Najlepsze wskazówki dotyczące budowania mostów w Minecrafcie

Podczas odkrywania swojego świata Minecraft natkniesz się na rzeki wody, lawy lub kaniony. Chociaż możesz się obejść, jeśli jest to twoja regularna trasa, lepiej zbudować most. Oto kilka najważniejszych wskazówek dotyczących budowania mostów w grze Minecraft.

Najlepsze wskazówki dotyczące budowania mostów w Minecrafcie

Na papierze Minecraft nigdy nie powinien odnieść takiego sukcesu. Blokowa gra 8-bitowa z dziwnymi potworami, ograniczoną muzyką i brakiem fabuły. Mimo to zapewnił rodzaj piaskownicy, której szukaliśmy, w otoczeniu, którego trudno nie lubić. I ta ścieżka dźwiękowa.

W Minecrafcie możesz zbudować prawie wszystko. Od modeli Starship Enterprise po pełne odtworzenie całych miast. Twoja wyobraźnia jest jedynym prawdziwym ograniczeniem i to jest prawdziwy powód, dla którego Minecraft jest tak popularny.

Istnieją setki stron internetowych pokazujących, jak budować rzeczy i wszystkie zawierają listę przepisów potrzebnych do ich zbudowania. Niewiele jednak wydaje się obejmować mosty.

Najważniejsze wskazówki dotyczące budowania mostów w Minecraft2

Jak zbudować most w Minecrafcie

Podstawowe budowanie mostów to jedna z trudniejszych umiejętności potrzebnych do udanej kariery w grze Minecraft. Oto podstawy budowania mostów w Minecrafcie. Przeprowadzę cię przez budowę podstawowego kamiennego mostu właśnie tutaj.

  1. Zidentyfikuj początek i koniec swojego mostu. Oczywiście będziesz chciał połączyć obie strony razem.
  2. Przygotuj ziemię po obu stronach. Chociaż o wiele łatwiej jest mieć obie strony na tym samym poziomie, nie zawsze jest to konieczne.
  3. Stwórz prostą rozpiętość od końca do końca w drewnie. Stań na samej krawędzi, naciśnij Shift, aby spojrzeć w tył i w dół i dodaj blok, spłucz i powtarzaj z jednej strony na drugą. To bardzo prosty most.

To dobrze by służyło jako pomost i działa, ale to jest Minecraft, więc musimy iść dalej. W Kamieniu.

Naciśnięcie klawisza Shift pozwala spojrzeć wstecz i odsłania lico bloku końcowego, do którego przyczepia się następny. Nie możesz spaść z tej metody, więc jest to świetny sposób na znalezienie drogi dla początkujących budowniczych mostów.

Jeśli nie chcesz używać metody Shift, może ci się łatwiej przykucnąć podczas budowania mostu. Jak zapewne już wiesz, łatwo jest spaść z tak wąskiej konstrukcji, dopóki nie przyzwyczaisz się do tego, więc chodzenie w kucki może pomóc ci przetrwać lub nie musieć biegać dookoła, aby wrócić.

Zbuduj most łukowy z kamienia w Minecraft

  1. Zmierz środek mostu i zaznacz go innym klockiem drewna
  2. Zbuduj środek łuku, łącząc kilka kamiennych bloków po obu stronach tego punktu środkowego, ale w poprzek jednego. Na przykład, jeśli twój most ma szerokość 20 bloków, zaznacz środek na 10 i połóż 3 kamienne bloki po obu stronach tego środkowego punktu, który stoi obok drewnianego mostu, a nie na nim.
  3. Dodaj kolejną warstwę na wierzch tych środkowych bloków kamiennych i dwa kamienie pod krawędzią 1 zachodzące na siebie. To jest podstawowy łuk.
  4. Kontynuuj dodawanie kamienia, schodząc w dół i w poprzek, aż będzie wyglądał jak łuk.
  5. Dodaj górny poziom biegnący przez całą długość mostu, aby wyglądał jak część.
  6. Jeśli między górną warstwą a twoim łukiem są puste przestrzenie, wypełnij je kamieniem.

Jeśli chcesz graficzną reprezentację tej metody, sprawdź tę stronę na imgur. Metoda różni się nieco, ale wykonuje zadanie.

Wariacje na ten temat mogą obejmować most o szerokości czterech bloków z płotami biegnącymi wzdłuż długości. Mosty metalowe, mosty wiszące, mosty wspornikowe i prawie wszystko, co możesz wymyślić. Głównym wyzwaniem jest zastanowienie się, jak to skonstruować. Ponieważ wszystkie bloki z wyjątkiem żwiru są samonośne, możesz wykonać dowolny kształt. Jeśli potrafisz wymyślić, jak to zbudować, reszta jest prosta.

Najważniejsze wskazówki dotyczące budowania mostów w Minecraft3

Jeśli utkniesz, GrabCraft ma dziesiątki planów mostów, które możesz pobrać do swojej instalacji Minecrafta, aby się nimi bawić. Następnie możesz pozostawić bez zmian lub poeksperymentować z własnymi poprawkami.

Kiedy już staniesz się biegły w budowaniu podstawowych mostów, dlaczego nie przyjąć matki wszystkich. Most wiszący. Ten samouczek na forum Minecrafta właśnie to robi i jest doskonałym sposobem, aby dowiedzieć się, jak poszerzyć swoją wiedzę. Ostrzegam jednak, że ten projekt jest poważnym pochłanianiem czasu i zasobów. Trochę jak sama gra!

Czy zbudowałeś jakieś mosty? Chcesz się nimi podzielić? Link do nich poniżej, jeśli tak!