Nie można zrobić zrzutu ekranu ze względu na zasady bezpieczeństwa — wypróbuj te poprawki

Wyświetlenie komunikatu „Nie można wykonać zrzutu ekranu z powodu zasad bezpieczeństwa” podczas próby zrobienia zdjęcia ekranu może być frustrujące. Być może znalazłeś w Internecie cenne informacje i chcesz podzielić się nimi z kimś dokładnie tak, jak zostały przedstawione. Zrzut ekranu może być idealnym sposobem, aby to zrobić.

Nie można zrobić zrzutu ekranu ze względu na zasady bezpieczeństwa — wypróbuj te poprawki

Nie mogę zrobić zrzutu ekranu ze względu na zasady bezpieczeństwa

Ogólnie powody otrzymania tej wiadomości to zazwyczaj:

 • Problem z przeglądarką. Na przykład funkcja przechwytywania zrzutów ekranu nie jest dostępna podczas przeglądania w trybie incognito za pośrednictwem Google Chrome i Firefox.
 • Problem związany z aplikacją. Niektóre aplikacje wyłączyły przechwytywanie zrzutów ekranu; w związku z tym otrzymasz wiadomość podczas próby wykonania zrzutu ekranu dowolnego z jego ekranów.
 • Problem związany z urządzeniem. Jeśli na Twoim urządzeniu obowiązuje ograniczenie wykonywania zrzutów ekranu, wszelkie próby wykonania zrzutów ekranu będą wyświetlane w tym komunikacie.

Chociaż użycie innego urządzenia do zrobienia zdjęcia jest opcją, nie jest to idealne rozwiązanie. Przeczytaj wskazówki, jak rozwiązać każdą przyczynę za pomocą tego samego urządzenia.

Tryb incognito w Google Chrome

Ponieważ celem przeglądania w trybie incognito jest zachowanie prywatności sesji, domyślnie przeglądarki Chrome i Firefox wyłączają funkcję przechwytywania zrzutów ekranu, aby zachować prywatność sesji.

Jak naprawić?

Aby móc robić zrzuty ekranu w trybie incognito za pomocą urządzenia z Androidem, musisz przejść do menu „flagi” Chrome. Tutaj znajdują się eksperymentalne funkcje Chrome. Aby włączyć zrzuty ekranu:

 1. Uruchom Chrome.

 2. Następnie wpisz „chrome://flags” w pasku adresu.

 3. Na ekranie flag Chrome wpisz „Zrzut ekranu incognito” w polu wyszukiwania. W wynikach zostanie wyświetlona opcja „Zrzut ekranu incognito”.

 4. Kliknij menu rozwijane pod nim, a następnie wybierz "Włączone".

 5. Aby zmiany zaczęły obowiązywać, kliknij „Uruchom ponownie” w prawym dolnym rogu.

Aby zezwolić na zrzuty ekranu w prywatnym przeglądaniu Firefoksa:

 1. Uruchom Firefoksa.

 2. W prawym górnym rogu ekranu kliknij menu z trzema kropkami.

 3. Wybierz „Ustawienia”.

 4. U dołu wybierz „Prywatne przeglądanie”.

 5. Włącz opcję „Zezwalaj na zrzuty ekranu w prywatnym przeglądaniu”.

Ograniczenia dotyczące urządzeń

Ograniczenie dotyczące robienia zrzutów ekranu mogło zostać wprowadzone przez instytucję lub producenta telefonu:

 • Jeśli używasz urządzenia z Androidem dostarczonego przez firmę lub szkołę, może ono mieć ograniczenia na podstawie urządzenia lub konta, aby uniemożliwić robienie zrzutów ekranu ze względów bezpieczeństwa firmy lub
 • Jeśli nigdy nie byłeś w stanie robić zrzutów ekranu, a Twoje urządzenie jest własnością prywatną, może to oznaczać, że funkcja została wyłączona od momentu zakupu.

Alternatywy Poprawki

W przypadku urządzeń wydanych przez instytucję możesz skontaktować się z działem IT, aby zapytać, czy jest to celowe ograniczenie i uzyskać poradę, jak wykonywać zrzuty ekranu przy użyciu urządzenia.

Ograniczenia aplikacji o wysokim poziomie bezpieczeństwa

Ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa wymagany i wymagany przez niektóre aplikacje, takie jak aplikacje do zarządzania finansami i pieniędzmi, a także te przechowujące poufne dane, funkcja zrzutów ekranu na tych platformach może być wyłączona.

Ponadto Facebook i Netflix mogą wyłączyć przechwytywanie zrzutów ekranu ze względu na ochronę prywatności lub treści chronione prawem autorskim.

Alternatywnie aplikacja lub model urządzenia, z którego korzystasz, może umożliwiać wyłączenie ograniczenia uniemożliwiającego wykonanie zrzutu ekranu. Spróbuj przejść do ustawień aplikacji, aby zobaczyć, jakie opcje są dostępne.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy mogę usunąć zasady bezpieczeństwa?

Jeśli zainstalowałeś aplikację Google Apps Device Policy, dezaktywuj ją i/lub odinstaluj, aby zapobiec stosowaniu zasad bezpieczeństwa na urządzeniu:

1. Uruchom aplikację „Ustawienia”, a następnie wybierz „Zabezpieczenia”.

2. Wybierz jedną z następujących opcji:

· „Wybierz administratorów urządzenia”

· "Administratorów urządzeń"

3. Odznacz aplikację Device Policy.

4. Kliknij „Dezaktywuj”, a następnie „OK”.

Aby odinstalować aplikację,

1. Przejdź do jednego z poniższych:

· „Ustawienia”, „Aplikacje”, a następnie „Zarządzaj aplikacjami” lub

· „Ustawienia”, a następnie „Aplikacje”.

2. Kliknij aplikację.

3. Następnie wybierz „Odinstaluj” lub „Wyłącz”, a następnie „OK”.

Jeśli Twoje urządzenie zostało Ci przekazane przez instytucję z zainstalowaną fabrycznie aplikacją Device Policy lub zostało ono skonfigurowane jako urządzenie do pracy, możesz wyrejestrować konta powiązane z aplikacją, a następnie dezaktywować i/lub odinstalować ją:

1. Uruchom aplikację Google Apps Device Policy na swoim urządzeniu.

2. Na stronie „Status” kliknij „Wyrejestruj” dla kont, które zarejestrowałeś na urządzeniu.

3. Następnie przejdź do jednego z poniższych:

· „Ustawienia”, „Aplikacje”, a następnie „Zarządzaj aplikacjami” lub

· „Ustawienia”, a następnie „Aplikacje”.

4. Kliknij aplikację.

5. Następnie wybierz „Odinstaluj” lub „Wyłącz”, a następnie „OK”.

Alternatywnie możesz przywrócić ustawienia fabryczne urządzenia, aby usunąć aplikację. Zalecamy jednak wykonanie kopii zapasowej urządzenia, ponieważ spowoduje to usunięcie wszystkich danych, aplikacji i ustawień. Aby przywrócić ustawienia fabryczne urządzenia:

1. Uruchom „Aplikacje” z ekranu głównego.

2. Wybierz „Ustawienia”, a następnie „Kopia zapasowa i resetowanie”.

3. Wybierz „Przywracanie danych fabrycznych”.

4. Wybierz „Resetuj urządzenie”.

5. Kliknij „Wymaż wszystko”.

Wreszcie możesz swobodnie przechwytywać swoje ekrany

Funkcja przechwytywania zrzutów ekranu doskonale nadaje się do zapisywania informacji do późniejszego wykorzystania lub do wysłania komuś całego ekranu. Jednak przywitanie się komunikatem „Nie można zrobić zrzutu ekranu ze względu na politykę bezpieczeństwa” zamiast zrzutu ekranu może pęknąć bańkę. Na szczęście istnieją sposoby na obejście tego, takie jak wyłączenie lub usunięcie aplikacji lub zainstalowanie aplikacji do przechwytywania zrzutów ekranu.

Teraz, gdy pokazaliśmy Ci sposoby rozwiązania tego niepowodzenia, jaka była przyczyna i co zrobiłeś, aby to naprawić? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.