Jak dodawać wykonawców w YouTube Music

W 2015 roku Google dołączył do Spotify i Apple Music z własną usługą przesyłania strumieniowego. YouTube Music to fantastyczna aplikacja, która jest dostępna w dwóch abonamentach: bezpłatnej i płatnej. Gdy się zalogujesz, uzyskasz dostęp zarówno do Muzyki Google Play, jak i do nieskończonej biblioteki muzycznej i wideo YouTube.

W tym artykule pokażemy, jak dostosować swój profil YouTube Music, dodając wykonawców, polubić utwory, tworzyć playlisty i nie tylko. Czytaj dalej, aby uzyskać szczegółowe instrukcje i więcej informacji na temat działania usługi przesyłania strumieniowego.

Jak dodać wykonawcę?

Gdy po raz pierwszy uzyskasz dostęp do YouTube Music, usługa przesyłania strumieniowego poprosi Cię o wybranie pięciu wykonawców z listy rekomendacji. Zapytanie ma na celu zawężenie gatunków muzycznych, które dla Ciebie wybierze. Następnie wystarczy przewinąć dostarczoną listę i dotknąć artysty lub zespołu, którego muzykę lubisz. To świetny sposób na spersonalizowane przesyłanie strumieniowe od samego początku.

Oczywiście zawsze możesz rozszerzyć swoją bibliotekę YouTube Music, dodając kolejnych wykonawców. Możesz wspierać swoich ulubionych muzyków, subskrybując ich profile. Oto jak to zrobić:

 1. Uruchom aplikację YouTube Music lub wejdź na music.youtube.com. Jeśli korzystasz z aplikacji internetowej, sprawdź, czy jesteś zalogowany na swoje konto Google.

 2. Kliknij okno dialogowe wyszukiwania u góry strony. Wpisz nazwę artysty, którego chcesz dodać.

 3. W wynikach wyszukiwania kliknij zdjęcie profilowe lub miniaturę artysty.

 4. Kliknij czerwony przycisk tuż pod nazwą artysty, aby zasubskrybować.

Gdy zasubskrybujesz wykonawcę, zostanie on automatycznie dodany do Twojej biblioteki w sekcji „Wykonawca”.

Ponieważ YouTube Music jest połączony z Twoim kontem Google, Twoje subskrypcje YouTube są synchronizowane z usługą przesyłania strumieniowego. Niestety, na razie nie ma sposobu, aby je rozdzielić. Innymi słowy, nie możesz obserwować wykonawcy w YouTube Music, dopóki nie pojawi się on na Twoim kanale YouTube.

Jak dodawać utwory?

Możesz także dodać pojedyncze utwory od konkretnego wykonawcy, aby jeszcze bardziej dostosować swoją bibliotekę muzyczną. Ponownie, jest to dość proste i wymaga tylko kilku kroków:

 1. Wejdź na music.youtube.com lub uruchom aplikację mobilną i odtwórz utwór, który chcesz dodać.

 2. Kliknij trzy pionowe kropki w prawym dolnym rogu ekranu. Dla użytkowników Androida menu z trzema kropkami znajduje się w prawym górnym rogu.

 3. W rozwijanym panelu opcji kliknij "Dodaj do listy odtwarzania".

 4. Przewiń listę list odtwarzania i wybierz jedną, aby dodać utwór.

Następnie utwór automatycznie pojawi się na wybranych listach odtwarzania. Pamiętaj jednak, że nie można jeszcze dodać więcej niż jednego utworu naraz.

Podobnie jak inne popularne usługi przesyłania strumieniowego, YouTube Music ma sekcję „Twoje polubienia”. Po dotknięciu malutkiego przycisku „Lubię to” obok tytułu utworu, automatycznie doda on utwór do listy odtwarzania. Oczywiście, zgodnie z kulturą YouTube, jest też przycisk „nie lubię”.

Jeśli przypadkowo „polubiłeś” losowy utwór, zawsze możesz go usunąć z listy odtwarzania. Oto jak:

 1. Otwórz sekcję „Biblioteka” na swojej stronie głównej.

 2. Przewiń do sekcji „Playlista” i znajdź utwór, który chcesz usunąć.

 3. Kliknij trzy kropki w prawym dolnym rogu (lub prawym górnym, jeśli korzystasz z telefonu). Następnie wybierz „Usuń z listy odtwarzania” z listy opcji.

Jak dodawać albumy?

YouTube Music umożliwia dodawanie całych albumów do biblioteki, co zapewnia pełniejsze wrażenia strumieniowe. Ta funkcja jest idealna, gdy chcesz przeczesać całą dyskografię konkretnego artysty. Jest to również sposób na obejście braku możliwości dodawania wielu utworów naraz.

Oto jak dodawać albumy w YouTube Music:

 1. Otwórz YouTube Music. Jak zawsze, upewnij się, że jesteś zalogowany na swoje konto Google.

 2. Wpisz tytuł albumu lub nazwisko wykonawcy w oknie dialogowym wyszukiwania u góry strony.

 3. Kliknij kartę „Albumy” pod paskiem wyszukiwania, aby zawęzić wyniki wyszukiwania.

 4. Znajdź album, który chcesz dodać, i otwórz go. Następnie kliknij trzy pionowe kropki obok tytułu.

 5. Z rozwijanej listy wybierz „Dodaj do listy odtwarzania”. Następnie wybierz istniejącą listę odtwarzania lub utwórz nową dla albumu.

Innym sposobem, aby to zrobić, jest przejście do strony informacji o albumie i kliknięcie ikony „+” tytułu.

Jak stworzyć playlistę?

Po zebraniu wystarczającej ilości materiałów do biblioteki możesz teraz tworzyć spersonalizowane playlisty ze swoimi ulubionymi utworami. Nie musisz polegać na ogólnych składankach YouTube Music ani przeglądać jednego albumu na raz.

Ponieważ dostępna jest zarówno wersja internetowa, jak i mobilna aplikacji, dołączyliśmy osobne instrukcje dla różnych urządzeń. Jednak interfejs jest dość podobny, więc kroki są mniej więcej takie same.

Komputer

W takim przypadku nie ma znaczenia, czy masz komputer Mac, czy PC, ponieważ będziesz korzystać z aplikacji internetowej. Oto jak stworzyć listę odtwarzania:

 1. Otwórz preferowaną przeglądarkę i odwiedź music.youtube.com.

 2. Kliknij ikonę „Biblioteka” u góry strony.

 3. Przewiń w dół do sekcji „Playlisty”. Następnie kliknij pole „+”, aby utworzyć nową listę odtwarzania.

 4. Pojawi się wyskakujące okienko. Wpisz tytuł listy odtwarzania i dodaj opis, jeśli chcesz. Określ, czy chcesz, aby Twoja playlista była publiczna czy prywatna. Po zakończeniu naciśnij „Zapisz”.

 5. Przewiń listę utworów i kliknij przycisk „Dodaj” po prawej stronie.

Android

Oficjalną aplikację YouTube Music na Androida możesz pobrać ze Sklepu Google Play, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Sama aplikacja jest bezpłatna do pobrania, aczkolwiek z reklamami i zakupami w aplikacji. Porozmawiamy o tym, jak tego uniknąć w innej sekcji.

Interfejs jest prawie identyczny z wersją online, więc nawigacja po aplikacji mobilnej to bułka z masłem. Obejmuje to naukę tworzenia listy odtwarzania:

 1. Uruchom aplikację YouTube Music.

 2. U dołu ekranu dotknij ikony "Biblioteka".

 3. Otworzy się nowe okno. Dotknij małej strzałki obok „Playlisty” po prawej stronie.

 4. Dotknij przycisku „+” u góry ekranu, aby utworzyć nową listę odtwarzania.

 5. Pojawi się małe wyskakujące okienko. Wprowadź tytuł i ustaw preferowaną konfigurację prywatności.

 6. Dodaj utwory, dotykając przycisku „+” pod informacją o liście odtwarzania.

iPhone

W App Store dostępna jest również bezpłatna wersja mobilna, która umożliwia pobranie aplikacji w ciągu kilku sekund. Ponieważ interfejs aplikacji jest identyczny z wersją na Androida, możesz wykonać te same kroki, co w poprzedniej sekcji.

Jest inny sposób na zarządzanie biblioteką w YouTube Music. Jeśli utwór jest szczególnie inspirujący, możesz utworzyć nową listę odtwarzania, wciąż jej słuchając. Oto jak to zrobić:

 1. Dotknij trzech pionowych kropek, aby uzyskać dostęp do menu rozwijanego.

 2. Wybierz „Dodaj do listy odtwarzania” z listy opcji.

 3. Zamiast wybierać istniejącą listę, dotknij "Nowa lista odtwarzania".

 4. Dodaj tytuł, opis i preferowane ustawienie prywatności, a następnie naciśnij „Zapisz”.

Utwór, którego słuchałeś, zostanie automatycznie dołączony, możesz też dodać nowe.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy YouTube Music jest bezpłatny?

Jak wspomniano, dostępna jest zarówno bezpłatna, jak i płatna wersja YouTube Music na wiele urządzeń. Jeśli zdecydujesz się na bezpłatną subskrypcję, będziesz mieć dostęp do takiej samej ilości treści przesyłanych strumieniowo. Oznacza to jednak również, że będziesz musiał radzić sobie z reklamami.

Jeśli chcesz cieszyć się ulubioną muzyką bez przerwy, rozważ przejście na płatną subskrypcję. Za 11,99 USD miesięcznie YouTube Premium oferuje transmisję strumieniową bez reklam. Będziesz także mógł pobierać utwory w trybie offline i minimalizować aplikację bez wstrzymywania utworu. Z płatną wersją jest dostępnych kilka innych korzyści, więc nie jest złym pomysłem, aby się temu przyjrzeć.

Niech gra muzyka

YouTube Music to solidny pretendent do tytułu najpopularniejszego serwisu streamingowego. Podobnie jak Spotify i Apple Music, pozwala zarządzać biblioteką w celu uzyskania optymalnej immersji. A ponieważ jest to produkt Google, ilość dostępnych treści jest zdumiewająca.

Niezależnie od planu subskrypcji, funkcje dostosowywania są zawsze takie same. Możesz dodawać artystów, utwory, a nawet całe albumy do niekończących się spersonalizowanych list odtwarzania. Jedynym minusem darmowej wersji są nieznośne reklamy. Na szczęście rejestracja w YouTube Music Premium nie jest tak kosztowna.

Co sądzisz o usłudze przesyłania strumieniowego Google? Czy rozważałeś subskrypcję YouTube Music Premium? Podziel się swoimi ulubionymi playlistami w komentarzach poniżej.