów tiktok

Inne edytory wideo, które możesz wypróbować

Oto kolejne dwie sugestie, jeśli chcesz wyjść poza naszą listę trzech najlepszych.

Rozmyj wideo

Blur Video to kolejna świetna aplikacja, która oferuje tę funkcję wśród wielu przydatnych opcji tworzenia kreatywnych filmów. Ponadto obsługuje kilka formatów i jest kompatybilny z prawie wszystkimi platformami mediów społecznościowych.

W edytorze Blur Video dostępnych jest kilka opcji rozmycia. Możesz użyć FreeStyle Blur do swoich filmów TikTok. Pozwala to wybrać obszar, na którym chcesz się skupić, podczas gdy reszta wideo będzie rozmyta. A jeśli zamierzasz udostępnić je również na Instagramie, skorzystaj z opcji Insta No Crop. Jeśli chcesz, aby Twoje filmy były zabawne, możesz wypróbować opcję Fun Blur – dodaj więcej efektów, rozmycie w ruchu itp.

Kwadratowe wideo

Niezależnie od tego, czy filmujesz dla TikTok, czy innej platformy mediów społecznościowych, zawsze wygodnie jest mieć aplikację, która umożliwia tworzenie filmów odpowiednich dla dowolnej sieci. Square Video Editor to jedna z takich aplikacji – nie tylko możesz przyciąć wideo i dodać rozmyte tło, ale także możesz w ten sposób filmować.

Kwadratowe wideo umożliwia wypróbowanie różnych efektów w czasie rzeczywistym, co jest jedną z najlepszych opcji w tej aplikacji. Możesz także obracać filmy, dodawać muzykę i nie tylko. Jeśli chodzi o rozmycie, w przypadku wideo Square masz dwie możliwości. Aplikacja pozwala na ustawienie koloru tła lub jego rozmycie – wybierz to, co najbardziej Ci odpowiada.

Rozmyte tło dla wyraźnych filmów

Aplikacje do edycji wideo umożliwiają przygotowanie filmów do dowolnej sieci społecznościowej. Większość z nich jest łatwa w użyciu i zawiera mnóstwo innych ciekawych funkcji, które sprawią, że Twoje filmy będą błyszczeć. Wypróbuj KineMaster, InShot lub VideoShow i daj nam znać, jak te aplikacje działały dla Ciebie.

Czy bawiłeś się lepiej z aplikacjami Square Video lub Blur Video? Masz inne sugestie? Udostępnij je w sekcji komentarzy poniżej.