Recenzja Canon Pixma MG6450

112 £ Cena podczas recenzji

Wielofunkcyjne drukarki atramentowe firmy Canon nie są obce liście A PC Pro – Pixma MG5450 znajduje się obecnie w czołówce konsumenckich urządzeń wielofunkcyjnych – a teraz Pixma MG6450 chce dodać kolejny gong do szafki na trofea.

Recenzja Canon Pixma MG6450

Zaokrąglona obudowa z czarnego plastiku będzie znana każdemu, kto posiadał model Pixma wyprodukowany w ciągu ostatnich dwóch lat. A MG6450 zapewnia znajomą linię połączeń: ma zarówno Wi-Fi USB 2, jak i 802.11bgn, a na przedniej krawędzi drukarki znajduje się czytnik kart SD i Memory Stick Pro Duo. Może również drukować bezpośrednio z urządzeń z systemem Android i iOS dzięki bezpłatnej aplikacji Pixma Printing Solutions.

Co dziwne, jednak MG6450 wydaje się być czymś w rodzaju obniżenia wersji MG6350. To dlatego, że Canon majstrował przy swoim systemie nazewnictwa. W rzeczywistości następcą MG6350 jest nowy MG7150; ta drukarka (MG6450) znajduje się na niższym poziomie.

Oznacza to, że nie ma szarego zbiornika z atramentem MG6350, pozostawiając MG6450 z pięcioatramentowym silnikiem drukującym; nie ma Ethernetu 10/100; czytnik kart nie obsługuje kart CompactFlash; i chociaż kolorowy wyświetlacz o przekątnej 7,5 cm nie zmniejszył się, nie ma możliwości obsługi ekranu dotykowego.

Mimo to Pixma MG6450 to wciąż bardzo kompetentna maszyna. Jak zawsze, Canon przoduje we wszystkich dziedzinach; Monochromatyczne wydruki A4 przyspieszyły z szybkością 14 stron na minutę, a tekst został ułożony czysto i z niemal laserowym poziomem ostrości. Druk w kolorze A4 sprawił, że MG6450 uzyskał jeszcze bardziej imponującą wydajność, wyrzucając żywe kolorowe arkusze z szybkością 9,6 str./min. Jednak szybkość skanowania i kopiowania trochę ucierpi. Skanowanie naszego zdjęcia o wymiarach 6 x 4 cale zajęło 58 sekund w rozdzielczości 600 dpi, chociaż wyniki były nadal bardzo dobre, z wiernymi kolorami i dużą ilością szczegółów.

Canon Pixma MG6450

Podczas drukowania zdjęć MG6450 zapewnia doskonałą wydajność. Nasze wydruki testowe wykazały tendencję do miażdżenia najciemniejszych szarości w czerń; Zauważyliśmy jednak nieznaczną poprawę szczegółów cieni po zamianie papierów na papier fotograficzny Canon Pro Platinum. Pomimo czarnej sympatii, Canon wciąż produkował piękne odbitki i chociaż istniała tendencja do przesycenia, ogólny balans kolorów był zauważalnie bardziej ciepły i naturalny niż Pixma MG5450 na liście A firmy Canon.

Zgodnie z deklarowanymi wydajnościami atramentu firmy Canon koszty eksploatacji również są całkiem rozsądne. Wybierz największe zbiorniki z atramentem w rozmiarze XL, a monochromatyczny wydruk A4 kosztuje 2,9 pensa, a kolorowy wydruk A4 kosztuje 9,3 pensa. Kolorowe zdjęcia w formacie A4 przywrócą Ci 16,5 pensa za każde. Nie zalecamy jednak wyboru kartridży o mniejszej pojemności, ponieważ w dłuższej perspektywie zapłacisz – mniejsze zbiorniki radzą sobie z 4 pensami za wydruk mono A4; 13,8p na kolorowy wydruk A4; i aż 25,9p za zdjęcie A4.

Przykro nam, że Pixma MG6450 straciła bogatą gamę funkcji swojego poprzednika i sześcioatramentowy silnik, ale wciąż jest świetną drukarką; wyświetla szybko, szykownie wyglądające wydruki i nie kosztuje ziemi. Zalecamy skorzystanie z naszego obecnego wyboru z listy A, Pixma MG5450, podczas gdy nadal możesz – jednostki są obecnie sprzedawane za jedyne 90 GBP z VAT – ale gdy znikną, Pixma MG6450 okaże się więcej niż godna alternatywa.

Podstawowe specyfikacje

Kolor? tak
Rozdzielczość drukarki ostateczna 4800 x 1200 dpi
Rozmiar kropli atramentu 2,0 pl
Zintegrowany ekran TFT? tak
Oceniona/podana prędkość drukowania 15 str./min
Maksymalny rozmiar papieru A4
Funkcja dupleksu tak

Koszty eksploatacji

Koszt za stronę A4 mono 2,9 pensa
Koszt za kolorową stronę A4 9,3 godz
Koszt za kolorowe zdjęcie A4 16,5 pensów
Technologia atramentowa Piezoelektryczny
Rodzaj atramentu Czerń i kolor na bazie barwników, czerń na bazie pigmentów

Moc i hałas

Szczytowy poziom hałasu 42,5 dB(A)
Wymiary 455x369x148mm (WDH)
Szczytowe zużycie energii 13W
Pobór mocy w stanie bezczynności 1W

Testy wydajności

6x4in ​​czas drukowania zdjęć 58s
Szybkość drukowania w czerni (zmierzona) 14,0 str./min
Szybkość druku w kolorze 9,6 ppm

Obsługa mediów

Drukowanie bez obramowania? tak
Drukowanie płyt CD/DVD? tak
Pojemność podajnika 100 arkuszy

Łączność

Połączenie USB? tak
Połączenie Ethernet? nie
Połączenie Bluetooth? nie
Port PictBridge? nie

Media Flash

Czytnik kart SD tak
Czytnik Compact Flash nie
Czytnik kart pamięci tak
Czytnik kart xD nie
Obsługa pamięci flash USB? nie

Obsługa systemu operacyjnego

Obsługiwany system operacyjny Windows 7? tak
Obsługiwany system operacyjny Windows Vista? tak
Obsługiwany system operacyjny Windows XP? tak
Obsługiwany system operacyjny Windows 2000? nie
Obsługiwany system operacyjny Windows 98SE? nie
Obsługa innych systemów operacyjnych Windows 8, Mac OS X 10.6.8+