Nie mogę znaleźć nazwy użytkownika i hasła logowania do sieci Wi-Fi — co mam zrobić?

Ze wszystkich nazw użytkownika i haseł, które musisz śledzić, Twoje dane logowania do Wi-Fi są unikalne. Po pierwsze, nie ustawiasz własnej nazwy użytkownika ani hasła. Po drugie, twoja nazwa użytkownika i hasło zmieniają się z każdym nowym routerem, który otrzymasz. Wreszcie możesz nawet nie wiedzieć, gdzie się udać, aby zmienić nazwę użytkownika lub hasło.

Nie mogę znaleźć nazwy użytkownika i hasła logowania do sieci Wi-Fi — co mam zrobić?

W tym artykule dowiesz się, jak znaleźć swoją nazwę użytkownika i hasło Wi-Fi. Damy Ci również kilka pomocnych wskazówek i wskazówek, dzięki którym staniesz się mistrzem swojej sieci Wi-Fi.

Rzeczy, które warto wiedzieć

Zanim zagłębimy się w temat, musimy dokonać pewnych rozróżnień, aby ten artykuł miał więcej sensu. Jeśli nie znasz się na technologii lub nie znasz swojego routera, sieci Wi-Fi itp., najpierw przeczytaj ten rozdział. W przeciwnym razie możesz przejść do przodu.

Po pierwsze, jest SSID (nazwa użytkownika) i hasło, których będziesz używać do łączenia urządzenia z siecią Wi-Fi. Następnie znajduje się nazwa użytkownika i hasło, których będziesz potrzebować, aby wprowadzić zmiany w swojej sieci Wi-Fi. Omówimy oba z nich poniżej.

Istnieje wiele sposobów na znalezienie tych informacji. Jeśli masz już połączenie z daną siecią Wi-Fi, możesz znaleźć nazwę użytkownika i hasło na podłączonym urządzeniu. Jeśli próbujesz się połączyć, pokażemy Ci, jak uzyskać nazwę użytkownika i hasło w następnej sekcji.

Jaka jest moja nazwa użytkownika WiFi?

Jak wspomniano powyżej, „nazwa użytkownika”, której potrzebujesz, zależy od zadań, które próbujesz wykonać. Pierwsza, najczęstsza nazwa użytkownika to w rzeczywistości Twój identyfikator SSID (nazwa routera). Drugi to nazwa użytkownika, której będziesz potrzebować, aby uzyskać dostęp do ustawień routera.

Jak znaleźć identyfikator SSID i hasło, jeśli nie masz połączenia?

Jeśli próbujesz podłączyć urządzenie do sieci Wi-Fi, będziesz potrzebować swojego identyfikatora SSID (nazwy sieci Wi-Fi). Jest to dość łatwe do znalezienia, jeśli masz pod ręką router. Każdy router ma naklejkę. Zwykle znajduje się z tyłu lub na dole, tutaj możesz szybko znaleźć nazwę swojej sieci Wi-Fi.

Ta naklejka często pokazuje dwa identyfikatory SSID; jeden dla pasma 2,4 Ghz, a drugi dla pasma 5 Ghz. To jest nazwa, której będziesz szukać po podłączeniu urządzenia do Internetu.

Jeśli nie widzisz nazwy na naklejce, najlepiej jest spróbować połączyć się z siecią Wi-Fi o najsilniejszym sygnale. Ta sieć jest zwykle tą, która pojawia się na górze listy sieci i ma najwięcej pasków. Jeśli połączenie się powiedzie, masz teraz swój identyfikator SSID.

Jak znaleźć swoją nazwę użytkownika Wi-Fi?

Być może musisz poprawić ustawienia Wi-Fi, zmienić hasło lub sprawdzić bezpieczeństwo swojej sieci. Aby wykonać którąkolwiek z tych czynności, potrzebujesz swojej nazwy użytkownika Wi-Fi.

Większość nazw użytkowników sieciowych to po prostu „Administrator”, więc najpierw spróbuj. Następnie, jeśli wiesz, jaki masz router (Netgear, Asus itp.), Możesz szybko wyszukać w Google „nazwa użytkownika [producent routera]”, a na pewno się podniesie. Wreszcie nazwa użytkownika (wraz z hasłem) powinna znajdować się na naklejce routera (jak pokazano powyżej).

Notatka: Aby użyć tej nazwy użytkownika, potrzebujesz adresu IP routera. Wpisz adres IP w pasku adresu swojej ulubionej przeglądarki. Tutaj możesz wprowadzić nazwę użytkownika Wi-Fi. Jeśli potrzebujesz więcej pomocy w tym zakresie, mamy artykuł tutaj.

Jak znaleźć hasło do Wi-Fi?

Teraz, gdy znasz już swój identyfikator SSID i nazwę użytkownika, nadszedł czas, aby znaleźć swoje hasła. Z routerem związane są dwa różne hasła. Jeden służy do łączenia urządzeń po sparowaniu z identyfikatorem SSID. Drugi służy do wprowadzania zmian w sieci.

Jak znaleźć hasło do logowania?

Jeśli próbujesz zalogować się do ustawień routera i wprowadzić zmiany, będziesz potrzebować nazwy użytkownika i hasła. Jak omówiono powyżej, nazwa użytkownika to prawdopodobnie „Administrator”, dotyczy to również większości domyślnych haseł logowania. Wypróbuj najpierw „Administrator”, a potem „Hasło”. W przeciwnym razie Google markę i model urządzenia dla domyślnego hasła logowania.

Jak znaleźć domyślne hasło, aby podłączyć urządzenia?

Jeśli nie masz połączenia z siecią Wi-Fi, domyślne hasło możesz znaleźć z tyłu (lub na dole) routera. Używając tej samej naklejki, aby znaleźć swój identyfikator SSID, zobaczysz również hasło Wi-Fi.

Jeśli to hasło nie działa, ktoś mógł je zaktualizować. Na większości routerów można wykonać reset, aby połączyć się z domyślnym identyfikatorem SSID i hasłem. W przeciwnym razie musisz przejść do ustawień routera, używając nazwy użytkownika i hasła, aby ujawnić hasło.

Jak znaleźć identyfikator SSID i hasło Wi-Fi, jeśli masz połączenie z systemem Windows?

Najszybszym sposobem identyfikacji identyfikatora SSID i hasła WiFi w systemie Windows jest użycie wiersza polecenia.

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce na pasku zadań systemu Windows i wybierz Menedżer zadań.
 2. Wybierz Plik i Uruchom nowe zadanie.
 3. Zaznacz pole obok „Utwórz to zadanie z uprawnieniami administratora” i wpisz „CMD” w oknie. Naciśnij OK.
 4. Wpisz „netsh wlan show profile”. Spowoduje to wyświetlenie listy wszystkich sieci Wi-Fi, do których kiedykolwiek dołączyłeś. To pokaże ci identyfikator SSID.
 5. Wpisz „netsh wlan show profile „SSID” key=clear”. Tam, gdzie zobaczysz identyfikator SSID, wpisz nazwę sieci zidentyfikowaną w kroku 4. To da ci hasło tej sieci.

Pamiętaj, to działa tylko wtedy, gdy byłeś już członkiem tej sieci. Nie zadziała, jeśli nigdy go nie używałeś.

Jak znaleźć swój identyfikator SSID Wi-Fi, jeśli masz połączenie z komputerem Mac?

Zakładając, że komputer Mac jest już podłączony do sieci Wi-Fi, wykonaj następujące czynności, aby uzyskać nazwę użytkownika i hasło:

 1. Otwórz Spotlight komputera Mac (spacja + polecenie). Wpisz Dostęp do pęku kluczy.

 2. Wybierz „System” po lewej stronie i „Hasła” u góry. Kliknij dwukrotnie sieć, którą chcesz odsłonić.

 3. Zaznacz pole „Pokaż hasło” i wprowadź hasło logowania do komputera Mac.

 4. Hasło jest teraz widoczne na dole wyskakującego okna.

Zresetuj router do domyślnej nazwy użytkownika i hasła do połączenia

Jeśli nigdy nie byłeś członkiem określonej sieci Wi-Fi i musisz do niej dołączyć, Twoje opcje są ograniczone. Tak naprawdę masz tylko dwie opcje: znajdź małą kartę dołączoną do modemu lub routera z danymi logowania lub zresetuj urządzenie. Czasami domyślny login znajduje się na naklejce pod urządzeniem. To zależy od urządzenia i Twojego dostawcy usług internetowych.

Istnieją narzędzia innych firm, które mogą skanować i włamywać się do haseł Wi-Fi, ale wymagają one specjalistycznej wiedzy. Ponadto hasła WPA2 mogą być bardzo trudne do zhakowania.

Jeśli chcesz zresetować router lub modem, oto jak. Spowoduje to zresetowanie wszystkich wprowadzonych zmian lub konfiguracji sieci, ale umożliwi dostęp do urządzenia i przywrócenie domyślnej nazwy użytkownika i hasła sieci. Te wartości domyślne to zwykle „admin” jako nazwa użytkownika i „hasło” jako hasło.

 1. Znajdź przycisk resetowania z tyłu lub z boku urządzenia. Często jest oznaczony jako „Reset”, ale nie zawsze.
 2. Naciśnij i przytrzymaj ten przycisk przez kilka sekund. Niektóre routery będą migać światłami, aby powiedzieć, że zadziałało, inne nie.
 3. Zezwól routerowi na ponowne uruchomienie i ponowne załadowanie domyślnej konfiguracji.
 4. Zaloguj się za pomocą „administratora” i „hasła”
 5. Zresetuj hasło, ponieważ większość nazw użytkowników jest zakodowana na stałe.
 6. Zapisz to hasło w bezpiecznym miejscu!

Bardzo łatwo jest stracić nazwy użytkownika i hasła bez ich zapisywania. Przynajmniej teraz wiesz, jak je odzyskać, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Czy znasz inne sposoby na znalezienie nazwy użytkownika i hasła Wi-Fi bez resetowania routera? Opowiedz nam o nich poniżej, jeśli tak!