Jak dodawać postacie do Mugen

Mugen, często stylizowany jako M.U.G.E.N., to silnik dwuwymiarowej gry walki. Jest wyjątkowy, ponieważ pozwala graczom dodawać postacie i etapy, oprócz ekranów menu i niestandardowych ekranów wyboru. Mugen ma również lojalną i przystępną społeczność użytkowników.

Jak dodawać postacie do Mugen

Niezliczone postacie stworzone przez użytkowników są dostępne do bezpłatnego pobrania i użycia, od niestandardowych wersji istniejących postaci po całkowicie oryginalne kreacje. Jeśli szukasz nowych postaci, aby odświeżyć swoją listę wojowników, trafiłeś we właściwe miejsce. Przejdźmy do tego.

Dodaj postać do Mugen

Jak przystało na status otwartej platformy, Mugen pozwala wszystkim graczom dodawać niestandardowe postacie do listy. Możesz je tworzyć lub pobierać z Internetu. W obu przypadkach będziesz musiał zmodyfikować niektóre pliki gry, aby Twoje postacie były grywalne. Zobaczmy, jak będziesz mógł dodać postać do Mugena.

Krok 1

Najpierw powinieneś zbudować lub pobrać postać zgodną z Mugenem. Na potrzeby tego artykułu omówimy trasę pobierania, ponieważ tworzenie postaci zasługuje na własny artykuł. Zakładamy również, że już pobrałeś i skonfigurowałeś Mugen.

Jest wiele miejsc, w których możesz zdobyć więcej postaci. Archiwum Mugen to miejsce, w którym znajduje się duża liczba graczy. Sekcja pobierania witryny zawiera kilka podkategorii, takich jak Capcom, Video Game Universe, SNK i inne. Archiwum Mugen umożliwia również przesyłanie swoich dzieł do użytku innych graczy. Mugenfreeforall.com to kolejny popularny zasób.

Wybierz kategorię i odtwarzacz, który chcesz z listy i kliknij przycisk Pobierz. W tym przykładzie użyto Young Ryu autorstwa Lorda S.

Krok 2

Możesz otworzyć plik postaci, jeśli chcesz wyświetlić podgląd jego zawartości. Jeśli jest to plik ZIP, po prostu kliknij go dwukrotnie. Ale jeśli jest to plik RAR, możesz go otworzyć za pomocą 7-Zip lub WinRAR. Następnie wyodrębnij zawartość pliku.

Krok 2

Krok 3

Zobaczysz, że plik postaci zawiera kilka plików w swoim folderze. Najważniejszym jednak jest plik .def. Aby import zadziałał, plik .def i folder znaków muszą mieć dokładnie taką samą nazwę. Jeśli pobrałeś Young Ryu tak jak my, wyodrębniony folder będzie miał nazwę YRyu. Aby to zadziałało, plik .def musi mieć nazwę YRyu.def. W razie potrzeby zmodyfikuj nazwę pliku.

Krok 3

Niektóre foldery zawierają również kilka plików .def. Jeśli tak jest, powinieneś dopasować nazwę pliku podstawowego do folderu. W przypadku Young Ryu by Lord S wszystko jest w porządku, o ile YRyu.def pasuje do nazwy folderu.

Krok 4

Następnie przejdź do folderu, w którym zainstalowałeś Mugen. Pamiętaj, że nie musi znajdować się w folderze Program Files, więc być może będziesz musiał szukać gdzie indziej. To, czego szukasz, to folder Char w Mugen. Wklej folder swojej nowej postaci do folderu Char.

Krok 4

Krok 5

Następnie przejdź na wyższy poziom i znajdź folder Dane. Wprowadź go i wyszukaj plik Select.def. Kliknij plik prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz za pomocą z menu rozwijanego. Wybierz Notatnik z listy dostępnych programów.

Krok 5

Krok 6

Wyszukaj sekcję Znaki w pliku. Tam znajdują się wszystkie dostępne postacie. Kiedy go znajdziesz, dodaj YRyu na dole listy. Możesz go wpisać, ale lepiej jest skopiować i wkleić nazwę folderu postaci. Niedopasowanie spowoduje, że twoja postać nie pojawi się w grze. Zapisz zmiany w pliku i zamknij go.

Krok 6

Ponadto, jeśli folder twojej postaci zawiera kilka plików def, upewnij się, że zmieniłeś wpis, aby zawierał imię postaci, której chcesz użyć. Załóżmy, że masz YRyu.def i YRyuEvil.def w folderze YRyu. Jeśli chcesz użyć tego pierwszego, wpisz YRyu/YRyu w sekcji Znaki pliku Select.def. W przypadku tych ostatnich użyj zamiast tego YRyu/YRyuEvil.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że Select.def zawiera wiele komentarzy, które zaczynają się i kończą średnikami. Wpisz imię swojej postaci w wierszu, który nie zaczyna się od średnika, w przeciwnym razie zostanie to uznane za komentarz.

Krok 7

Ten krok jest całkowicie opcjonalny. Jeśli chcesz, możesz również ustawić kolejność postaci wyświetlanych w trybie Arcade Mode po uruchomieniu Mugena. Domyślnie tryb Arcade Mugena daje ci sześciu przeciwników z klasy Zakonu 1, jednego z Zakonu 2 i jednego z Zakonu 3.

Na przykład, jeśli chcesz przypisać YRyu do drugiego zamówienia, dodaj „, zamówienie=2” obok nazwy. To powinno wyglądać tak:

Yryu, zamówienie = 2

Krok 7

UWAGA: Mugen pozwala na uporządkowanie postaci od 1 do 10. Gra będzie wtedy losowo wybierać między postaciami tej samej kolejności.

Bezbłędne zwycięstwo!

Dodanie nowej postaci do Mugena może zająć kilka minut, wliczając drobne zmiany w plikach konfiguracyjnych. Jednak po kilkukrotnym wypróbowaniu jest to łatwe. Niech wygra najlepszy wojownik!

Czy uważasz, że ta metoda działa wystarczająco dobrze? Czy jest coś jeszcze o Mugen, co chciałbyś, abyśmy omówili? Daj nam znać w komentarzach poniżej.