Jak obliczyć czas w Arkuszach Google

Niezależnie od tego, czy chcesz sporządzić szybki finansowy arkusz kalkulacyjny, czy chcesz współpracować ze współpracownikiem nad dokumentem podobnym do programu Excel, Arkusze Google to świetna, internetowa i bezpłatna alternatywa dla programu Excel, aplikacji używanej przez miliony w całym kraju, aby ładować dane do dokumentu, przeglądać i udostępniać je oraz używać matematyki do śledzenia określonej zawartości za pomocą arkusza kalkulacyjnego.

Jednym z najbardziej przydatnych aspektów programów arkuszy kalkulacyjnych jest ich elastyczność. Arkusz kalkulacyjny może służyć jako baza danych, jako silnik obliczeniowy, jako platforma do modelowania statystycznego, jako edytor tekstu, jako biblioteka multimediów, jako lista rzeczy do zrobienia i tak dalej. Możliwości są prawie nieograniczone. Jednym ze szczególnie powszechnych zastosowań arkuszy kalkulacyjnych, w tym Arkuszy Google, jest śledzenie czasu, takiego jak godzinowe harmonogramy pracy pracowników lub godziny rozliczane.

Jeśli używasz Arkuszy Google do śledzenia czasu w ten sposób, często będziesz musiał obliczyć różnicę między dwoma znacznikami czasu, czyli ilość czasu, która minęła między dwoma zdarzeniami czasowymi. Na przykład, jeśli ktoś wszedł o 9:15, a następnie wyszedł o 16:30, był na zegarze przez 7 godzin 15 minut. Jeśli potrzebujesz użyć Arkuszy do czegoś takiego, szybko zauważysz, że nie jest on stworzony do obsługi tego rodzaju zadań.

Mimo to, chociaż Arkusze Google nie są zaprojektowane specjalnie do obsługi takich funkcji, łatwo jest przekonać je do tego przy odrobinie przygotowania. W tym artykule pokażę, jak automatycznie obliczyć różnicę między dwoma znacznikami czasu w Arkuszach Google.

W tym artykule użyję formatu grafiku, pokazując czas rozpoczęcia pracy przez osobę, czas, który opuściła i (obliczony) czas trwania. Poniżej możesz zobaczyć arkusz kalkulacyjny, którego użyłem w tym przykładzie:

Obliczanie czasu w Arkuszach Google

Mierzenie różnicy między dwiema komórkami zawierającymi dane czasu wymaga, aby Arkusze rozumiały, że dane w komórkach są danymi czasu. W przeciwnym razie obliczy różnicę między 9:00 a 10:00 jako 100, a nie 60 minut lub godzinę.

Aby to zrobić, kolumny czasu muszą być sformatowane jako Czas, a kolumna czasu trwania musi być sformatowana jako Czas trwania. Wykonaj poniższe czynności, aby skonfigurować arkusz kalkulacyjny:

  1. Otwórz arkusz Google.

  2. Wybierz pierwszą kolumnę czasu (Czas w) i kliknij menu rozwijane formatu „123”, a następnie wybierz Czas jako format.

  3. Powtórz dla drugiej kolumny czasu (Limit czasu).

  4. Sformatuj kolumnę Godziny przepracowane jako Czas trwania w ten sam sposób.

5. Teraz kolumny są poprawnie sformatowane, aby obliczyć czas, jaki upłynął między dwoma nagranymi znacznikami czasu.

W naszym przykładzie Time In znajduje się w kolumnie A, zaczynając od A2, a Time Out znajduje się w kolumnie C, zaczynając od C2. Przepracowane godziny znajdują się w kolumnie E. Przy prawidłowo ustawionych formatach wykonanie obliczeń nie może być prostsze. Wystarczy użyć następującej formuły: „=(C2-A2)”. To da ci czas, jaki upłynął między dwiema komórkami i wyświetli go w godzinach.

Możesz posunąć te obliczenia dalej, dodając również daty. Jest to przydatne, jeśli masz zmiany, które trwają dłużej niż 24 godziny lub które obejmują dwa dni w ramach jednej zmiany. Aby to zrobić, ustaw czas wejścia i limitu czasu na format Data i godzina.

To wszystko. Wykonując czynności wymienione powyżej i korzystając z podanej formuły, niezwykle łatwo jest obliczyć czas w Arkuszach Google.

Często Zadawane Pytania

Dzięki Arkuszom Google możesz wiele zrobić, oto niektóre z najczęściej zadawanych pytań.

Jak dodać przerwy podczas obliczania czasu?

Przy obliczaniu godzin przepracowanych przez pracowników warto wiedzieć, jak dodawać przerwy do grafiku. Istnieje kilka sposobów na dodanie przerwy obiadowej do godzin przepracowanych przez pracowników, omówimy metodę rozpoczęcia i zakończenia przerwy.

  1. Utwórz Początek przerwy Kolumnę i dodaj wszystkie przerwy do komórek.

Możesz po prostu pozostawić automatyczny format kolumny, Arkusze Google zrobią resztę.

2. Następnie utwórz Koniec przerwy Kolumna i pozostaw format na automatyczny.

3. Oblicz godziny w kolumnie Godziny przepracowane. A więc E2 = (B2-A2) + (D2-C2). Czyli (Rozpoczęcie przerwy – Czas rozpoczęcia) + (Przerwa – Koniec przerwy) = Godziny przepracowane w ciągu dnia.

Oblicz to dla każdego wiersza, aby Twój Przepracowane godziny Kolumna wygląda tak.

A więc E3 = (B3-A3) + (D3-C3) itd.

Jak zamienić minuty na ułamki?

Kiedy mamy do czynienia z przyrostami czasu, przydatna może być możliwość zamiany ich na ułamki zamiast minut, tj. 30 minut = 1/2. Konwersja minut na ułamki jest łatwa, można to zrobić na kilka sposobów.

  1. Utwórz nową komórkę, w tym przykładzie K2 i sformatuj ją na Numer.

2. Ustaw formułę na ‘= (E2) * 24‘.

Jeśli podążałeś dalej, suma powinna wynosić 5,50 i będzie wyglądać mniej więcej tak.

Możesz łatwo zastosować to do grupy lub kolumny komórek i przekonwertować je w ciągu kilku sekund.

Jak znaleźć najkrótszy przepracowany czas?

Jeśli potrzebujesz szybko zlokalizować najmniej przepracowanego czasu, to powinno pomóc. Funkcja MIN() to wbudowana funkcja, która pozwala szybko zlokalizować minimalną wartość na liście liczb.

  1. Utwórz nową komórkę i ustaw ją na Czas trwania, I2 w tym przykładzie i przypisz mu funkcję ‘=MIN(E2:E12)‘.

Zakładając, że poszedłeś za przykładem, Min przepracowane godziny Kolumna powinna mieć godz. 5: 15:00.

Możesz łatwo zastosować funkcję MIN() lub MAX() do kolumny lub grupy komórek, spróbuj sam.

Jak obliczyć całkowitą liczbę przepracowanych godzin?

Jeśli nie znasz się na programowaniu lub Excelu, niektóre wbudowane funkcje Arkuszy Google mogą wydawać się dziwne. Na szczęście nie trzeba wiele obliczać całkowitej liczby przepracowanych godzin. W tym przykładzie obliczymy całkowitą liczbę godzin przepracowanych przez wszystkich pracowników w ciągu dnia.

  1. Utwórz nową komórkę i przypisz ją jako Czas trwania, w tym przykładzie komórka G13.

2. W Formuła (fx)Bar: wpisz ‘=SUMA(E2:E12)„. To da ci całkowitą liczbę godzin przepracowanych z komórek E2 do E12. Jest to standardowa składnia programu Excel i różnych języków programowania.

Suma powinna wynosić 67:20:00 i wyglądać tak:

Końcowe przemyślenia

Arkusze Google nie zostały specjalnie zaprojektowane do użytku jako grafik, ale można je łatwo skonfigurować, aby to zrobić. Ta prosta konfiguracja oznacza, że ​​możesz szybko i łatwo śledzić przepracowane godziny. Gdy przedziały czasowe przekraczają 24-godzinny znak, sprawy stają się nieco bardziej skomplikowane, ale Arkusze nadal mogą to zrobić, zmieniając format z godziny na datę.

Mamy nadzieję, że ten samouczek okazał się pomocny. Jeśli tak, zapoznaj się z innymi artykułami TechJunkie, aby znaleźć porady i wskazówki, których potrzebujesz, aby jak najlepiej wykorzystać swoje ulubione narzędzia i aplikacje technologiczne.

(Chcesz obliczyć wiek danej osoby? Sprawdź nasz samouczek, jak obliczyć wiek na podstawie daty urodzenia w Arkuszach. Możesz także przeczytać nasz artykuł na temat obliczania, ile dni minęło między dwiema datami w Arkuszach, a może chcesz dowiedzieć się, jak to zrobić aby wyświetlić dzisiejszą datę w Arkuszach).

Masz inne wskazówki dotyczące śledzenia czasu w Arkuszach Google? Opowiedz nam o nich poniżej!