Jak ominąć wykrywanie AdBlock

Czy kiedykolwiek odwiedziłeś nową stronę internetową tylko po to, aby zobaczyć komunikat w stylu „Wygląda na to, że używasz adblockera. Wyłącz ją lub dodaj tę witrynę do białej listy. Bez dochodów z reklam nie przetrwamy”.? W przypadku niektórych witryn wiadomość jest jedyną przeszkodą, jaką stawiają na Twojej drodze, a gdy ją miniesz, możesz wyświetlić witrynę nawet z włączonym blokerem reklam. Inne witryny podnoszą stawkę i nie pozwolą Ci przeglądać ich treści, dopóki nie wyłączysz adblockera.

Jak ominąć wykrywanie AdBlock

Kłopoty z reklamą na stronie

Reklama na stronach internetowych stała się kłopotliwa. W rzeczywistości witryny takie jak TechJunkie potrzebują przychodów z reklam, aby móc płacić ludziom za tworzenie treści, które czytasz, ale reklamy w niektórych witrynach mogą być tak inwazyjne, że umniejszają wrażenia z oglądania. Niektóre reklamy są zainfekowane złośliwym oprogramowaniem, a niektóre witryny będą Cię śledzić i śledzić, gdziekolwiek jesteś online. Wiele witryn korzysta z sieci reklamowych w celu dostarczania swoich reklam. Na stronie umieszczany jest symbol zastępczy z linkiem do sieci reklamowej. Serwer reklam w tej sieci wykrywa, kiedy ktoś otwiera stronę i wyświetla reklamę wewnątrz symbolu zastępczego. Następnie widzisz reklamę, serwer rejestruje ją, a witryna otrzymuje płatność za wyświetlenie lub kliknięcie.

Problem z tą konfiguracją polega na tym, że właściciel witryny ma bardzo niewiele do powiedzenia na temat tego, co jest wyświetlane. Właściciele witryn mogą wypełnić kwestionariusz lub arkusz specyfikacji, aby powiedzieć firmie, czego tak naprawdę nie chcą widzieć na stronie, ale to wszystko. Serwer reklam automatycznie zajmie się resztą. Oprócz tego, że właściciele witryn nie mają kontroli nad wyświetlanymi reklamami, hakerowi niepokojąco łatwo jest przeniknąć do serwera reklam i umieścić własną reklamę ze złośliwym kodem lub linkami. Ta reklama będzie następnie wyświetlana w witrynie bez wiedzy nikogo. To problematyczny stan rzeczy.

Dopóki branża reklamy internetowej nie oczyści się ze swoich działań, ludzie będą nadal szukać sposobów na obejście tego. Nie jest niespodzianką, że wielu użytkowników sieci zdecydowało się po prostu zrezygnować z całej bałaganu za pomocą adblockera. Niektóre witryny aktywnie blokują odwiedzających, którzy próbują korzystać z adblockerów. Jest to strategia przegrana, ponieważ wykazano, że liczba odwiedzających drastycznie spada w witrynach, które próbują podejścia strongarm, ale nadal się to zdarza. Na szczęście istnieją sposoby na przeglądanie strony internetowej, nawet jeśli próbują cię powstrzymać.

Oto, jak ominąć wykrywanie AdBlocka, aby móc iść tam, gdzie chcesz w trybie online.

Tryb inkognito

Istnieje bardzo prosty sposób na ominięcie wykrywania AdBlock: użyj trybu incognito w Firefoksie. Otwórz Firefoksa, przejdź do menu w prawym górnym rogu, wybierz tryb incognito i poczekaj na otwarcie okna. Wpisz lub wklej adres URL w zwykły sposób i wejdź na stronę. Działa to na większości stron internetowych, które blokują dostęp osobom korzystającym z adblockerów.

Niektóre witryny nadal będą Cię blokować, nawet przy użyciu tej metody. Wciąż istnieje sposób na obejście tego, co wymienię poniżej.

Możesz wypróbować tę samą technikę w Operze i Chrome, ale moje testy pokazują, że są one mniej skuteczne w omijaniu ograniczeń, zwłaszcza w Chrome. To nie zadziała, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę sposób, w jaki Google zarabia.

Pamięć podręczna Google

Jeśli tryb incognito nie działa, zawsze jest pamięć podręczna Google. Możesz wpisać witrynę do Google i wybrać strzałkę w dół obok adresu URL i wybrać Pamięć podręczna. Spowoduje to wyświetlenie migawki witryny, którą możesz swobodnie przeglądać. Jeśli witryna zawiera dużo interaktywnych treści, nie będzie działać tak dobrze. Jeśli jest to witryna z wiadomościami lub witryna ogólnego zainteresowania, powinna działać dobrze.

Możesz także użyć Wayback Machine. To również robi migawkę stron internetowych i pokazuje je. Wpisz adres URL w polu na środku strony, a wyszukiwarka wyświetli najnowszą kopię witryny. Możesz przeglądać według własnego uznania. Podobna usługa jest dostępna na Archive.is.

Greasemonkey

Jeśli używasz przeglądarki Firefox, możesz również użyć skryptu Greasemonkey, aby obejść wykrywanie AdBlock. Jeśli używasz przeglądarki Chrome lub Opera, potrzebujesz Tampermonkey. Zainstaluj odpowiedni program obsługi skryptów w przeglądarce i przejdź do tej strony GitHub. Zainstaluj skrypt za pomocą Greasemonkey lub Tampermonkey i uruchom ponownie przeglądarkę. Przejdź do witryny jak zwykle.

Jak wspomniano na górze, witryny takie jak TechJunkie polegają na przychodach z reklam, aby utrzymać światło. Różnica między nami a innymi serwisami polega na tym, że bardzo ostrożnie podchodzimy do tego, komu pozwalamy reklamować się w serwisie. Prosimy o umieszczenie TechJunkie na białej liście zamiast blokowania nas, ponieważ naprawdę zależymy od reklam. Jeśli natkniesz się na reklamę, która jest natrętna lub nieodpowiednia, skontaktuj się z nami, zamiast nas blokować. Wolelibyśmy pracować z Tobą, aby poprawić Twoje wrażenia, niż stracić Cię jako czytelnika!

Czy znasz inne sposoby na ominięcie wykrywania AdBlocka? Opowiedz nam o nich poniżej, jeśli tak!