Jak uruchomić lub wyrzucić kogoś z kanału w Discord

Wykopanie kogoś z kanału Discord nie musi być trwałe. Czasami robisz to tylko dlatego, że dana osoba była denerwująca, spamowała lub była niegrzeczna i po prostu potrzebowała krótkoterminowego zakazu. Tego rodzaju rzeczy dzieją się na serwerach cały czas.

Jak uruchomić lub wyrzucić kogoś z kanału w Discord

To do właściciela serwera i administratorów należy zachowanie spokoju i wymierzenie kary, jeśli to konieczne, aby upewnić się, że ich serwer jest wart bycia członkiem. Chociaż może to być do bani, gdy facet (lub dziewczyna) musi podejmować te decyzje, muszą one zostać podjęte i powiem ci, jak to zrobić.

PC i Mac

Aby usunąć użytkownika z kanału Discord na PC:

 1. Musisz być na serwerze, więc wybierz go z listy znajdującej się po prawej stronie ekranu.
 2. Przewiń i wybierz kanał, z którego chcesz usunąć użytkownika. Kanały znajdują się w głównym panelu tuż pod nazwą serwera. Możesz wybrać kanały czatu głosowego lub tekstowego.

 3. Obok kanału pojawi się lista nazw. To są obecni użytkownicy kanału. Znajdź nazwę użytkownika i kliknij ją prawym przyciskiem myszy. Pojawi się wyskakujące menu z kilkoma różnymi opcjami. Możesz także przejść do nazwy użytkownika w oknie czatu i kliknąć nazwę użytkownika prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić to samo menu podręczne.

 4. U dołu listy zobaczysz Kopnięcie (nazwa użytkownika). Kliknij to, a pojawi się kolejna wyskakująca wiadomość. Ta wiadomość jest potwierdzeniem działania, które zamierzasz podjąć. Kliknij kopnięcie jeszcze raz, aby potwierdzić. Użytkownik nie może już dołączyć do kanału, chyba że otrzyma pozwolenie od osób z odpowiednimi rolami.

Android i iOS

Aby usunąć użytkownika z Discord na urządzeniu mobilnym:

 1. Uruchom aplikację Discord i zaloguj się za pomocą swoich danych uwierzytelniających.
 2. Stuknij, aby otworzyć menu w lewym górnym rogu ekranu. Wygląda jak trzy ułożone poziomo paski. Spowoduje to wyświetlenie listy serwerów.

 3. Stuknij serwer, na którym aktualnie znajduje się użytkownik, który potrzebuje „kopania”.

 4. Znajdź kanał, z którego użytkownik musi zostać wyrzucony. Kanały tekstowe będą znajdować się na górze listy, a kanały głosowe tuż pod nimi. Poszukaj kanału, na którym aktualnie znajduje się użytkownik, i dotknij go.
 5. Otwórz listę członków kanału, dotykając ikona dwóch osób znajduje się u góry ekranu.

 6. Znajdź i dotknij członka, którego chcesz wyrzucić z kanału. Wybrany członek będzie miał swoje Ustawienia użytkownika na ekranie.

 7. Uzyskiwać kopnięcie, który znajduje się tuż pod nagłówkiem „Administracyjny”. Pojawi się okno potwierdzenia.

 8. Musisz dotknąć kopnięcie jeszcze raz, aby potwierdzić. Członek został usunięty z czatu i będzie musiał zostać ponownie zaproszony, aby ponownie uzyskać dostęp.

Przenoszenie użytkownika na inny kanał

Czasami możesz nie chcieć wyrzucić użytkownika z kanału, ale przenieść go na inny. Może się tak zdarzyć, jeśli ktoś odszedł, ale zostawił włączony mikrofon, a cały jego hałas w tle jest słyszalny na kanale. Jest to również przydatne dla administratorów przeprowadzających wywiady z potencjalnymi kandydatami do dołączenia do ich klanów lub wszelkich innych „biznesowych” propozycji, które mają miejsce na Discordzie.

Masz dwie możliwości przeniesienia użytkownika z jednego kanału na drugi:

 1. Możesz przeciągnąć nazwę użytkownika z kanału na inny podobny kanał. Możesz tylko przenieść użytkownika z kanału głosowego na inny kanał głosowy lub z kanału tekstowego na kanał tekstowy. Musisz także mieć włączone uprawnienia do przenoszenia członków.
 2. Innym sposobem, aby to zrobić, jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy nazwy użytkownika i wybranie z wyskakującego menu Przenieś do. Następnie wybierz kanał, który chcesz przenieść tego użytkownika.

Porozmawiaj z właścicielem serwera, jeśli okaże się, że nie możesz przenieść członka, ale uważasz, że powinieneś mieć uprawnienia. Mogą Cię dodać, odwiedzając ustawienia serwera i klikając „Role”. Po włączeniu uprawnienia „Przenoszenie członków” możesz z radością przenosić członków, których chcesz, między kanałami.

Blokowanie użytkownika z kanału

Jeśli jesteś administratorem lub właścicielem serwera i uważasz, że przeniesienie lub wyrzucenie użytkownika z kanału po prostu nie wystarczy, możesz zamiast tego zablokować go na kanale. To oczywiście ma nieco większą trwałość, ale jeśli czujesz, że nie ma innej alternatywy dla danego użytkownika, to robisz to w następujący sposób:

 1. Musisz być na serwerze, więc wybierz go z listy znajdującej się po prawej stronie ekranu.
 2. Przewiń i wybierz kanał, z którego chcesz usunąć użytkownika. Kanały znajdują się w głównym panelu tuż pod nazwą serwera. Możesz wybrać kanały czatu głosowego lub tekstowego.

 3. Obok kanału pojawi się lista nazw. To są obecni użytkownicy kanału. Znajdź nazwę użytkownika i kliknij ją prawym przyciskiem myszy. Pojawi się wyskakujące menu z kilkoma różnymi opcjami.

 4. U dołu listy zobaczysz Ban (nazwa użytkownika). Kliknij to, a pojawi się kolejna wyskakująca wiadomość. Ta wiadomość jest potwierdzeniem działania, które zamierzasz podjąć. Kliknij Zakaz jeszcze raz, aby potwierdzić. Użytkownik nie może już dołączyć do kanału, chyba że otrzyma pozwolenie od osób z odpowiednimi rolami.

Tylko osoby z odpowiednią rolą i uprawnieniami mogą przywrócić zbanowanego użytkownika. Jeśli użytkownik narusza wytyczne społeczności Discord, możesz je zgłosić, co skutkuje całkowitym zablokowaniem platformy.

Przycinanie serwera

Dla tych, którzy mają zbyt wielu członków, aby ich śledzić, może nadejść czas, kiedy członkowie po prostu przestaną przychodzić. Może to prowadzić do bardzo długiej listy członków, którzy naprawdę zajmują miejsce. Jeśli chcesz wyrzucić starych użytkowników, którzy nie logowali się na Twój serwer przez dłuższy czas, możesz masowo wyrzucić ich wszystkich za pomocą opcji Prune.

Możesz ustawić opcję automatycznego kopania na podstawie ustalonego czasu. Zamiast nadzorować każdego członka indywidualnie, możesz masowo wyrzucić każdego użytkownika, który nie pojawił się w tym okresie. Aby przyciąć:

 1. Kliknij serwer, który chcesz przyciąć, otwórz Ustawienia serwera klikając nazwę serwera u góry ekranu. Wybierz „Ustawienia serwera” z dostępnego menu rozwijanego.

 2. Kliknij kartę „Członkowie” po lewej stronie, aby znaleźć całą listę członków aktualnie na twoim serwerze i ich role. To tutaj znajdziesz również Suszona śliwka opcja.

 3. Możesz wybrać próg czasowy na podstawie ostatniej aktywności. Aktualne opcje to 7 dni oraz 30 dni. Więc jeśli wybierzesz 7 dni, a członek nie zalogował się w tym okresie, zostanie automatycznie wyrzucony z twojego serwera. Discord zawsze wykonuje świetną robotę, pokazując dokładnie, ilu członków zostanie przyciętych dla każdej opcji. Te informacje można znaleźć na dole okienka suszonych śliwek.

Przycinanie będzie działać tylko na tych członkach, którzy nie mają aktualnie przypisanej roli. Musisz usunąć rolę przed przycinaniem, jeśli próbujesz pozbyć się niektórych członków. To naprawdę świetne narzędzie do czyszczenia serwerów przed freeloaderami, tylko upewnij się, że przypadkowo nie uruchomisz znajomych.

Istnieje wiele sposobów na dostosowanie serwerów Discord i poprawę komfortu użytkowania. Podczas przewijania opcji każdego członka w wyskakującym menu zwróć uwagę na opcję wyciszenia. Jeśli jest użytkownik, którego chcesz na chwilę wyciszyć bez wyrzucania lub blokowania, skorzystaj z tej opcji!