Pięć z najgorzej ocenianych brytyjskich firm technologicznych Glassdoor na podstawie opinii pracowników

Najgorsza jest nienawiść do swojej pracy: nikt nie chce budzić się w poniedziałkowy poranek pełen strachu na nadchodzący tydzień. Zła praca może się zdarzyć w dobrych firmach i odwrotnie, ale warto przyjrzeć się reputacji firmy przed przyjęciem oferty pracy.

Pięć z najgorzej ocenianych brytyjskich firm technologicznych Glassdoor na podstawie opinii pracowników Zobacz powiązane Najfajniejsze przestrzenie biurowe w Wielkiej Brytanii: Najbardziej inspirujące i piękne projekty wnętrz Najlepsze firmy do pracy w Wielkiej Brytanii, w tym Google i Apple Remote working: Jak Twój zespół może efektywnie pracować z domu w Wielkiej Brytanii

Jednym ze sposobów, aby dowiedzieć się, w co się pakujesz, jest skorzystanie z Glassdoor, witryny internetowej firmy z ponad 31 milionami recenzji na temat ich miejsc pracy od obecnych i byłych pracowników. Innym sposobem jest poszukanie na LinkedIn informacji o rotacji personelu i być może wysłanie kilku wiadomości InMail do niedawnych odlotów, aby dowiedzieć się, dlaczego wyskoczyli na statek.

Chociaż Glassdoor tworzy ranking najlepszych firm w Wielkiej Brytanii, dla których można pracować, nie robi tego samego z najgorszymi, mówiąc: „nie lubimy wskazywać palcami, ponieważ wszystkie firmy mają narzędzia do zmiany”. Nie jesteśmy tacy mili i zawsze warto wskazywać firmy, które wydają się mieć problemy ze szczęściem pracowników. Aby pomóc nam w zestawieniu naszej listy, zwróciliśmy się do opinii użytkowników Glassdoor od obecnych i byłych pracowników z 770 000 firm na całym świecie – chociaż przyjrzeliśmy się tylko firmom z Wielkiej Brytanii.

CZYTAJ DALEJ: Najlepsze firmy do pracy w Wielkiej Brytanii

Nie mówimy, że nie pracują dla tych firm lub że są nawet najgorszymi przestępcami, ale być może najpierw poświęć trochę czasu na należytą staranność. Tak więc, przechodząc przez recenzje użytkowników Glassdoor, oto kilka firm, które należy dokładnie rozważyć przed dołączeniem.

Wybrany przez Alphr najniżej oceniane brytyjskie firmy technologiczne na Glassdoor:

Dyson

najgorsze_firmy_uk_dyson-nowy-kampus

Brytyjska firma inżynierska, słynąca z odkurzaczy i suszarek do rąk, najwyraźniej jest do niczego. Żarty na bok, Dyson ocenia zaledwie 2,9 na pięć na Glassdoor w momencie publikacji, a tylko 46% pracowników twierdzi, że poleciłoby pracę tam znajomemu.

Przeglądy pracowników wzywają Dyson do inwestowania dużej ilości gotówki w systemy informatyczne, zanim będzie za późno i narzekają na długie godziny pracy. Dodatkowo, według raportów, zniżka dla personelu nie jest zbyt dobra. Z bardziej pozytywnej strony jest również wielokrotnie opisywany jako naprawdę innowacyjny, z „inżynierią centralną we wszystkim, co robi firma”. Dyson nie odpowiedział na naszą prośbę o komentarz.

Jeśli życie w czołówce nadal pociąga, oferty pracy w Dyson można znaleźć tutaj. Inne duże marki technologiczne, które warto rozważyć, to Apple (cztery gwiazdki na Glassdoor), Google (4.4) i ARM (4.2).

Capita

najgorsze_firmy_uk_capita

Gigant outsourcingu i rozwiązań uzyskał w Glassdoor zaledwie 2,6 na pięć punktów, a zaledwie 36% pracowników twierdzi, że poleciłoby go znajomemu. Recenzje sugerują, że nowy dyrektor generalny Jon Lewis jest mile widzianą zmianą dla niektórych pracowników, pomimo jego obecnie średniej oceny, wynoszącej 56%.

Oczywiście w behemocie jest szeroki zakres pracy, więc warto zastanowić się, czy recenzja faktycznie dotyczy twojego własnego działu. Jeden z samozwańczych menedżerów IT skrytykował „brak inwestycji w ludzi i procesy”, podczas gdy pracownik działu obsługi IT w Belfaście powiedział, że „szkolenie było dobre, a rozwój umiejętności rozwiązywania problemów jest najwyższej klasy”. Capita powiedział, że nie ma komentarza.

Jeśli chcesz dołączyć do zespołu Capita, jego oferty pracy są tutaj; jeśli lubisz odgłosy pracy dla ogromnej firmy outsourcingowej – hej, każdy z nich – możesz również rozważyć Capgemini (ocenione 3,9 na pięć gwiazdek na Glassdoor) lub Accenture (3,7 gwiazdki).

CZYTAJ DALEJ: Firmy z najfajniejszymi powierzchniami biurowymi w Wielkiej Brytanii

Technologia DXC

najgorsze_firmy_uk_dxc_technology

Być może nie słyszałeś o technologii DXC, ale prawdopodobnie słyszałeś o dwóch firmach, które połączyły się, aby ją stworzyć w zeszłym roku: CSC i HPE zajmującym się usługami dla przedsiębiorstw lub Hewlett Packard Enterprise. DXC Technology ma ocenę 2,7 na pięć, a tylko jedna trzecia pracowników mówi na Glassdoor, że poleciłaby firmę znajomemu.

Recenzje na temat Glassdoor opisują to jako „bardzo burzliwe”, a konsultant techniczny w Glasgow twierdzi, że w ciągu ostatnich pięciu lat było „wystarczająco mało zwolnień kwartalnych”. Z drugiej strony kierownik projektu IT w Hook w Hampshire powiedział, że przynajmniej „praca była interesująca”, a obecny pracownik Centrum Transformacji Cyfrowej powiedział, że „nie ma prawdziwych wad” dla tego działu.

Rzecznik DXC Technology powiedział: „Kultura DXC Technology obejmuje zmiany. Podczas gdy niektórych może to zniechęcić, inni kierują się zmianami i w pełni wykorzystują dynamiczne środowisko oraz oferowane przez nie możliwości rozwoju. Z kolei DXC koncentruje się na pomaganiu naszym pracownikom w doskonaleniu ich umiejętności i możliwości, dodawaniu nowych talentów oraz wykorzystywaniu programów szkoleniowych i certyfikacji z naszymi partnerami. Naszym celem jest oferowanie wzajemnie korzystnych doświadczeń pracowników na szybko zmieniającym się rynku i nieustannie inwestujemy czas i energię, aby to urzeczywistnić”.

W różnych lokalizacjach DXC w Wielkiej Brytanii jest mnóstwo pracy. Jeśli opinie Cię zniechęcają, sprawdź Salesforce (4,4 z pięciu na Glassdoor) i Colt (cztery gwiazdki).

szałwia

najgorsze_firmy_uk_sage_uk_biuro

Firma zajmująca się oprogramowaniem i usługami podatkowymi i księgowymi może być uwielbiana przez swoich klientów, ale nie jej własny personel — firma ma ocenę 2,9 na pięć i tylko nieśmiała połowa jej pracowników poleciłaby pracę tam znajomemu.

Chociaż chwalona jest równowaga między pracą a życiem prywatnym i korzyści, pracownicy nie są fanami zarządzania — ani braku kuchni w biurach. Personel IT krytykuje powolne tempo wszystkiego, od innowacji po rozdawanie laptopów nowym pracownikom. To powiedziawszy, niektórzy twierdzą, że „rzeczy zmieniają się na lepsze”.

W odpowiedzi na prośbę o komentarz rzecznik firmy Sage odpowiedział: „Doświadczenie kolegi jest dla nas niezwykle ważne. Dlatego śledzimy zaangażowanie, regularnie przeprowadzając ankiety wśród współpracowników na temat tego, jak możemy się doskonalić.

„Na podstawie tych informacji zwrotnych przeszliśmy do zarządzania wydajnością przy użyciu lekkiego dotyku i ulepszamy środowisko pracy i kuchni (!), aby zapewnić współpracownikom najlepszą platformę do pełnego wykorzystania ich potencjału. Naszym celem jest rekrutacja i zatrzymanie najlepszych talentów, abyśmy mogli zwiększyć sukces naszych klientów”.

Oferty pracy Sage są tutaj. Jeśli szukasz innych opcji, rozważ SAP (4,1 na pięć gwiazdek w Glassdoor).

CZYTAJ DALEJ: Najlepsze wykłady TED, które pomogą Ci pracować mądrzej

William Hill

najgorsze_firmy_uk_william-hill-new-office

W chwili pisania tego artykułu William Hill uzyskał wynik Glassdoor wynoszący zaledwie 2,7 na pięć, a tylko 41% pracowników twierdzi, że poleciłoby bukmachera znajomemu. Jednak wiele negatywnych recenzji koncentruje się na pierwszej linii sprzedaży detalicznej, ze skargami, że niektórzy pracownicy są pozostawieni do pracy sami i mają słabą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

Jeśli dostaniesz pracę w dziale technicznym, możesz wypaść lepiej. Pracownik działu HR nazwał William Hill „świetnym miejscem pracy”, mówiąc, że ma „ekscytujące programy technologiczne” i „zwinny sposób pracy”. Inny obecny pracownik podaje „wielki stos technologii” firmy jako jeden z powodów, dla których warto się zarejestrować — ale określa się również jako zastępca dyrektora ds. informatyki, więc tak by powiedzieli, prawda?

William Hill powiedział, że ciężko pracuje, aby firma była dobrym miejscem pracy, z programami rozwijania umiejętności i zdolności przywódczych, a także programem absolwentów technologii. „Zmiany w naszej kulturze i sposobach pracy miały kluczowe znaczenie dla rozwoju firmy. W tym roku opracowaliśmy i wdrożyliśmy nasze nowe wartości, a także równolegle zrewidowaliśmy nasze oczekiwania dotyczące przywództwa” – powiedział rzecznik. „Dzięki ofertom pracy dostępnym w Leeds i Londynie, w tym 1000 silnemu zespołowi technologicznemu, a także pozycjom w ponad 2300 punktach bukmacherskich w Wielkiej Brytanii, William Hill jest jednym z największych pracodawców w branży bukmacherskiej i oferuje ludziom doskonałe możliwości rozwijania swoich umiejętności i budowania przechylać."

W William Hill wciąż jest wiele ofert pracy, ale być może wzięcie łupu na Bet365 (3,4 gwiazdki na Glassdoor) lub 888 (3,8 gwiazdki) może być dla Ciebie bardziej odpowiednie. Ladbrokes i BetFred mają jednak podobne lub gorsze wyniki do William Hill.