Jak dodać boty do serwera Discord

Jeśli prowadzisz serwer Discord, masz szeroką gamę opcji, aby zapewnić swoim graczom fajne funkcje. Jedną z tych funkcji jest dodawanie botów. Dostosowywanie serwera jest proste, gdy nauczysz się dodawać te boty.

Jak dodać boty do serwera Discord

Ten artykuł pokaże Ci, jak skonfigurować serwer Discord, wprowadzi Cię w świat botów i wyjaśni, jak dodawać boty do serwera Discord (i dlaczego możesz chcieć).

Co to są boty Discorda?

Boty to po prostu programy komputerowe, które współdziałają z ludźmi (a czasami z innymi botami), aby automatycznie wykonywać określone funkcje. Strona internetowa, która ma pomocne okno czatu, natychmiast otwiera ofertę rozmowy z Tobą o ich produkcie lub usłudze; to jest bot. Jeśli korzystasz z Reddit, cały czas widzisz interakcje z botami (bip! buczenie!).

Boty mogą być pomocne lub irytujące, w zależności od ich przeznaczenia, konstrukcji i sposobu rozmieszczenia. Na Discordzie boty zapewniają społeczności na serwerze, na którym „mieszkają”, szereg produktywnych i niezbyt produktywnych funkcji. Możesz dodać boty do swojego serwera Discord, które pomogą Ci moderować członków lub sprawić, że Twój serwer będzie trochę bardziej wyjątkowy i zabawny.

Na przykład są boty odtwarzające muzykę, boty oferujące zabawne memy na żądanie, boty pobierające dla ciebie statystyki gry oraz boty, które po wyświetleniu monitu odtwarzają na kanale głośny dźwięk klaksonu.

Znajdowanie dobrych botów

Świat Discord jest pełen botów; istnieją tysiące swobodnie dostępnych botów. Istnieje lista niektórych głupich i półużytecznych botów, jeśli chcesz, ale poważniejsze boty można znaleźć na stronie Carbonitex, która jest uważana za jedno z najlepszych repozytoriów botów Discord. Kolejne renomowane repozytorium botów Discord nazywa się po prostu Discord Bots. Wyszukiwanie botów Discord na GitHubie znajdzie prawie wszystko, co jest publicznie dostępne dla prawdziwie hardcore'owych.

Dodawanie botów do serwera Discord

Dodanie botów do serwera Discord może być długim procesem za pierwszym razem. Kiedy już to zrozumiesz, jest to całkiem proste.

Krok 1 – Włącz dostęp administratora

Aby dodać boty do serwera Discord, musisz być administratorem tego serwera. Jeśli nie jesteś właścicielem serwera, prawdopodobnie dobrze jest skontaktować się z właścicielem przed dodaniem czegokolwiek.

 1. Na stronie głównej Discord wybierz serwer, do którego chcesz dodać bota (po lewej stronie witryny Discord).
 2. Po wybraniu; Wybierz menu rozwijane (Nazwa serwera w lewym górnym rogu ekranu z małą strzałką w dół obok niej).

 3. Dotknij "Ustawienia serwera".

 4. Dotknij „Role”.

 5. Przewiń w dół do ustawienia Uprawnienia ogólne i włącz "Administrator".

 6. Kliknij „Zapisz zmiany”.

Krok 2 – Zdobądź boty, których chcesz

Należy pamiętać, że w zależności od strony źródłowej botów; możesz zobaczyć „Zaproś” lub „Dodaj boty”. W tym przykładzie użyjemy Dyno, ale instrukcje mogą się nieznacznie różnić, jeśli dodajesz innego bota.

Znajdź bota, którego dodasz do swojego serwera, i zaloguj się przy użyciu swoich danych logowania Discord.

Wybierz „Zaproś” lub „Dodaj bota”, w zależności od tego, które jest na liście, a następnie wybierz serwer, do którego chcesz dodać bota.

Postępuj zgodnie z instrukcjami - to przeprowadzi Cię przez szereg uprawnień i poprosi o dostęp administratora, dlatego krok 1 jest tak ważny.

Autoryzuj bota i ukończ Captcha.

Dostępnych jest kilka opcji dla botów; niektóre mogą różnić się procesem, ale postępowanie zgodnie z instrukcjami sprawi, że instalacja zakończy się powodzeniem.

Jeśli masz problem ze znalezieniem swojego serwera, upewnij się, że jesteś zalogowany na Discord w tej samej przeglądarce, której używasz na stronie Botów. Sprawdź również, czy jesteś zalogowany na właściwe konto.

Jeśli chcesz dodać kogoś jako administratora na swoim serwerze, zapoznaj się z TechJunkie na temat dodawania nowego administratora.

Jednym z popularnych botów jest Dyno, w pełni funkcjonalny bot z funkcjami moderacji, możliwościami odtwarzania muzyki, integracją CleverBot i wieloma innymi funkcjami spoza zakresu tego artykułu. Został dodany do ponad 1,4 miliona serwerów Discord, więc jest popularny.

Dyno można pobrać ze strony Carbonitex.

 1. Kliknij zielony przycisk „Dodaj bota do serwera”. Spowoduje to wyświetlenie okna dialogowego potwierdzającego z Discord z prośbą o wybranie serwera, do którego chcesz dodać Dyno. Musisz być zalogowany na swoim serwerze, aby Discord wiedział, że próbujesz coś dodać.
 2. Wybierz swój serwer i kliknij „Autoryzuj”.

Być może będziesz musiał wypełnić captcha „Nie jestem robotem”, ale po tym bot zostanie automatycznie dodany do twojego serwera i zostaniesz przeniesiony na stronę administracyjną do zarządzania Dyno na twoim serwerze.

Bułka z masłem!

Jeśli jesteś bardziej hardkorowy i chcesz dodawać boty bez zawracania sobie głowy ładnym interfejsem, możesz również dodać je bezpośrednio. Musisz znać identyfikator klienta bota i musisz być zalogowany na swoim serwerze Discord. Jest to metoda, której będziesz potrzebować w przypadku większości botów GitHub, które nie mają interfejsu internetowego.

 1. Otwórz przeglądarkę i wklej następujący adres URL: //discordapp.com/oauth2/authorize?client_id=&scope=bot&permissions=0.
 2. Zmień „Bot_Client_ID” w powyższym adresie URL na rzeczywisty identyfikator klienta bota, który chcesz dodać.
 3. Być może nadal będziesz musiał autoryzować bota, mimo że polecenie używa do tego Oauth2.

Autoryzacja Twojego bota Discord

Discord jest bardzo ostrożny z botami i czasami wymaga wielu autoryzacji, aby umożliwić pracę. Mimo że platforma używa Oauth2, aby umożliwić dozwolonemu botowi dostęp i interakcję, nadal możesz zostać poproszony o autoryzację go w kanale.

Niektóre popularne boty Discord

Skoro już wiesz, jak dodawać boty, jakie boty powinieneś dodać? Cóż, tylko Ty wiesz, jakie środowisko ma mieć Twój serwer. Oto lista niektórych z bardziej popularnych botów Discord i dlaczego warto je dodać.

Dank Member wyświetla memy i ma wiele innych funkcji związanych z memami.

Pancake to podstawowy, wielofunkcyjny bot z funkcjami moderacji i odtwarzaniem muzyki.

Nadeko gra w gry, oferuje hazard i ma narzędzia administracyjne.

MedalBot pozwala Twoim użytkownikom nagrywać klipy.

RickBot oferuje ponad 4500 niestandardowych płyt rezonansowych.

Groovy to bot muzyczny obsługujący Spotify, YouTube i Soundcloud.

Rythm to bardzo stabilny iw pełni funkcjonalny bot muzyczny.

Mantaro to konfigurowalny „zabawny” bot.

Tłumacz to wielojęzyczny bot, który zapewnia natychmiastowe tłumaczenie między ponad 100 językami.

Więcej zasobów botów

Istnieje wiele zasobów, które pomogą Ci wybrać, dostosować, a nawet stworzyć własne boty Discord. Oto niektóre z najpopularniejszych i najbardziej przydatnych zasobów dotyczących botów dostępnych w Internecie, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości botów.

Discord.me to duża społeczność Discord, w której użytkownicy mogą dodawać i promować serwery, ale ogólną misją witryny jest „pomaganie ludziom w znalezieniu kochanych społeczności internetowych”. Witryna ma 33 kategorie serwerów, od wojskowych po dojrzałe, od anime po sztukę i od fitness po futrzany.

Aktywny blog informuje członków społeczności na bieżąco, a witryna zawiera przełącznik NSFW, który pozwala uniknąć (lub wyszukać) serwery „po zmroku”.

Discordbots.org to społeczność Discorda o tematyce botów z szeroką gamą zasobów dla użytkowników botów. Witryna zawiera tysiące sklasyfikowanych i ocenionych botów, a także publikuje i obsługuje własny interfejs API do tworzenia botów, dostępny w wersjach JavaScript, Java, Python, C#/.NET i Go.

Dla twórców botów ta strona jest kopalnią wspaniałych zasobów i przykładów.

Bastionbot.org zajmuje interesującą filozoficzną pozycję dla świata botów – zamiast mieć tuzin botów, z których każdy ma własne funkcje, Bastion stara się być botem typu „wszystko w jednym”, który może obsłużyć dosłownie wszystko, czego może potrzebować serwer.

Lista funkcji Bastiona obejmuje muzykę, gry, prezenty i promocje, kanał sugestii, głosowanie, profile użytkowników, wirtualne waluty, systemy poziomowania, sklep z serwerami, filtry, wyszukiwania, statystyki gier, wiadomości, funkcje moderacji, emotikony, funkcje „zabawne”, takie jak trąbki i cytaty, sterburta, zaplanowane polecenia oraz wyzwalacze i zdarzenia reakcji. Bastion to w pełni funkcjonalny bot, który może robić prawie wszystko, co chcesz, i regularnie dodaje funkcje.

Carbonitex to witryna zbierająca statystyki poświęcona serwerom i botom Discord i jest niesamowitym źródłem informacji dla tych, którzy chcą zobaczyć, gdzie znajduje się akcja na polu gry na serwerze i bocie. Możesz zaprosić Carbonitex do monitorowania własnego serwera i zbierania statystyk, aby pokazać, gdzie jesteś w świetnym ekosystemie serwerów.

Często Zadawane Pytania

Boty to świetne narzędzie do wykorzystania jako administrator serwera Discord. Oto kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Jak stworzyć serwer Discord?

Właściwie mamy artykuł, który przeprowadzi Cię przez proces tworzenia serwera. Proces jest dość prosty i możesz mieć wiele serwerów za darmo. Oznacza to, że możesz stworzyć serwer dla znajomych z Minecrafta i osobny serwer dla znajomych z Call of Duty.

Możesz nawet stworzyć serwer Discord na spotkania biznesowe lub szkolne!

Czy muszę dodać bota do każdego serwera?

Tak. Powiedzmy, że chcesz dodać bota muzycznego do swoich serwerów; musisz wykonać powyższe kroki dla każdego serwera.

Dodałem bota, ale nic nie robi. Co jest nie tak?

W zależności od dodanego bota możesz mieć pewne problemy, ponieważ coś jest nie tak z samym botem. Jednak w większości przypadków musisz przejść do „Roli” w ustawieniach serwera i przyznać odpowiednie uprawnienia swojemu mechanicznemu pomocnikowi.

Większość botów ma pulpit nawigacyjny na swojej stronie internetowej. Jeśli dodałeś role, ale nadal nie działa poprawnie, przejdź do strony bota i sprawdź uprawnienia moderatora. Na przykład bot Mee6 jest niezwykle popularny, ale musisz włączyć uprawnienia Moderatora ze strony internetowej, zanim cokolwiek zrobi.

Czy muszę być administratorem, aby dodawać boty?

Tak, jeśli nie masz włączonych uprawnień administratora, nie możesz dodać bota do tego serwera. Zawsze możesz poprosić właściciela lub administratorów o dostęp do tych uprawnień lub poprosić ich o dodanie ich za Ciebie. Chociaż może to nie przejść tak dobrze, w zależności od tego, co próbujesz osiągnąć i twoich relacji z nimi.