Jak anulować Hulu na swoim Roku

Jeśli posiadasz popularne urządzenie do przesyłania strumieniowego, takie jak Roku, możesz stracić kontrolę nad wszystkimi swoimi subskrypcjami. Czasami niektóre usługi oferują bezpłatne wersje próbne, które automatycznie zmieniają się w miesięczne subskrypcje, jeśli nie jesteś wystarczająco ostrożny.

Jak anulować Hulu na swoim Roku

Nawet jeśli coś takiego się wydarzy i zostaniesz z niechcianą usługą, powinieneś wiedzieć, jak anulować subskrypcję. W tym artykule wyjaśnimy różne metody anulowania subskrypcji Hulu na urządzeniu Roku.

Jeśli subskrybujesz Roku

Jeśli połączyłeś bramkę płatniczą ze swoim kontem Roku, możesz kupować kanały i usługi przesyłania strumieniowego bezpośrednio za pośrednictwem urządzenia. Dzięki temu możesz zarządzać wszystkimi subskrypcjami i opłacać je z jednego miejsca – odtwarzacza Roku lub telewizora Roku.

Nawet jeśli nie masz pewności, czy Twoja subskrypcja Hulu jest naliczana za pośrednictwem Twojego Roku, dowiesz się po wypróbowaniu tej metody. Możesz zrezygnować z subskrypcji na dwa sposoby – z odtwarzacza Roku lub z internetowego konta Roku (za pomocą przeglądarki internetowej). Omówmy obie metody.

Anuluj Hulu z urządzenia strumieniowego Roku

Jeśli chcesz zrezygnować z subskrypcji Hulu za pomocą urządzenia Roku, możesz to zrobić zarówno z listy kanałów, jak i ze sklepu Channel Store. Wykonaj następujące kroki dla obu metod:

 1. Naciśnij przycisk "Home" na pilocie Roku, aby uzyskać dostęp do ekranu głównego.
 2. Przejdź do menu „Sklep z kanałami”.
 3. Wybierz „Kanały strumieniowe”.

  kanały strumieniowe

  Alternatywnie możesz nawigować po liście kanałów po prawej stronie ekranu za pomocą przycisków strzałek na pilocie.

 4. Zaznacz kanał Hulu.
 5. Naciśnij przycisk „*” (gwiazdka) na pilocie Roku.
 6. Wybierz „Zarządzaj subskrypcją”, aby wyświetlić dodatkowe opcje i informacje o subskrypcji.

  zarządzanie subskrypcjami

 7. Przejdź do „Anuluj subskrypcję”.

Potwierdź, że chcesz zrezygnować z subskrypcji kanału. Zostaniesz zapytany, czy chcesz zachować kanał do końca subskrypcji, czy od razu go usunąć. Ponieważ Hulu w obu przypadkach obciąży Cię pełną opłatą za subskrypcję, możesz zachować kanał do czasu jego upływu.

Anuluj Hulu Online za pomocą konta Roku

Jeśli wolisz zarządzać swoimi subskrypcjami online, możesz to zrobić z oficjalnej strony internetowej Roku. Oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz przeglądarkę internetową (na komputerze, tablecie, smartfonie) i przejdź na oficjalną stronę konta Roku.
 2. Wprowadź swoje dane logowania Roku.
 3. Naciśnij przycisk „Zaloguj się”.

  Zaloguj się

 4. Najedź kursorem na zakładkę „Witaj [Twoje imię]” u góry ekranu. Powinno pojawić się menu rozwijane.
 5. Wybierz „Zarządzaj swoimi subskrypcjami”.

  Otworzy się nowa strona, wyświetlająca wszystkie kanały, które subskrybujesz bezpośrednio przez Roku. Możesz zobaczyć typ subskrypcji (cena i okres), status (aktywna lub nieaktywna) oraz kiedy wygaśnie.

 6. Znajdź swoją subskrypcję Hulu.
 7. Kliknij przycisk „Anuluj subskrypcję” po prawej stronie ikony Hulu.

  wypisz się

Uwaga: jeśli nie możesz znaleźć subskrypcji Hulu, prawdopodobnie nie subskrybujesz za pośrednictwem Roku. Zamiast tego musisz anulować subskrypcję Hulu bezpośrednio przez Hulu. Przejdź do następnej sekcji.

Anuluj subskrypcję bezpośrednio z Hulu

Jeśli subskrybujesz Hulu bezpośrednio, musisz uzyskać dostęp do swojego konta na oficjalnej stronie internetowej Hulu. Oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz przeglądarkę i przejdź do strony konta Hulu.
 2. Zaloguj się na swoje konto za pomocą swoich danych logowania Hulu (lub przez Facebook Login).
 3. Najedź kursorem myszy na ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu strony głównej Hulu.
 4. Wybierz „Konto”.
 5. Znajdź „Anuluj subskrypcję” w sekcji „Twoja subskrypcja”.
 6. Kliknij znajdujący się obok przycisk „Anuluj”.

  Hulu zaproponuje Ci wstrzymanie subskrypcji zamiast jej anulowania. Jeśli zdecydujesz się na to, nadal będziesz mieć dostęp do swojego konta i nie zostaniesz obciążony, dopóki nie wznowisz subskrypcji. Jest to realna opcja, jeśli nadal masz wątpliwości co do anulowania usługi. Jeśli chcesz subskrybować na stałe, kontynuuj.

 7. Wybierz przycisk „Kontynuuj, aby anulować” w prawym dolnym rogu ekranu.
 8. Wybierz powód anulowania i ponownie naciśnij ten sam przycisk.

Jeśli zobaczysz okno „Będziemy tęsknić, [twoje imię i nazwisko]…”, po prostu wybierz „Przejdź do konta”. Oznacza to, że Twoje konto zostanie anulowane, a Twoja subskrypcja Hulu zostanie zakończona. Nie będziesz również w stanie uzyskać dostępu do konta ze swojego Roku.

Różne metody płatności – różne anulowanie

Jak widzisz, Twoja metoda płatności wpływa na sposób, w jaki możesz anulować subskrypcję. Jednak nie ma różnicy w opłacie abonamentowej ani okresie. Jedyną zaletą subskrypcji za pośrednictwem odtwarzacza Roku jest to, że wszystkie twoje subskrypcje mogą być rozliczane razem, dzięki czemu są uporządkowane i uporządkowane.

Z drugiej strony niektórzy użytkownicy wolą, aby ich subskrypcje były rozliczane osobno. Jest to szczególnie wygodne, jeśli nie chcesz podawać Roku żadnych informacji o płatności. Niezależnie od Twojego wyboru – anulowanie jest łatwe.

Czy subskrybujesz bezpośrednio z Roku wszystkie swoje kanały strumieniowe? Czemu? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy.