Jak zmienić punkt odradzania na serwerze Bukkit w Minecraft?

Kiedy gracze wejdą na nowy serwer lub nawet stary, odrodzą się w określonej lokalizacji. Ta lokalizacja jest punktem odrodzenia, a gra domyślnie ustawia go dla ciebie. Czasami jednak te punkty odradzania nie są idealne. Co się stanie, jeśli gracz zechce zmienić punkt odrodzenia w inne miejsce? Z pomocą serwerów wtyczek, takich jak Bukkit, masz jeszcze większą kontrolę nad zmianą punktów odradzania.

Pierwszą rzeczą do zrobienia przed ustawieniem punktów odradzania w Bukkit jest zainstalowanie kilku wtyczek. Te wtyczki pomagają w ustawieniu punktu odradzania. Te kroki działają również w przypadku innych wtyczek, chyba że ich twórcy określili inaczej.

Zainstaluj wtyczki

Dwie wtyczki, które chcesz pobrać, to Vault i EssentialsX. Vault nie robi nic, abyś mógł używać nowych poleceń. Jednak bez Vault EssentialsX nie będzie działać, co oznacza, że ​​nie możesz korzystać z oferowanych poleceń.

Oto jak zainstalujesz wtyczki:

 1. Pobierz odpowiednie pliki .jar programów Vault i EssentialsX dla swojej wersji gry Minecraft.
 2. Otwórz je w oknie.

 3. Znajdź katalog swojego serwera Minecraft w drugim oknie.

 4. Przewiń w dół, aż znajdziesz folder „wtyczki”.

 5. Przeciągnij i upuść wtyczki do folderu z jednego okna do drugiego.

 6. Zamknij okna, jeśli skończyłeś z wtyczkami.

 7. Uruchom ponownie serwer.

 8. Zaloguj się na swój serwer, a jeśli wszystko pójdzie dobrze, wtyczki powinny działać.

Jeśli Twój serwer nie jest aktywny podczas procesu instalacji wtyczki, nie musisz go ponownie uruchamiać. Uruchomienie jej kopii zapasowej po zainstalowaniu Vault i EssentialsX spowoduje, że automatycznie załadują wtyczki.

Kolejną wtyczką, której możesz użyć do Bukkita, jest SetSpawn. To niewielka wtyczka, która pozwala ustawić punkty odradzania i umożliwia innym graczom teleportowanie się do nich. Jest bardzo ograniczony, ale jeśli nie chcesz innych poleceń EssentialX, SetSpawn może być dla Ciebie opcją.

Poniższe instrukcje dotyczą instalacji SetSpawn:

 1. Pobierz odpowiednie pliki .jar Vault i SetSpawn dla swojej wersji gry Minecraft.

 2. Otwórz okno, w którym możesz je przeciągnąć w inne miejsce.

 3. W innym oknie zlokalizuj katalog swojego serwera.

 4. Poszukaj folderu „plugins” w katalogu.

 5. Przenieś wtyczki z jednego okna do folderu wtyczek.

 6. Następnie możesz zamknąć okna.

 7. Uruchom ponownie serwer, jeśli jest uruchomiony.

 8. Twoje wtyczki powinny działać, jeśli zainstalowałeś odpowiednie wersje.

Chociaż nie wszystkie wtyczki wymagają uruchomienia Vault, i tak powinieneś zainstalować go na swoim serwerze. Nie ma konfliktów z większością dostępnych wtyczek. Mając Vault na swoim serwerze, będziesz mógł również korzystać z niezbędnych wtyczek dla Bukkit.

W przypadku graczy, którzy grają na serwerach lokalnych, ta metoda będzie działać dobrze. Ci, którzy grają na usługach hostingowych, będą musieli przesłać pliki .jar na swoje serwery. Proces jest podobny do tego, ponieważ launcher usługi hostingowej zajmie się wszystkim.

Biorąc pod uwagę, że dostępnych jest wiele usług hostingowych, nie podamy, jak je dla nich zainstalować. Możesz znaleźć opcję zainstalowania wtyczek po szybkim zbadaniu.

Jak używać poleceń

Polecenia nie będą działać, dopóki ich nie wpiszesz. Aby to naprawić, musisz wywołać okno czatu, naciskając klawisz, zwykle ukośnik odwrotny. Następnie pojawi się okno czatu i możesz zacząć pisać.

Wszystkie polecenia Minecrafta zaczynają się od „/” bez względu na to, czy są to domyślne polecenia w grze, czy polecenia wtyczki Bukkit. Jeśli wpiszesz polecenie bez odwrotnego ukośnika, to nie zadziała. Musisz również upewnić się, że dokładnie wpisujesz polecenie.

Kroki wpisywania poleceń to:

 1. Po zainstalowaniu wtyczek zaloguj się na swój serwer.

 2. Wyświetl okno czatu.

 3. Wpisz swoje polecenie.

 4. Naciśnij enter."

 5. Zobaczysz komunikat informujący, że wpisane polecenie zadziałało.

Jeśli twoje polecenia nie są rozpoznawane, prawdopodobnie pobrałeś niewłaściwą wersję wtyczki. Być może zapomniałeś również zrestartować serwer, aby zainstalować wtyczkę.

Po wykonaniu polecenia możesz wpisać inne polecenie w oknie czatu i uruchomić je w ten sam sposób. Możesz wykonywać polecenia, dopóki nie zechcesz kontynuować gry. Zamknij okno czatu, aby rozpocząć grę.

Polecenia zmiany punktu odradzania

Jeśli używasz EssentialsX lub SetSpawn, jest tylko jedno polecenie, aby zmienić punkt odradzania. To polecenie brzmi „/setspawn” bez cudzysłowów. Korzystanie z tego wiersza poleceń pozwala zmienić świat odradzania się serwera, a nowi gracze dołączający do twojego serwera będą odradzać się w nowym ustawionym punkcie odradzania. Gracze, którzy nie spali w łóżku, również odrodzą się tutaj, jeśli zginą.

Używanie /setspawn jest stosunkowo proste. Musisz tylko udać się dokładnie w to miejsce, w którym chcesz być punktem odrodzenia. Może to być obszar z drogowskazami zawierającymi zasady lub dowolne miejsce, które Ci się spodoba.

Po dotarciu na miejsce wykonaj powyższe kroki, aby używać poleceń. Gra powiadomi Cię, jeśli zmiana punktu odrodzenia na Twoim serwerze się powiedzie.

Zaraz po zmianie punktu odradzania możesz odejść i sprawdzić, czy to działa. Rodzaj "/ikra” w oknie czatu, również bez cudzysłowów. Jeśli twój punkt odradzania został przeniesiony, znajdziesz się we właściwym miejscu.

Chociaż możesz kontynuować wpisywanie innych poleceń za pomocą EssentialsX, powinieneś pamiętać, że SetSpawn nie wprowadza wielu innych opcji narzędzi. Jeśli nie masz innych wtyczek na swoim serwerze, nie będziesz mógł używać wielu innych poleceń.

Możesz także zmienić punkt odradzania gracza, który jest oddzielony od punktu odrodzenia na świecie. Polecenie to „/punkt odradzania [x] [y] [z]”. To domyślne polecenie na wszystkich serwerach Minecraft. Współrzędne na końcu polecenia są opcjonalne, a ich rezygnacja spowoduje ustawienie punktu odradzania w bieżącej lokalizacji.

Mówiąc o domyślnych poleceniach, istnieje domyślne polecenie do ustawiania punktów odradzania na świecie. Jego "/setworldspawn [x] [y] [z],” i działa podobnie do /setspawn. Współrzędne są również opcjonalne.

Czy te polecenia działają dla czopa?

Tak, robią. Spigot to gałąź Bukkita, co oznacza, że ​​ten ostatni jest rozwijany na podstawie kodu Bukkita. W związku z tym prawie każda wtyczka współpracująca z Bukkitem będzie działać ze Spigotem. W większości nie musisz się martwić o problemy ze zgodnością.

Instalacja Vault, EssentialsX i SetSpawn działa identycznie na Spigot. Obowiązują również wymagania dotyczące pobrania odpowiednich wersji wtyczek. Mając to na uwadze, możesz używać Spigot tak samo, jak Bukkit.

Wszystko, o czym wspomnieliśmy powyżej, działa również w Spigot. Jednak niektóre wtyczki opracowane dla Spigot mogą nie działać na Bukkit.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak ustawić spawn EssentialsX?

Polecenie do zmiany punktu odradzania twojego świata za pomocą EssentialsX to „/setspawn.Pamiętaj, że musisz przejść do dokładnej lokalizacji w swoim świecie, a następnie wpisać polecenie. Po wykonaniu tego możesz użyć /spawn, aby teleportować się do nowego punktu odradzania.

Po zmianie punktu odrodzenia możesz zmienić go ponownie, wykonując polecenie w innym miejscu na mapie i powtarzając w razie potrzeby.

Czy mogę ustawić różne punkty odradzania dla każdego gracza?

Z pomocą „/punkt odradzania [x] [y] [z]”, możesz łatwo zmienić punkty odradzania dla każdego gracza. Ponieważ polecenia Minecraft działają tylko wtedy, gdy wszystko wpiszesz poprawnie, musisz wprowadzić nazwy dokładnie tak, jak się pojawiają. Współrzędne na końcu są opcjonalne, ale pomocne.

Witaj na moim serwerze

Za pomocą poleceń zmieniających punkty odrodzenia możesz skonfigurować świat swojego serwera, aby nowi gracze pojawiali się w określonym miejscu. Po tym możesz nawet zmienić punkty odrodzenia poszczególnych graczy za pomocą innych poleceń. Zmiana punktów odrodzenia może bardzo pomóc, gdy próbujesz zarządzać grą i jej rozległym terenem.

Co masz w pobliżu punktu odrodzenia swojego serwera? Jakich wtyczek używasz do zmiany punktów odradzania? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.