Nie możesz udostępnić historii na Instagramie innej osoby? Powód i obejście

Podczas przeglądania swojego Instagrama natknąłeś się na niesamowitą Historię, ale kiedy chciałeś się nią podzielić, zauważyłeś, że to niemożliwe. Instagram umożliwia udostępnianie historii, ale tylko w niektórych przypadkach.

Nie możesz udostępnić cudzej historii na Instagramie? Powód i obejście

Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego nie możesz udostępnić cudzej historii na Instagramie, jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o udostępnianiu historii na Instagramie.

Dlaczego nie mogę udostępnić historii na Instagramie innej osoby?

Głównym powodem, dla którego nie możesz udostępnić cudzej historii na Instagramie, jest to, że nie jesteś w niej oznaczony.

Mianowicie, Instagram umożliwia ponowne udostępnienie Story tylko wtedy, gdy zostałeś w niej oznaczony przez osobę, która ją opublikowała. Gdy zostaniesz oznaczony tagiem, otrzymasz powiadomienie, że ktoś wspomniał o Tobie w swojej Historii. Po otwarciu zobaczysz opcję „Dodaj do swojej historii”.

Jeśli wspomniano o Tobie w Historii, ale nie ma możliwości jej udostępnienia, może być coś nie tak z aplikacją. Rozwiąż możliwe przyczyny, takie jak:

 • Twoja aplikacja nie jest aktualizowana – jeśli korzystasz ze starej wersji Instagrama, możesz utracić niektóre z jego funkcji, w tym ponowne udostępnianie Stories. Zawsze upewnij się, że Twoja aplikacja jest aktualna.
 • Historia wygasła – jak wiesz, Instagram Stories trwają 24 godziny. Jeśli historia wygaśnie, nie będziesz mógł jej otworzyć ani ponownie opublikować.
 • Naruszone wytyczne społeczności – jeśli nie postępowałeś zgodnie z wytycznymi społeczności Instagram, aplikacja może uniemożliwić Ci udostępnianie czyjejś historii, nawet jeśli jesteś w niej oznaczony. Skontaktuj się z pomocą techniczną Instagrama, aby spróbować rozwiązać ten problem.

Obejście

Mimo że Instagram nie pozwala na ponowne udostępnianie czyjejś historii, jeśli nie zostałeś w niej oznaczony, istnieją sposoby na obejście tego. Wypróbuj te opcje, jeśli znajdziesz Historię, którą czujesz, że musisz ją udostępnić.

Zrzut ekranu

Przede wszystkim zawsze możesz zrobić zrzut ekranu i udostępnić go w swojej Story. Pamiętaj, że Instagram nie powiadomi użytkownika, że ​​zrobiłeś zrzut ekranu i udostępniłeś go ponownie, chyba że oznaczysz go w Story.

Aplikacje innych firm

Możesz także korzystać z aplikacji innych firm, które umożliwiają zapisywanie historii, a następnie ich udostępnianie. Jak wiesz, Instagram nie oferuje opcji zapisania Historii na Twoim urządzeniu. Jednak aplikacje, takie jak Story Saver na Androida i Instant Save na iPhone'a, umożliwiają pobranie Story na telefon i udostępnienie jej.

Jeśli używasz systemu Android, wykonaj poniższe czynności, aby pobrać i udostępnić historię za pomocą aplikacji Story Saver:

 1. Pobierz aplikację Story Saver ze Sklepu Play.

 2. Uruchom go i zaloguj się za pomocą swojej nazwy użytkownika i hasła na Instagramie.

 3. Zobaczysz listę obserwowanych osób i ich Stories.

 4. Stuknij w jeden z profili, a zobaczysz wszystkie Historie, które opublikowali w ciągu ostatnich 24 godzin.

 5. Wybierz jedną z historii.

 6. Dotknij strzałki.

 7. Historia zostanie pobrana na Twój telefon. Znajdź go w swojej Galerii i dodaj do swojej Historii.

Jeśli używasz iPhone'a, wykonaj następujące czynności, aby pobrać i udostępnić historię za pomocą aplikacji Natychmiastowy zapis:

 1. Pobierz aplikację Natychmiastowe zapisywanie z App Store.

 2. Zaloguj się do aplikacji za pomocą swojej nazwy użytkownika i hasła na Instagramie.

 3. Przewiń historie opublikowane przez osoby, które obserwujesz, i wybierz tę, którą chcesz zapisać.
 4. Stuknij ikonę zapisywania.

 5. Znajdź zdjęcie w swoim folderze i opublikuj je ponownie jako swoją relację.

 6. Możesz także skopiować łącze do relacji, wstawić je do aplikacji i udostępnić dalej.

Wyślij historię do swoich obserwujących

Nawet jeśli nie możesz ponownie udostępnić Historii, możesz przekazać ją obserwowanym osobom:

 1. Otwórz Instagram.

 2. Znajdź historię, którą chcesz udostępnić, i dotknij strzałki w prawym dolnym rogu.

 3. Wybierz osobę, która ma przekazać Historię.

 4. Dotknij „Wyślij”.

Jeśli osoba, która opublikowała Historię, ma konto publiczne, każdy może je otworzyć. Jeśli jednak dana osoba ma konto prywatne, Twój obserwujący nie będzie mógł otworzyć Historii, chyba że również ją obserwuje.

Poproś osobę, która opublikowała historię, o ponowne opublikowanie

Jeśli jesteś w czyjejś historii i zapomnieli o tobie wspomnieć, Instagram nie zaoferuje opcji jej udostępnienia. W takim przypadku zawsze możesz poprosić osobę, która opublikowała Historię, o ponowne opublikowanie jej i oznaczenie Cię.

Dlaczego moi obserwatorzy nie mogą ponownie opublikować mojej historii na Instagramie?

Twoi obserwatorzy nie mogą ponownie opublikować Twojej historii, jeśli ich nie oznaczyłeś. Jeśli nie masz pewności, jak oznaczyć osoby w swoich relacjach, wykonaj poniższe czynności:

 1. Otwórz Instagram i wybierz zdjęcie, które chcesz udostępnić w swojej Story.
 2. Dotknij „@” i zacznij wpisywać imię/nazwę użytkownika osoby, którą chcesz oznaczyć.

 3. Powtórz ten proces, jeśli chcesz oznaczyć więcej osób.
 4. Dotknij "Gotowe" w prawym górnym rogu.

 5. Kliknij „Wyślij do”.

 6. Dotknij „Udostępnij” obok „Twoja historia”.

Osoby, które oznaczyłeś, otrzymają powiadomienie, że zostały wspomniane w Twojej Historii. Mogą go ponownie opublikować, klikając „Dodaj do swojej historii”.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy możesz udostępnić czyjąś historię na Instagramie bez oznaczenia?

Nie można udostępnić cudzej historii na Instagramie jako własnej, jeśli nie zostałeś w niej oznaczony. Możesz jednak udostępnić go swoim obserwującym za pośrednictwem wiadomości bezpośredniej. Pamiętaj, że będą mogli ją otworzyć tylko wtedy, gdy będą śledzić osobę, która opublikowała Historię.

Możesz też zawsze zrobić zrzut ekranu historii i udostępnić go.

Czy możesz udostępnić czyjąś historię na Instagramie bez tej wiedzy?

Jeśli zostałeś oznaczony w Story i udostępnisz ją jako własną, osoba, która ją pierwotnie opublikowała, zawsze otrzyma powiadomienie o tym.

Jeśli jednak udostępnisz czyjąś Historię za pośrednictwem bezpośrednich wiadomości swoim obserwatorom, osoba, która ją opublikowała, nie otrzyma powiadomienia. Pamiętaj, że zawsze możesz sprawdzić, kto widział Twoje historie. Tak więc, jeśli udostępnisz czyjąś Historię swojemu znajomemu, a znajomy ją otworzy, osoba, która opublikowała Historię, zobaczy swoją nazwę użytkownika w sekcji „Wyświetlone”.

Opowiedz swoją historię

Udostępnianie historii to świetny sposób na informowanie obserwatorów o swoim codziennym życiu. Jeśli chcesz opublikować Historię ze znajomymi, nie zapomnij oznaczyć ich tagami. W przeciwnym razie nie będą mogli udostępnić Twojej Historii swoim obserwatorom.

Jeśli nie możesz udostępnić cudzej historii na Instagramie, najprawdopodobniej nie zostałeś w niej oznaczony. Istnieje wiele sposobów na obejście tego, na przykład zrobienie zrzutu ekranu historii i udostępnienie go lub skorzystanie z aplikacji innej firmy.

Czy często publikujesz historie na Instagramie? Czy kiedykolwiek miałeś problemy z ich udostępnieniem? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.