Jak zwiększyć szerokość obramowania w Arkuszach Google

Arkusze Google to szeroko stosowana alternatywa internetowego arkusza kalkulacyjnego w chmurze od ulubionego internetowego molocha korporacyjnego. Wygląda i działa podobnie do Excela, ale zamiast być drogim pakietem biurowym lub denerwującą roczną subskrypcją, Arkusze są całkowicie bezpłatne. Oczywiście nie ma pełnego zakresu zaawansowanych funkcji, które program Excel może wdrożyć, ale dla 90% użytkowników robi wszystko, o co można poprosić.

Jak zwiększyć szerokość obramowania w Arkuszach Google

Jedną z ważnych funkcji obsługiwanych przez Arkusze jest możliwość przypisywania stylów do komórek w każdym arkuszu kalkulacyjnym. W szczególności wiele osób chce zwiększyć szerokość obramowania swoich komórek i sformatować rzeczy, które im się podobają. W tym artykule przedstawię samouczek dotyczący zwiększania szerokości obramowań komórek, a także kilka innych wskazówek dotyczących formatowania.

Zwiększ szerokość obramowania w Arkuszach Google

Podobnie jak większość operacji w Arkuszach Google, zmiana szerokości obramowania jest stosunkowo prosta. Opcje zwiększenia szerokości obramowania są ograniczone, ale jest wystarczająco dużo opcji, aby wyróżnić stół.

 1. Wybierz zakres komórek, dla którego chcesz zwiększyć szerokość obramowania.

 2. Wybierz ikonę menu Obramowania u góry arkusza (wygląda jak cztery kwadraty jako jeden kwadrat).

 3. Wybierz ikonę stylu obramowania, a następnie wybierz żądany styl z menu rozwijanego.

 4. Wybierz opcję obramowania, którą chcesz zastosować.

To wszystko, co musisz zrobić! Wybrane komórki powinny teraz mieć wokół siebie inny styl obramowania. Możesz powtórzyć te kroki dla dowolnego zaznaczenia komórek o dowolnym kształcie.

Zmień kolor obramowania w Arkuszach Google

Innym sposobem na wyróżnienie tabeli jest zmiana koloru obramowania komórek ze standardowej czerni. Pozwala to komórce wyskoczyć z ekranu i sprawić, że znajdzie się w centrum uwagi. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli masz kluczowe dane, które chcesz wyświetlić i podkreślić wizualnie.

 1. Wybierz zakres komórek, który chcesz zmodyfikować.

 2. Wybierz ikonę menu szybkiego obramowania u góry arkusza.

 3. Wybierz ikonę ołówka z menu, a następnie kliknij wybrany kolor obramowania. Zmień kolor na taki, który będzie się wyróżniał i pasował do motywu.

 4. Wybierz jedną z opcji obramowania, aby zastosować zmiany.

Twój stół powinien teraz mieć obramowanie w innym kolorze i wyróżniać się z reszty arkusza. Jest to dobry sposób na zapewnienie, że żądane dane przyciągną uwagę, na jaką zasługują.

Zmień kolor komórki w Arkuszach Google

Zmiana koloru komórki to przydatny sposób oddzielania różnych zestawów danych lub wyróżniania tabel w inny sposób. Przydaje się również w przypadku większych arkuszy z wieloma stołami.

 1. Wybierz zakres komórek, który chcesz zmodyfikować.

 2. Wybierz ikonę menu Wypełnij w górnym menu.

 3. Wybierz kolor, którego chcesz użyć.

 4. Kliknij go, a wybrane tła komórek powinny zmienić kolor.

Czy masz jakieś świetne wskazówki lub techniki formatowania danych w Arkuszach Google? Podziel się nimi z nami w komentarzach poniżej!