Recenzja BT Home Hub 5: najszybszy router bezprzewodowy BT

Recenzja BT Home Hub 5: najszybszy router bezprzewodowy BT

Obraz 1 z 3

Recenzja BT Home Hub 5

Recenzja BT Home Hub 5
Recenzja BT Home Hub 5
130 £ Cena podczas przeglądu

Podczas testowania routerów dostarczanych przez dostawców usług internetowych spodziewaliśmy się najgorszego, ale Home Hub 5 firmy BT w dużym stopniu przeciwstawia się temu trendowi, wykorzystując najnowsze technologie bezprzewodowe. W przeciwieństwie do Super Routera TalkTalk, który zapewnia również 802.11ac, router BT może trzymać głowę wysoko.

Recenzja BT Home Hub 5

Recenzja BT Home Hub 5: Dane techniczne i wydajność

Na papierze te dwie rzeczy są podobne. Każdy z nich zapewnia 1300 Mbit/s 802.11ac, z konfiguracją wewnętrznej anteny strumienia 3×3 MIMO. Każdy z nich ma cztery porty Gigabit Ethernet z tyłu, w połączeniu z portem DSL/VDSL do połączeń światłowodowych i ADSL2+, a także portem WAN dla tych, którzy potrzebują oddzielnego modemu. Jest port USB, dzięki czemu można podłączyć pamięć USB i udostępniać pliki, przyciski WPS i ponownego uruchamiania znajdują się na górze urządzenia, a z tyłu znajduje się wyłącznik zasilania, co ułatwia przełączanie zasilania w przypadku zawieszenia się routera .

Ogólna wydajność jest imponująca w przypadku routera dostarczonego przez ISP. Z bliska widzieliśmy podobne prędkości przesyłania plików do TalkTalk Super Router, przy czym prędkości 802.11ac osiągają imponujące 50,4 MB/s, ale Home Hub 5 jest lepszy na dalekim zasięgu. W naszym teście 30 m prędkość 802.11ac spadła do 22,7 MB/s, ale przynajmniej zakończyła test; Sieć 802.11ac TalkTalk nie może połączyć się na tej odległości. W naszych testach odległości 802.11n BT Home Hub 5 osiągnął o 28% szybsze prędkości, chociaż w porównaniu z rywalami jego wydajność była średnia.

Recenzja BT Home Hub 5

Recenzja BT Home Hub 5: Funkcje

W połączeniu z funkcją Smart Wireless BT, która widzi, że router przełącza kanały, gdy wykryje zakłócenia, Home Hub 5 jest najlepszym routerem ISP, jaki widzieliśmy.

Brakuje mu jednak elastyczności. Na przykład wybredny jest format używany na współdzielonych pamięciach USB podłączonych z tyłu, rozpoznający tylko partycje FAT16, a szybkość odczytu i zapisu na współdzielonym nośniku nie jest świetna, ponieważ kontroler jest ograniczony do prędkości USB 2.

Prosty interfejs użytkownika ułatwia konfigurację i konserwację, ale funkcje są ograniczone. Chociaż firma BT ma własne narzędzie kontroli rodzicielskiej na poziomie sieci, sam router może blokować tylko niektóre urządzenia w określonym czasie. Ani nie ma żadnego serwera mediów, ani żadnej formy ustawień QoS konfigurowanych przez użytkownika.

Domyślna konfiguracja jest również dziwaczna, ponieważ sieci 2,4 GHz i 5 GHz są objęte tym samym identyfikatorem SSID. Oznacza to, że nigdy nie masz pewności, z jakiej sieci korzysta Twój sprzęt. Barry Collins pokazuje, jak to zmienić, aby jak najlepiej wykorzystać swój BT Home Hub 5.

Recenzja BT Home Hub 5

Recenzja BT Home Hub 5: Werdykt

BT Home Hub 5 nie może konkurować z najlepszymi routerami 802.11ac, ale pomimo swoich niedociągnięć klienci usług szerokopasmowych na najwyższym poziomie BT nie muszą już czuć się niedociągnięci. To solidny, niezawodny router z kilkoma zgrabnymi sztuczkami w rękawie.

Detale

Standard Wi-Fi802.11ac
Typ modemuADSL

Porty LAN

Porty Gigabit LAN4

Bezpieczeństwo

Obsługa WPAtak

Wymiary

Wymiary234 x 69 x 114 mm (WDH)