Co to jest finansowanie zalążkowe?: Zrozumienie, co oznacza finansowanie zalążkowe dla firmy

Finansowanie zalążkowe, kapitał zalążkowy lub kapitał zalążkowy to to samo. Pomimo różnej terminologii, wszystkie trzy są formą inwestycji zewnętrznego inwestora w zamian za udział w spółce.

Co to jest finansowanie zalążkowe?: Zrozumienie, co oznacza finansowanie zalążkowe dla firmy

Prawie każda firma otrzymuje swoją początkową inwestycję poprzez finansowanie zalążkowe, ale ponieważ coraz więcej start-upów pojawia się na całym świecie, stało się to dość powszechnym terminem.

CZYTAJ DALEJ: Najlepsze książki biznesowe

Oto, co musisz wiedzieć o tym, co musisz wiedzieć o finansowaniu zalążkowym, aby wyjaśnić niejasność dotyczącą tego, jakie finansowanie zalążkowe jest porównywane z inwestycjami aniołów, kapitałem wysokiego ryzyka lub ofertami publicznymi.

Finansowanie zalążkowe: wszystko, co musisz wiedzieć

Co to jest finansowanie zalążkowe?

Finansowanie zalążkowe to początkowa inwestycja w firmę w zamian za udział w firmie. Finansowanie nasion zwykle odbywa się na początku życia firmy, aby zasilić projekt pieniędzmi – są to pieniądze, które pomagają kiełkować firmie. Zazwyczaj finansowanie zalążkowe ma na celu doprowadzenie firmy do następnej rundy finansowania lub do pozycji, w której może generować własny dochód.

Do czego wykorzystywane jest finansowanie Seed?

Finansowanie zalążkowe może być wykorzystywane na wiele różnych rzeczy, ponieważ ostatecznie staje się to pieniędzmi firmy, z którymi można robić, co chce. Niektórzy inwestorzy mogą określać, na co przeznaczają pieniądze, ale inni mogą nie.

Zwykle pieniądze generowane z funduszy seed przeznaczane są na badania rynku i rozwój produktów, wraz z innymi zadaniami wstępnymi.

Kto może być fundatorem nasion?

Zobacz powiązane 8 umiejętności zawodowych przyszłości: Zarabiaj więcej pieniędzy dzięki tym umiejętnościom Co to jest Ethereum? Wyjaśnienie platformy kryptograficznej typu open source Naucz się kodować za darmo: Najlepsze brytyjskie kursy kodowania i tworzenia aplikacji podczas krajowego tygodnia kodowania

Prawie każdy, kto ma pieniądze, może zostać fundatorem nasion. W przypadku wielu firm są to zwykle bliscy inwestorzy, tacy jak rodzina i przyjaciele, ale inwestorzy zewnętrzni, od inwestorów venture capital po inwestorów aniołów, mogą być podmiotami finansującymi zalążek.

Finansowanie zalążkowe jest ostatecznie tylko etapem finansowania, a nie sposobem lub metodą finansowania.

Wiele startupów otrzymuje teraz swoje fundusze zalążkowe poprzez projekty takie jak Kickstarter, Indiegogo i inne systemy finansowania społecznościowego.

Co otrzymują fundatorzy nasion?

Podmioty finansujące nasiona zazwyczaj inwestują w część firmy, co oznacza, że ​​skorzystają na poprawionym kapitale akcyjnym, jeśli firma wejdzie na giełdę lub zdecydują się sprzedać swoje akcje innemu inwestorowi.

W przypadku crowdfundingu wiele firm oferuje wczesny dostęp do produktu lub usługi lub zestawu bonusów za swoją inwestycję.