Jak anulować LifeLock

LifeLock to usługa ochrony przed kradzieżą tożsamości, która wysyła alerty, gdy używany jest Twój numer ubezpieczenia społecznego. To świetne narzędzie do zapobiegania oszustwom i kradzieży tożsamości.

Jak anulować LifeLock

LifeLock to płatna usługa subskrypcji rozliczana miesięcznie lub rocznie. Jeśli nie chcesz już płacić za usługę, możesz ją anulować. Ale możesz nie wiedzieć jak. W tym artykule wyjaśnimy, jak anulować subskrypcję LifeLock.

Anuluj subskrypcję LifeLock

Subskrypcję LifeLock można anulować na wiele sposobów.

Pierwszym i najłatwiejszym sposobem anulowania subskrypcji jest skorzystanie z konta LifeLock. Oto jak:

  1. Odwiedź witrynę LifeLock i zaloguj się.

  2. Kliknij swoje imię i nazwisko w prawym górnym rogu, a następnie wybierz „Zarządzaj moimi subskrypcjami”.

  3. Kliknij „Anuluj odnowienie subskrypcji” w zakładce Moje subskrypcje.
  4. Wybierz powód, dla którego chcesz anulować subskrypcję.
  5. Wybierz „Anuluj odnowienie” u dołu strony.

  6. Jeszcze raz kliknij „Anuluj odnowienie”.

  7. Na koniec zostaniesz przeniesiony na stronę potwierdzenia. Jeśli nie widzisz tej strony, Twoja subskrypcja nie zostanie anulowana.

Oczywiście niektórzy użytkownicy mogą mieć problemy z wykonaniem tych kroków lub jest jeszcze więcej do zrobienia (chcesz wystawić opinię, chcesz otrzymać zwrot pieniędzy itp.). Jeśli to jest Twoja sytuacja, najlepiej skontaktować się z LifeLock, aby anulować subskrypcję.

Oto jak:

  • Skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej online, korzystając z tej witryny.
  • Użyj funkcji „Czat na żywo” na swoim koncie LifeLock lub stąd.
  • Zadzwoń do LifeLock pod numer 1-800-608-2415, aby porozmawiać z przedstawicielem.

Zwykle powiedzielibyśmy, że to wszystko, ale w tym przypadku jest o wiele więcej informacji na temat anulowania subskrypcji. Przyjrzyjmy się ważniejszym informacjom, które musisz wiedzieć o anulowaniu LifeLock.

Jak działa anulowanie LifeLock?

Podobnie jak w przypadku każdej usługi subskrypcji, ważne jest, aby znać szczegółowe informacje o zasadach anulowania firmy, które zostały podane drobnym drukiem. Oto kilka ważnych rzeczy, które powinieneś wiedzieć o anulowaniu LifeLock:

Twoja subskrypcjapozostaje aktywny do następnego dnia rozliczenia – Co oznacza, że ​​nadal możesz korzystać z narzędzi i zasobów, dopóki nie nadejdzie czas odnowienia.

Musisz upewnić się, że Twoja subskrypcja została anulowana – Potwierdzenie jest niezwykle ważne. Aby zapobiec ponownemu obciążeniu, upewnij się, że Twoja subskrypcja została prawidłowo anulowana. Sprawdź adres e-mail, którego użyłeś do rejestracji w usłudze. Powinieneś tam otrzymać potwierdzenie.

Skontaktuj się z LifeLock, jeśli potrzebujesz zwrotu pieniędzy – Na szczęście LifeLock jest jedną z tych firm, które oferują zwrot pieniędzy. Jeśli anulowałeś subskrypcję lub jeśli LifeLock nie zadziałał tak, jak chcesz, skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej, korzystając z powyższego linku, aby uzyskać zwrot pieniędzy.

Czy mogę użyć innych metod ochrony swojej tożsamości?

Zasadniczo LifeLock jest formą ubezpieczenia, która ma na celu ochronę lub ostrzeżenie przed próbą kradzieży tożsamości. Usługa nie jest tania, ale istnieją bezpłatne sposoby ochrony Twojej zdolności kredytowej i tożsamości.

Oto niektóre z usług oferowanych przez LifeLock i ich bezpłatne alternatywy.

LifeLock umieszcza alerty o oszustwach w Twoim raporcie kredytowym we wszystkich trzech agencjach. Alerty o oszustwach są w dużej mierze bezcelowe, ponieważ wielu sprzedawców po prostu je ignoruje i wygasają po 90 dniach. Możesz poprosić o ich ustawienie samodzielnie, jeśli masz powody, by sądzić, że Twoja tożsamość została skradziona lub istnieje duże ryzyko kradzieży.

Twoje imię i nazwisko zostało usunięte ze wstępnego sprawdzania karty kredytowej. Wstępna weryfikacja jest dość desperackim posunięciem, aby uzyskać większy kredyt, sprawdzając raport kredytowy, a następnie wysyłając wstępnie zakwalifikowaną ofertę karty kredytowej. Te ekrany nie szkodzą Twojej zdolności kredytowej, ale mogą być drogą do kradzieży tożsamości. Możesz zrezygnować na stronie //www.optoutprescreen.com. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Otrzymujesz roczną kopię raportu kredytowego, dzięki czemu możesz sprawdzić wpisy. Możesz to zdobyć samodzielnie, prosząc o to. Masz prawo do jednego egzemplarza raportu kredytowego rocznie i możesz go zamówić na tej stronie.

Monitoruj witryny przestępcze pod kątem swoich danych osobowych. Co? W jaki sposób? Większość witryn przestępczych, które handlują identyfikatorami, znajduje się w ciemnej sieci i żadne oprogramowanie monitorujące na świecie nie będzie w stanie ich znaleźć, nie mówiąc już o ich śledzeniu i pilnowaniu. Dodatkowo, jeśli organizacja wie o istnieniu kryminalnych baz danych, ma obowiązek je zgłosić. Osobiście nie uwierzyłbym w to twierdzenie nawet przez sekundę.

Kontrole kredytowe są teraz częścią życia. Potrzebujesz telefonu, karty kredytowej, ubezpieczenia, wynajęcia mieszkania i wielu innych rzeczy. Nie musisz płacić firmie ogromnej miesięcznej opłaty, aby ją chronić, kiedy możesz to zrobić samodzielnie, zamrażając swoje raporty kredytowe.

Chroń swoją tożsamość dzięki zamrożeniu kredytu

„Zamrożenie” zasadniczo blokuje Twój raport kredytowy, aby uniemożliwić organizacjom dostęp do niego i przekazywanie szczegółów oszustom lub przestępcom. Na przykład ktoś kradnie twoją tożsamość, wchodzi do sklepu i próbuje kupić umowę na telefon komórkowy na twoje nazwisko. Sprzedawca jak zwykle przeprowadzi kontrolę kredytową, ale zamiast swobodnie uzyskać dostęp do raportu, będzie on wyświetlany jako zamrożony i nie pojawi się. Przestępca nie będzie mógł uzyskać kontraktu ani zrobić niczego innego, co wymaga sprawdzenia zdolności kredytowej. Chroni to przed najgorszymi skutkami kradzieży tożsamości.

Wszystkie trzy agencje informacji kredytowej zezwalają na zamrożenie, w rzeczywistości masz prawo do zamrożenia swojego raportu. Experian przedstawia to tutaj. TransUnion przedstawia to tutaj. Equifax przedstawia tutaj opcję zamrożenia. Wiąże się to z opłatą, ale jest ona znacznie niższa niż LifeLock. Każda organizacja zapewnia kod PIN „odwilż”, którego używasz, gdy potrzebujesz produktu lub usługi wymagającej sprawdzenia zdolności kredytowej. Podajesz organizacji kod PIN, mają normalny dostęp do raportu i pozostaje on zablokowany dla wszystkich innych podmiotów.

Często Zadawane Pytania

Bezpieczeństwo Twoich poufnych informacji i kredytu ma ogromne znaczenie w erze cyfrowej. W tej sekcji odpowiadamy na więcej pytań dotyczących LifeLock.

Anulowałem subskrypcję, ale ponownie naliczono mi opłatę. Co się dzieje?

Jedną z drobnych wad subskrypcji jest to, że możesz je anulować w dowolnym momencie, ale data odnowienia pozostaje taka sama. Staje się to problemem tylko wtedy, gdy anulujesz subskrypcję w dniu odnowienia lub w jej pobliżu.

Czasami może minąć dzień lub dwa, zanim opłaty pojawią się w Twojej instytucji finansowej. Jeśli anulowałeś subskrypcję, a dzień lub dwa później powiesz nowe obciążenie, przyczyną jest to, że już odnowiłeś swoją subskrypcję. Ale nie masz szczęścia. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić.

Sprawdź datę odnowienia.

Jeśli jeszcze nie zrezygnowałeś z subskrypcji, sprawdź datę odnowienia. Wykonaj powyższe kroki, aby anulować subskrypcję z konta online. Pod opcją „Anuluj odnowienie” w prawym rogu spójrz na datę (jest bardzo małym drukiem).

Zażądać zwrotu.

Jak wyjaśniono powyżej, LifeLock współpracuje ze swoimi klientami, aby w razie potrzeby zapewnić zwrot pieniędzy. Skorzystaj z funkcji czatu na żywo lub zadzwoń do firmy, jeśli obciążono Cię ponownie.

Czy LifeLock jest tego wart?

Odpowiedź na to pytanie w dużej mierze zależy od twoich osobistych preferencji. Oczywiście możesz dodać pinezkę do numeru ubezpieczenia społecznego lub ustawić blokadę kredytu, ale LifeLock znacznie to ułatwia.

Usługa powiadomi Cię nawet, jeśli Twoje imię i nazwisko pojawi się gdzieś w Internecie. Z tego powodu jest to zdecydowanie świetna usługa.

Chociaż kilka lat temu doszło do sporego skandalu (kredyt prezesa firmy został wielokrotnie naruszony po tym, jak zareklamował swój numer ubezpieczenia społecznego), przejęli oni odpowiedzialność za problem. Tak więc, chociaż usługa nie sprawia, że ​​Twój numer SSN jest nieprzenikniony, zapewnia pewną ochronę i jest znacznie łatwiejszy niż zrobienie tego samodzielnie.