Drukarka Brother ciągle się zacina? Kilka sugestii do naprawienia

Jak denerwujące jest to, że papier zacina się w Twojej drukarce i musisz prawie zdemontować urządzenie, aby go wyjąć? I dlaczego drukarki zawsze zaczynają się zacinać, gdy się spieszysz?

Drukarka Brother ciągle się zacina? Kilka sugestii do naprawienia

Drukarki Brother są doskonałe, ale nadal nie jesteś bezpieczny przed zacięciami papieru. Jeśli drukarka Brother ciągle się zacina, oto kilka sugestii, które mogą rozwiązać problem.

Dlaczego moja drukarka ciągle się zacina?

Jeśli masz do czynienia z zacięciami papieru za każdym razem, gdy próbujesz coś wydrukować, oto możliwe przyczyny.

1. Taca jest przeciążona

Być może wkładasz za dużo papieru do tacy papieru. Nigdy nie należy go przepełniać, ponieważ często może powodować zacięcie. Jeśli włożysz tylko tyle papieru, ile zamierzasz użyć do jednego zadania drukowania, mniej prawdopodobne jest, że wystąpi zacięcie. Upewnij się również, że papier pasuje do tacy i jest prawidłowo włożony. Ponieważ niewłaściwy rozmiar lub niewłaściwie ułożony papier może utknąć w drukarce.

2. Używasz niewłaściwego papieru

Jeśli używasz niewłaściwego rodzaju papieru, może to być przyczyną zacinania się drukarki. Nie możesz używać kartonu, nawet najcieńszego. Papier biurowy działa z każdym modelem drukarki, natomiast grubszy lub złożony papier prawdopodobnie spowoduje zacięcie.

3. Wydałeś zbyt wiele poleceń z rzędu

Jeśli wydałeś drukarce polecenie drukowania i nic się nie dzieje, nie powtarzaj polecenia jeszcze dziesięć razy. Miej cierpliwość i poczekaj chwilę. Jeśli nadal nie działa, możesz spróbować ponownie uruchomić lub odłączyć drukarkę. Jeśli to tylko tymczasowy błąd, wiele poleceń może spowodować zacięcie papieru.

Brother drukarka ciągle się zacina

4. W drukarce znajduje się obcy przedmiot

Sprawdź drukarkę pod kątem ciał obcych, które mogą powodować zacięcia. Mogą pozostać jakieś przeoczone papiery z ostatniego zacięcia drukarki, karteczki samoprzylepne, spinacze do papieru lub cokolwiek, co przez pomyłkę trafiło na stos papieru biurowego.

5. Rolki pobierania papieru są zakurzone

Rolki mogą nie podnosić papieru prawidłowo z powodu nagromadzonego kurzu. Może to często powodować zacięcie. Dlatego od czasu do czasu należy czyścić rolki. Nie zapomnij jednak najpierw odłączyć drukarki. Do czyszczenia rolek można użyć miękkiej szmatki kuchennej i wody.

6. Istnieje problem ze sprzętem

Czasami pojawia się problem ze sprzętem, którego możesz nie być w stanie samodzielnie rozwiązać. Jeśli Twoja drukarka Brother jest nadal objęta gwarancją, skontaktuj się z profesjonalistą i zleć jej naprawę. Często część może wymagać wymiany.

7. Występuje problem z oprogramowaniem

Sprawdziłeś drukarkę i nie widać w niej zakleszczonego papieru. Dlatego może to być błąd oprogramowania, w którym wyświetlacz LCD wyświetla komunikat, gdy w rzeczywistości nie ma zacięcia papieru. Uruchom ponownie urządzenie i sprawdź, czy komunikat nadal się pojawia.

drukarka Brother ciągle się zacina - kilka sugestii do naprawy

Jak radzić sobie z zacięciem papieru

Bez względu na przyczynę zacięcia papieru, powinieneś wiedzieć, jak to naprawić. Oficjalna obsługa drukarek Brother sugeruje kilka rozwiązań w zależności od rodzaju napotkanego problemu. Na wyświetlaczu LCD pojawi się komunikat informujący, gdzie utknął papier: z przodu, z tyłu lub z obu.

Przed rozpoczęciem rozwiązywania problemów odłącz drukarkę od źródła zasilania. Jeśli sprawdzasz wnętrze drukarki i dotykasz głowicy drukującej, powinieneś najpierw poczekać, aż ostygnie.

Jeśli papier utknął z przodu, wykonaj następujące czynności:

  1. Wyjmij tacę papieru z drukarki. Nie zostawiaj otwartej podpórki papieru.
  2. Powoli wyjmij zacięty papier.
  3. Jeśli pod klapką do usuwania zacięć znajduje się zacięty papier, unieś go i wyjmij papier.
  4. Sprawdź inne miejsca w drukarce, w których papier może się zaciąć, na przykład pod pokrywą skanera.
  5. Po usunięciu całego zaciętego papieru z drukarki, możesz podłączyć go z powrotem do gniazdka i sprawdzić, czy wyświetlacz LCD przestał wyświetlać komunikat o błędzie.

Jeśli papier utknie z tyłu, oto co zrobić:

  1. Otwórz tylną pokrywę drukarki Brother.
  2. Ostrożnie usuń zacięty papier.
  3. Zamknij pokrywę i upewnij się, że zrobiłeś to poprawnie.
  4. Zajrzyj do wnętrza drukarki w poszukiwaniu resztek papieru.
  5. Podłącz drukarkę z powrotem do gniazdka i sprawdź, czy teraz działa poprawnie.

Jeśli papier zaciął się po obu stronach, postępuj zgodnie z poprzednimi instrukcjami krok po kroku. Najpierw należy wyjąć zacięty papier z przodu, następnie z tyłu, a następnie sprawdzić wnętrze drukarki. Upewnij się, że pod głowicą drukującą nie ma zaciętego papieru, ale uważaj, aby atrament nie pobrudził ubrania.

Łatwe poprawki, łatwe zapobieganie

Jedna z tych poprawek z pewnością zapobiegnie dalszemu zacinaniu się drukarki Brother. Wszystkie sugestie są dość łatwe do zastosowania i można je wykonać w ciągu kilku minut, chyba że konieczna jest naprawa drukarki. Jeśli jednak zapobiegniesz zacięciom papieru, postępując zgodnie z naszymi wskazówkami, możesz odroczyć potencjalne naprawy sprzętu i przedłużyć żywotność drukarki.

Czy Twoja drukarka Brother ciągle się zacina? Która z poprawek zadziałała dla Ciebie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.