Jak anulować ofertę w serwisie eBay jako sprzedawca lub kupujący?

Niezależnie od tego, czy jesteś kupującym, czy sprzedającym, możesz się zastanawiać, jak anulować ofertę w serwisie eBay. Transakcje są prawnie wiążące, więc musisz być ostrożny przy sprzedaży. Podczas licytacji upewnij się, że licytujesz właściwy produkt i oferujesz odpowiednią cenę. W większości proces jest płynny i bezbolesny, ale zdarzają się sytuacje, w których sprawy nie układają się zgodnie z planem. Tutaj przydaje się anulowanie lub wycofanie oferty.

Jak anulować ofertę w serwisie eBay jako sprzedawca lub kupujący?

W warunkach serwisu eBay: anulowanie oferty to, co robisz jako sprzedawca. Jeśli jesteś kupującym, to wycofaj swoją ofertę. Zasadniczo są to to samo, ale jeśli przeczytasz Warunki korzystania z serwisu eBay, oba są bardzo różne.

Anulowanie ofert w serwisie eBay jako sprzedający

Sprzedawcy mogą anulować oferty z kilku powodów, w tym między innymi z następujących:

 • Kupujący prosi o anulowanie oferty
 • Przedmiot nie nadaje się już lub nie jest dostępny w sprzedaży
 • Popełniłeś błąd w swojej aukcji
 • Martwisz się o kupującego

Bez względu na powód anulowania oferty jako sprzedający, serwis eBay odradza anulowanie z oczywistych powodów, więc będziesz mógł anulować ofertę tylko z określonych powodów.

Oto jak anulować ofertę:

 1. Zaloguj się do serwisu eBay i odwiedź stronę anulowania licytacji dla sprzedających.

 2. Wpisz numer przedmiotu w górnym polu, nazwę użytkownika kupującego pośrodku, a powód anulowania na dole. Po zakończeniu kliknij „anuluj ofertę”.

Jeśli masz określone kryteria dla licytujących, takie jak ograniczenie niskich opinii lub wyników zadowolenia, dobrze jest powiedzieć o tym w swojej aukcji. Możesz wymagać, aby najpierw skontaktowali się z Tobą osoby z wynikiem opinii poniżej 20 lub możesz je całkowicie zablokować. Dodanie kryteriów dla kupujących do swojej aukcji pomaga uniknąć konieczności anulowania ofert, zakładając, że masz kryteria.

Oprócz anulowania ofert możesz również zablokować licytantom możliwość kupowania od Ciebie.

Blokowanie licytantów w Twoich aukcjach

Jeśli masz uporczywych niepłacących, którzy wciąż licytują Twoje aukcje i psują aukcje, możesz ich zablokować. Jest to legalne narzędzie w serwisie eBay i może się przydać w rzadkich sytuacjach, gdy ktoś po prostu próbuje spowodować problemy lub obniżyć wynik opinii.

 1. Zaloguj się do serwisu eBay i odwiedź stronę blokowania licytujących eBay dla sprzedających.

 2. Wpisz w polu nazwę użytkownika osoby, którą chcesz zablokować. Wybierz Prześlij, aby zapisać. Aby odblokować, po prostu usuń nazwę użytkownika z listy.

Możesz dodać do 5000 różnych identyfikatorów użytkowników do Twojej listy zablokowanych w dowolnym momencie. To narzędzie może być wyjątkowo przydatne, gdy napotkasz konkurentów, którzy grają brudno lub gdy ktoś po prostu chce się z tobą bawić i sprawiać kłopoty.

Wycofanie oferty w serwisie eBay jako kupujący

Gdy kupujący anuluje ofertę, serwis eBay nazywa ją wycofaniem. Ponieważ eBay chce płynnego procesu sprzedaży, który działa dla obu stron, w jak największym stopniu zniechęca do wycofywania. Czasami trzeba naprawdę cofnąć się o krok od transakcji, a jest na to mechanizm.

Istnieje tylko kilka kryteriów, które pozwalają wycofać ofertę, w tym:

 • Gdy sprzedawca znacząco lub istotnie zmieni opis produktu
 • Przypadkowo zalicytowałeś inną kwotę niż żądana
 • Gdy sprzedawca nie odpowiada na komunikację

Jeśli aukcja trwa krócej niż 12 godzin, możesz wycofać swoją ostatnią ofertę tylko wtedy, gdy od jej złożenia minęła mniej niż godzina. Jeśli przegapisz szansę na anulowanie, musisz skontaktować się bezpośrednio ze sprzedającym, aby mieć nadzieję, że anuluje ofertę po ich zakończeniu.

Aby wycofać swoją ofertę w serwisie eBay, wystarczy przejść na stronę anulowania oferty kupującego, kliknąć niebieski przycisk „Rozpocznij”, wybrać ofertę, którą chcesz anulować, podać powód i kliknąć „Wycofaj”.

Twoja oferta zostanie wycofana, o ile spełnisz obowiązujące w serwisie eBay zasady i kryteria anulowania licytacji. Jeśli nie spełniasz kryteriów, serwis eBay odmówi wycofania go. Jeśli Twoje anulowanie zostanie odrzucone, skontaktuj się bezpośrednio ze sprzedającym i sprawdź, czy usunie Twoją ofertę. Po prostu wyjaśnij sytuację i koniecznie przeproś. Jeśli masz prawdziwy powód, większość sprzedających zgodzi się na anulowanie oferty w Twoim imieniu.