Dlaczego nie słyszę historii na Instagramie? Oto poprawka

Historie na Instagramie pojawiają się u góry ekranu po otwarciu aplikacji, a Twoje ulubione są najpierw uporządkowane organicznie dla Twojej wygody. Historie na Instagramie (IG) mogą być świetną zabawą i przez większość czasu nie musisz nawet przeglądać postów w kanale. Co jednak, jeśli otworzysz swoją ulubioną historię celebryty i nic nie słyszysz? Dlaczego tak się dzieje? Oto kilka typowych przyczyn braku dźwięku w IG Stories.

Dlaczego nie słyszę historii na Instagramie? Oto poprawka

Problem z aktualizacją iOS 15 powoduje brak dźwięku w relacjach na Instagramie

We wrześniu 2021 r. firma Apple wydała najnowszą główną wersję systemu operacyjnego iOS, znaną jako iOS 15. Użytkownicy narzekają, że nie słyszą dźwięku w Instagram Stories. Ta sytuacja jest, co zrozumiałe, dość irytująca. Przeszedłeś przez długi proces aktualizacji iOS, aby Twój telefon działał lepiej, a nie gorzej. Teraz w Twoich relacjach na Instagramie nie ma dźwięku. Co możesz z tym zrobić?

Rozwiąż problem z brakiem dźwięku w iOS 15 w Instagram Stories, zgłaszając go

Zanim zdecydujesz, że nadszedł czas, aby przejść na poprzednią wersję iOS, wypróbuj inną opcję. Instagram jest otwarty na skargi użytkowników. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli problem pojawia się we wszystkich zakątkach świata.

Prostym pierwszym krokiem może być zgłoszenie problemu bezpośrednio na Instagram i sprawdzenie, czy problem zostanie natychmiast rozwiązany. Mimo że nie wszyscy mają problemy z dźwiękiem w Instagram Stories po ostatniej aktualizacji iOS, wiele osób ma. Oto co robić.

  1. Wejdź na swój profil na Instagramie i wybierz „Ustawienia”.
  2. Następnie przejdź do wyboru "Pomoc."
  3. Wybierać "Zgłoś problem."
  4. Na wyskakującym ekranie wybierz "Zgłoś problem" Ponownie.
  5. Będziesz wtedy mógł napisać o problemie, którego doświadczasz.
  6. Po zakończeniu pisania wybierz "Składać."
Zgłoś problem

Rozwiąż problem z brakiem dźwięku w iOS 15 w Instagram Stories przez majsterkowanie w aplikacji

Jest kilka innych rzeczy, które możesz spróbować naprawić brakujący dźwięk w IG Stories na iOS 15.

Zamknij aplikację, przejdź do ustawień telefonu i sprawdź dostęp do mikrofonu i kamery w „Aplikacjach”. Spróbuj też wyłączyć i ponownie włączyć te urządzenia, aby sprawdzić, czy problem nadal występuje.

Jeśli powyższe rozwiązanie nie zadziałało, równie dobrze możesz ugryźć kulę i usunąć Instagram. Tymczasowo pamiętaj! Po prostu odinstaluj i ponownie zainstaluj aplikację i sprawdź, czy słyszysz dźwięk w Instagram Stories. Są szanse, że ten krok naprawi to i wszelkie inne problemy, które miałeś z Instagramem.

Regionalne zabezpieczenia powodują brak dźwięku w relacjach na Instagramie

Jeśli nie słyszysz konkretnych historii na Instagramie, ale możesz słuchać innych, problem stanowi coś innego. Na przykład możesz posłuchać tyrady od swojego najlepszego przyjaciela o finale sezonu swojego ulubionego programu, ale nie możesz usłyszeć historii ulubionej gwiazdy. Zauważysz wtedy, że mówi: „Muzyka na Instagramie nie jest dostępna w Twoim regionie”.

Oznacza to, że znajdujesz się w jednym z wielu krajów, w których nie możesz jeszcze cieszyć się treściami dźwiękowymi Historii ze względu na Twoją lokalizację i ograniczenia licencyjne treści.

Innym powodem ograniczeń dźwięku jest to, że ktoś, kogo obserwujesz, mieszka w jednym z krajów o największej liczbie użytkowników Instagrama, więc Instagram zapłacił za prawa autorskie do muzyki, której może używać w tym kraju lub lokalizacji. Jeśli widziałeś powiadomienie, będziesz musiał jeszcze trochę poczekać.

Jeśli nie chcesz czekać, zawsze możesz spróbować zainstalować VPN i ominąć problem. Wydaje się to niepotrzebną komplikacją, ale jeśli nie chcesz przegapić funkcji Instagram Music, jest to z pewnością opcja.

Usterki powodują brak dźwięku w relacjach na Instagramie

Możesz mieszkać w USA, Francji, Niemczech, a nawet Australii, a mimo to widzisz tę wiadomość w swoich relacjach na Instagramie. W takim przypadku masz do czynienia z usterką. Najlepszym sposobem działania jest sprawdzenie aktualizacji na Instagramie. Instagram dostarcza regularne aktualizacje i często przynosi rozwiązania drobnych usterek. Wszystko, co musisz zrobić, to udać się do Apple Store, jeśli masz iPhone'a lub Google Play Store, jeśli używasz telefonu z Androidem.

Jeśli aktualizacja Instagrama nie rozwiąże problemu z dźwiękiem, odinstaluj i ponownie zainstaluj aplikację. Często prosta ponowna instalacja rozwiązuje wiele drobnych problemów i usterek.

Podsumowując, wiele z tego, co sprawia, że ​​Instagram jest wspaniały, ma charakter wizualny, w tym wszystkie pięknie zaaranżowane posty i doskonale uchwycone chwile. Jednak Stories też są świetne i pozostawiają dużo miejsca na kreatywność. Muzyka jest często niezbędnym elementem każdej relacji na Instagramie. Oglądanie, jak Twoi znajomi synchronizują usta do najnowszego przeboju, nie słysząc go, nie wystarczy.

Upewnij się więc, że zawsze masz najnowszą aktualizację Instagrama. I że z aplikacją współpracuje najnowszy system operacyjny. Możesz złożyć skargę na Instagram, jeśli nie możesz rozwiązać tego problemu.

Czy miałeś już do czynienia z tym problemem? Było to powszechne we wrześniu 2013 roku również dla wielu użytkowników iOS 13.