Czy Venmo może wysyłać pieniądze do aplikacji gotówkowej?

Zarówno Venmo, jak i Cash App są przeznaczone głównie do transferów peer-to-peer. Ponieważ oferują tę samą usługę, naturalne jest postrzeganie ich jako rywali. Ale wielkie rzeczy mogą się zdarzyć, gdy konkurenci współpracują ze sobą.

Czy Venmo może wysyłać pieniądze do aplikacji gotówkowej?

W tym artykule dowiesz się, czy Venmo może wysyłać do Cash App i dowiesz się, jak korzystać z obu usług na swoją korzyść.

Jesteś łącznikiem

Oficjalnie żadna aplikacja nie oferuje bezpośredniego wsparcia dla drugiej, czego można oczekiwać od dwóch produktów, które robią prawie dokładnie to samo. Niestety, jedyną rzeczą, której nie możesz zrobić, to wysłać pieniądze ze swojego konta Venmo na konto Cash App innej osoby.

Jeśli jednak masz konta osobiste w obu aplikacjach, ani Venmo, ani Cash App nie mają zasad, które uniemożliwiałyby transfery z jednej usługi do drugiej. Chociaż nie znajdziesz wyraźnego przycisku „Wyślij do aplikacji gotówkowej”, istnieją pewne metody wysyłania środków do aplikacji gotówkowej z Venmo. To użytkownik musi to rozgryźć, a my jesteśmy tutaj, aby pokazać, jak to się robi!

Venmo wyślij do CashApp

Zmień swoją aplikację gotówkową w bank

Jeśli aktywowałeś konto Cash App, możesz skonfigurować usługę, aby używać go z Venmo jako bankiem. Oto jak to się robi:

Najpierw musisz skonfigurować bezpośrednią wpłatę w aplikacji gotówkowej. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz aplikację Cash i dotknij znaku dolara. Spowoduje to przejście do zakładki Moja gotówka. Tam dotknij przycisku Gotówka.
 2. Przejdź do Bezpośredniej wpłaty i dotknij Uzyskaj numer konta. Pojawi się wyskakujące okienko. Na nim naciśnij przycisk Włącz konto.
 3. Pod informacjami o koncie pojawi się przycisk Kopiuj dane konta. Dotknij go, a zobaczysz opcje kopiowania. Wybierz zarówno Kopiuj numer rozliczeniowy, jak i Kopiuj numer konta. Zostaną one skopiowane do schowka.

Następnie dodaj dane uwierzytelniające Cash App do Venmo:

 1. Otwórz aplikację Venmo i przejdź do Ustawień, dotykając przycisku z trzema poziomymi liniami. Stamtąd przejdź do metod płatności.
 2. Dotknij Dodaj bank lub kartę i wybierz Bank.
 3. Wybierz metodę weryfikacji i wklej numery aplikacji gotówkowej w wymaganych polach.

Otóż ​​to! Teraz Venmo będzie używać Twojego konta Cash App jak banku i możesz przenosić środki między nimi w taki sam sposób, w jaki wysyłasz lub wypłacasz dowolną kwotę ze zwykłego konta bankowego.

Istnieje inny sposób połączenia tych dwóch aplikacji, aczkolwiek o różnej funkcjonalności. Jeśli masz kartę gotówkową połączoną z kontem Cash App, możesz użyć swojej karty zamiast konta Cash App. W takim przypadku nie musisz konfigurować wpłaty bezpośredniej w aplikacji gotówkowej. Aby skorzystać z szybszej opcji, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz Venmo i, podobnie jak w poprzedniej metodzie, przejdź do Ustawień, a następnie do Metod Płatności.
 2. Stuknij Dodaj bank lub kartę, ale w tym przypadku wybierz Karta.
 3. Wprowadź informacje o swojej karcie. Możesz to zrobić ręcznie lub użyć aparatu w telefonie.

Być może już wiesz, że przelewanie środków z Venmo na karty kredytowe nie jest możliwe. Dlatego możesz pomyśleć, że ten krok umożliwi Ci wysyłanie pieniędzy tylko z karty pieniężnej do Venmo, a nie na odwrót. Nie martw się – karty gotówkowe są z natury debetowe i jako takie mogą otrzymywać natychmiastowe przelewy od Venmo.

Pamiętaj, że za przelewy natychmiastowe pobierana jest opłata w wysokości 1%, chociaż minimalna potrącana opłata może wynosić 0,25 USD, a maksymalna to 10 USD. Należy również pamiętać, że o ile zakupy u autoryzowanych sprzedawców będą wolne od dodatkowych kosztów, o tyle za każdą inną płatność kartą będzie naliczana standardowa opłata w wysokości 3%.

Venmo

Dwie aplikacje, jeden bank

Inną, wolniejszą metodą jest połączenie aplikacji Venmo i Cash App z tym samym kontem bankowym. Gdy to zrobisz, możesz wpłacić środki z Venmo do banku, a następnie przelać je do aplikacji Cash App, używając swojego konta bankowego jako pośrednika między nimi.

Najpierw przelej pieniądze z Venmo na konto bankowe.

 1. Upewnij się, że dodałeś swoje konto bankowe do Venmo i zostało ono zweryfikowane.
 2. Naciśnij przycisk z trzema liniami i wybierz Przelej do banku lub Przelej pieniądze. Jeśli nie widzisz żadnej opcji od razu, możesz je znaleźć w sekcji Zarządzaj saldem – zależy to od Twojego urządzenia.
 3. Wpisz kwotę, którą chcesz przelać.
 4. Następnie będziesz musiał wybrać między opcjami Instant i 1-3 Biz Days. Natychmiastowe oznacza, że ​​środki zostaną przelane w ciągu 30 minut po zatwierdzeniu, ale zostanie doliczona opłata, jak opisaliśmy powyżej. Opcja 1-3 Biz Days jest darmowa, ale transfer będzie dłuższy – podpowiedź jest w nazwie opcji.
 5. Po wybraniu metody przelewu wybierz swoje konto bankowe, przejrzyj i potwierdź szczegóły transakcji, a następnie kliknij Przelew.

Twoje środki są teraz przekazywane do banku. Aby ściągnąć je na swoje konto Cash App, wykonaj następujące czynności:

 1. W aplikacji Cash przejdź do zakładki Saldo, a następnie dotknij Dodaj gotówkę.
 2. Wprowadź kwotę (taką samą, jaką wpisałeś w kroku 3 powyżej) i naciśnij Dodaj.
 3. Wprowadź kod PIN lub użyj Touch ID, aby potwierdzić przelew.

Po zakończeniu ostatniego kroku pomyślnie przeniosłeś środki z Venmo do aplikacji Cash. Ta metoda jest nieco wolniejsza, ponieważ transakcje bankowe zajmują więcej czasu, ale może być przydatna, jeśli wygodniej będzie połączyć aplikacje płatnicze z tym samym kontem.

Połączone możliwości

Wspaniale jest znaleźć sposób, aby dwie konkurencyjne usługi współpracowały ze sobą. Jeśli korzystasz zarówno z aplikacji Venmo, jak i Cash App, połączenie ich z pewnością przyniesie pewne korzyści. Teraz, gdy dowiedziałeś się, czy Venmo może wysyłać do aplikacji Cash App, a także jak to zrobić, jesteśmy pewni, że Twoje opcje płatności będą szersze niż wcześniej!

Czy wysłałeś środki do Cash App z Venmo? Jakiej metody użyłeś? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej!