Jak ominąć ograniczenie wiekowe YouTube

Jako największa i najpopularniejsza platforma treści wideo, YouTube stał się miejscem docelowym dla wszystkich grup demograficznych. Od dzieci i dorosłych po osoby starsze, miliony ludzi zwracają się do tej witryny, szukając różnych filmów, czy to śmiesznych krótkich klipów, czy szczegółowych samouczków.

Ze względu na zróżnicowanie wiekowe swoich odbiorców, YouTube musiał nałożyć pewne ograniczenia na rodzaj treści przesyłanych do serwisu i kto ma do niego dostęp. Chociaż platforma nie pozwala na treści wyłącznie dla dorosłych, niektóre filmy są nadal uważane za nieodpowiednie dla młodszych odbiorców.

W tym miejscu pojawia się polityka dotycząca ograniczeń wiekowych YouTube. I chociaż jest to niewątpliwie przydatne, wyszukiwanie konkretnego filmu i dowiadywanie się, że został on wyłączony, może być denerwujące.

Najłatwiejszym sposobem rozwiązania tego problemu byłoby po prostu zalogowanie się na swoje konto. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, istnieją inne sposoby oglądania tego, co chcesz w YouTube. W tym artykule pokażemy, jak ominąć ograniczenia wiekowe w YouTube i cieszyć się wszystkimi treściami na platformie bez ograniczeń.

Jak ominąć ograniczenie wiekowe YouTube na iPhonie?

Możesz ominąć ograniczenie wiekowe w aplikacji YouTube na iPhone'a w kilku prostych krokach:

 1. Otwórz aplikację YouTube na swoim iPhonie.

 2. Sprawdź, czy jesteś zalogowany na swoje konto. Powinieneś zobaczyć swoje zdjęcie konta w prawym górnym rogu.

 3. Jeśli jesteś zalogowany, dotknij zdjęcia swojego konta. Spowoduje to wyświetlenie menu konta.

 4. U dołu menu zobaczysz opcje „Ustawienia” i „Pomoc i opinie” oddzielone od reszty listy. Stuknij w „Ustawienia”, aby otworzyć menu YouTube.

 5. Zobaczysz różne opcje aplikacji YouTube. „Tryb ograniczonego dostępu” będzie jednym z pierwszych. Jeśli ten tryb jest włączony, zostanie oznaczony niebieskim przyciskiem po prawej stronie.

 6. Stuknij w niebieski przycisk. Powinien przesunąć się w lewo i zmienić kolor na biały, co oznacza, że ​​„Tryb ograniczonego dostępu” został wyłączony.

Wyłączenie „Trybu ograniczonego dostępu” powinno umożliwić oglądanie wszystkich treści bez ograniczeń wiekowych.

Jak ominąć ograniczenie wiekowe YouTube na urządzeniu z Androidem?

Dostępnych jest kilka opcji, jeśli chcesz uzyskać dostęp do filmów z YouTube z ograniczeniami wiekowymi na swoim urządzeniu z Androidem.

Najpierw możesz wyłączyć „Tryb ograniczonego dostępu” w aplikacji YouTube. Ta metoda jest bardzo podobna do tej stosowanej w przypadku iPhone'a:

 1. Otwórz aplikację YouTube na swoim urządzeniu z Androidem.

 2. Stuknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu, aby wprowadzić opcje konta.

 3. Stuknij w „Ustawienia”, które będzie znajdować się u dołu menu.

 4. Przejdź do „Ogólne”. Powinna to być pierwsza opcja od góry.

 5. W menu „Ogólne” przewiń w dół, aż zobaczysz „Tryb ograniczonego dostępu”.

 6. Jeśli "Tryb ograniczonego dostępu" jest włączony, po prawej stronie będzie miał niebieski przycisk. Dotknij go, aby wyłączyć ten tryb.

Alternatywnie możesz użyć kilku aplikacji na Androida, aby ominąć ograniczenie wiekowe YouTube. Najbezpieczniejszą opcją byłaby aplikacja taka jak odtwarzacz VLC.

Odtwarzacz VLC ma funkcję, która umożliwia strumieniowe przesyłanie wideo z dowolnego adresu URL, w tym z YouTube. Aby skorzystać z tej funkcji, wykonaj następujące kroki:

 1. Zainstaluj odtwarzacz VLC na swoim urządzeniu. Ta aplikacja jest dostępna w sklepie Google Play.

 2. Otwórz aplikację i dotknij "Więcej", reprezentowanej przez trzy kropki w prawym dolnym rogu.

 3. Zobaczysz prostokąt ze znakiem plus o nazwie „Nowy strumień”. Stuknij w to.

 4. Wklej adres URL filmu z YouTube, który chcesz obejrzeć w pasku adresu i dotknij strzałki znajdującej się obok niego.

Po wykonaniu tych kroków VLC rozpocznie przesyłanie strumieniowe żądanego wideo, omijając ograniczenia wiekowe.

Na koniec możesz korzystać z aplikacji innych firm, które umożliwiają oglądanie dowolnych filmów z YouTube po wylogowaniu się z konta. Te aplikacje mają w większości podobny interfejs do aplikacji YouTube i działają tak samo, z tą różnicą, że nie wymagają logowania w celu wyświetlenia treści z ograniczeniami.

Należy jednak zachować ostrożność podczas instalowania takich aplikacji, zwłaszcza że niektóre nie są dostępne w sklepie Google Play i trzeba je pobrać z niezweryfikowanego źródła.

Jak ominąć ograniczenie wiekowe YouTube na PC?

Zdecydowanie najłatwiejsze będzie ominięcie ograniczeń wiekowych na komputerze. Podczas przeglądania filmów z YouTube na swoim komputerze będziesz mieć do dyspozycji wiele opcji i technik, aby uzyskać dostęp do treści z ograniczeniami wiekowymi.

Witryny takie jak „YouTube NSFW” lub „Listen on Repeat” umożliwiają oglądanie dowolnego filmu z YouTube bez logowania. W obu przypadkach wszystko, co musisz zrobić, aby uzyskać film z ograniczeniem wiekowym do odtworzenia, to zmienić adres URL.

W przypadku YouTube NSFW musisz wpisać „nsfw” zaraz po „youtube” w adresie URL, aby wyglądał tak: //www.youtubensfw.com/.

W przypadku „Listen on Repeat” należy wpisać „repeat” przed „youtube” w pasku adresu. Twój nowy adres URL powinien zaczynać się od //www.repeatyoutube.com/.

Inną metodą ominięcia ograniczeń wiekowych w YouTube na komputerze jest użycie specjalistycznego oprogramowania lub witryn, które umożliwiają pobieranie filmów z YouTube na dysk twardy. Po pobraniu filmu nie będą do niego stosowane żadne ograniczenia.

Jak ominąć ograniczenie wiekowe YouTube w telewizji?

Ograniczenie wiekowe YouTube może pojawić się na Twoim smart TV z kilku powodów. Być może nie jesteś zalogowany na właściwym koncie lub aplikacja YouTube może być w „trybie ograniczonego dostępu”.

W wielu przypadkach telewizory Smart TV używają konta marki jako domyślnego loginu. Konta te podlegają ograniczeniom wiekowym i nie będą wyświetlać wszystkich treści dostępnych w YouTube.

Możesz rozwiązać ten problem, przełączając się na swoje konto osobiste. Dokładne kroki będą się różnić w zależności od posiadanego modelu smart TV, ale prawdopodobnie znajdziesz opcje konta w menu "Ustawienia" lub jego odpowiedniku.

Logując się na swoje konto, upewnij się, że wprowadziłeś informacje o roku urodzenia. Jeśli brakuje tych informacji, YouTube domyślnie wyświetla treści odpowiednie dla nieletnich.

Jeśli podejrzewasz, że Twoja aplikacja YouTube jest w „trybie ograniczonego dostępu”, oto jak wyłączyć ten tryb:

 • Na telewizorze otwórz aplikację YouTube i sprawdź, czy jesteś zalogowany.
 • Przejdź do „Ustawienia” i wejdź do menu, naciskając „OK” lub jakikolwiek inny przycisk potwierdzenia na kontrolerze telewizora.
 • Przejdź do opcji „Tryb ograniczonego dostępu”.
 • W wyświetlonym monicie wybierz "Wyłączone".

Ta metoda pozwoli Ci wyłączyć „Tryb ograniczonego dostępu” dla YouTube na telewizorze. Gdy to zrobisz, wszystkie filmy powinny być odtwarzane normalnie.

Odblokuj wszystko, co YouTube ma do zaoferowania

Omijanie ograniczeń może otworzyć wiele treści w YouTube, które w innym przypadku byłyby niedostępne. Ponieważ wiele filmów, które mają wartość edukacyjną, informacyjną lub rozrywkową, podlega zasadom ograniczeń wiekowych witryny, obejście tego ograniczenia może okazać się całkiem przydatne.

W końcu algorytm YouTube nie jest bezbłędny podczas oznaczania treści jako nieodpowiednich dla młodszych odbiorców i może umieścić niektóre filmy w tej kategorii, nawet jeśli mogą być całkowicie bezpieczne do oglądania.

Warto jednak zauważyć, że w większości przypadków ograniczenie wiekowe YouTube istnieje nie bez powodu. Teraz, gdy wiesz, jak ominąć to ograniczenie, najlepiej byłoby dokładnie sprawdzić, czy treść, którą próbujesz oglądać, jest odpowiednia, czy nie, przed użyciem sugerowanych metod.

Czy udało Ci się ominąć ograniczenie wiekowe YouTube na swojej platformie? Jaki film z ograniczeniem wiekowym chcesz obejrzeć? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.