Czy możesz dodać swój Amazon Fire Stick do Google Home?

Google i Amazon nie są bezpośrednimi konkurentami, ale konkurują na pewnych rynkach niszowych. Jednym z nich są ich wirtualni asystenci. Podczas gdy Amazon wkroczył na scenę z Alexą wbudowaną w ich głośniki Echo - a później wbudowaną w pozornie wszystko inne, co robi firma - podczas gdy Google zbudował Asystenta z tyłu swojej wyszukiwarki, tworząc jednego z najpotężniejszych asystentów głosowych, z których możesz korzystać w 2019 roku. Oczywiście, ponieważ obie firmy często konkurują ze sobą w różnych kategoriach, możesz nie oczekiwać, że Amazon Fire Stick będzie współpracował z głośnikiem Google Home.

Czy możesz dodać swój Amazon Fire Stick do Google Home?

Chociaż te dwa urządzenia nie współpracują ze sobą natywnie, ty Móc skorzystaj z obejścia, aby połączyć Fire Stick i Google Home. Przyjrzyjmy się, co jest możliwe.

Parowanie Fire Stick z Google Home

W przeciwieństwie do parowania urządzeń pod tą samą marką, Fire Stick i głośnik Home nie będą się rozpoznawać w odpowiednich aplikacjach. Nie możesz poprosić Google o transmisję Dziwne rzeczy na twoim Fire TV; potrzebujesz Chromecasta, aby to zadziałało. Mimo to, jeśli szukasz zgrabnej sztuczki na imprezę, możliwe jest, aby oba urządzenia współpracowały pod pewnym względem. Ponieważ oba urządzenia obsługują Bluetooth, całkowicie można je sparować — z dużym haczykiem po drodze.

Amazon Fire Stick powiększony i nie będzie pomniejszać

Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, to upewnić się, że Twój Google Home jest zasilany i działa w trybie parowania. Aby go wykryć, użyj polecenia głosowego „OK Google, parowanie Bluetooth”. Po rozpoznaniu polecenia będzie wykrywany przez pobliskie urządzenia przez kilka następnych minut. Możesz to również zrobić w aplikacji Google Home. Uzyskaj dostęp do Ustawień w aplikacji i przewiń w dół do "Sparowanych urządzeń Bluetooth". Na ekranie Urządzenia dotknij "Włącz tryb parowania", aby przygotować Google Home do parowania.

Gdy Google Home będzie gotowy, uzyskaj dostęp do Fire TV i wykonaj czynności opisane poniżej.

 1. Naciśnij przycisk „Strona główna” i przejdź do menu „Ustawienia”.
 2. Przewiń ustawienia, aby znaleźć "Kontrolery i urządzenia Bluetooth".
 3. W menu Kontrolery powinna pojawić się lista wszystkich wykrywalnych urządzeń znajdujących się w pobliżu. Znajdź Google Home, który będzie wymieniony pod nazwą, którą dla niego ustawiłeś. Wybierz go i pozwól mu sparować z Fire TV.

Tutaj pojawia się haczyk. Gdy sparujesz dowolne urządzenie z Google Home przez Bluetooth, to urządzenie widzi je jako głośnik Bluetooth —nie inteligentny głośnik. W rzeczywistości twój Fire Stick powie ci to samo podczas parowania. Nasz Fire Stick działa w naszej domowej sieci 2,4 GHz, a po sparowaniu urządzeń pojawiło się ostrzeżenie, nazywając nasz Google Home zestawem słuchawkowym Bluetooth. Oznacza to, że cały dźwięk z Fire Stick zostanie przekierowany do Google Home zamiast głośników telewizora lub sprzętu kina domowego.

Mimo to są z tym pewne korzyści. Załadowaliśmy film na Netflix i chociaż dźwięk wyszedł z naszego Google Home, jak każdy głośnik Bluetooth, byliśmy w stanie wydawać proste polecenia głosowe, takie jak odtwarzanie i pauza, aby sterować odtwarzaniem. Nie będziesz mógł poprosić swojego Google Home o znalezienie treści w Netflix, a nadal będziesz musiał używać pilota Fire, aby poruszać się po interfejsie. Więc chociaż może to nie działać bardzo dobrze ze standardowym Google Home lub Home Mini, możemy sobie wyobrazić wiele sposobów korzystania z parowania Bluetooth dla Twojej korzyści. Na przykład, jeśli chcesz podnieść listwę dźwiękową z wbudowanym Asystentem Google, możesz sparować przez Bluetooth, używać podstawowych poleceń głosowych za pomocą Fire Stick i nadal mieć świetne wrażenia dźwiękowe.

Oczywiście, jeśli zamierzasz wydać tyle gotówki, lepiej wybrać jeden ekosystem zamiast drugiego.

Inne sposoby kontrolowania Fire TV

Jak podkreślono powyżej, używanie Google Home do sterowania Fire TV nie jest czymś, co testuje Google lub Amazon. Aby uzyskać lepsze i bardziej niezawodne wrażenia, lepiej zamiast tego używać Alexy.

Jeśli masz jedno urządzenie Fire TV, Alexa powinna być w stanie je rozpoznać i automatycznie sparować. Jeśli tak się nie stanie lub masz więcej niż jeden Fire TV, wykonaj następujące kroki:

 1. Uzyskaj dostęp do aplikacji Alexa na urządzeniu mobilnym i przejdź do Ustawień.
 2. W sekcji „Telewizja i wideo” znajdź „Pożar TV”.
 3. Kontynuuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, a następnie wybierz „Połącz urządzenia”, aby zakończyć proces.

Twój Fire TV powinien być połączony z Alexą. Możesz używać różnych poleceń Alexa do sterowania Fire TV. Możesz znaleźć listę poleceń na stronie Alexa Amazona, ale są one w większości intuicyjne.

Inne opcje dla Google Home

I odwrotnie, jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać Google Home, najlepiej jest użyć odtwarzacza multimedialnego Google - Chromecasta.

ognisty kij

Chromecast jest bardzo podobny do Fire TV i jest dostępny w mniej więcej tych samych przedziałach cenowych. Aby sparować Chromecasta z Google Home, skorzystaj z tych instrukcji:

 1. Podłącz Chromecasta do telewizora i ustaw telewizor na właściwe wejście
 2. Pobierz i otwórz aplikację Google Home na swoim urządzeniu mobilnym
 3. Znajdź ikonę Urządzenia w prawym górnym rogu ekranu głównego aplikacji
 4. W menu Urządzenia dotknij „Dodaj nowe urządzenie”
 5. Połącz telefon z Chromecastem Wi-Fi, który zostanie nazwany „Chromecast”, po którym nastąpi 4-znakowy ciąg charakterystyczny dla Twojego urządzenia.
 6. Wróć do aplikacji i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
 7. W ostatnim kroku zostaniesz poproszony o zalogowanie się na swoje konto Google, gdy skończysz sparowanie urządzeń.

Po zakończeniu procedury możesz rozpocząć sterowanie Chromecastem za pomocą poleceń głosowych za pośrednictwem Google Home.

Amazon i Google, najlepsi przyjaciele

Jeśli kupiłeś Fire TV, mając nadzieję, że użyjesz go z Google Home lub odwrotnie, są dobre i złe wieści.

Tak, Google Home może zapewnić ograniczoną kontrolę nad urządzeniem Fire TV. Jednak ta kontrola będzie bardzo ograniczona i tylko podstawowe polecenia będą rozpoznawane. Jeśli chcesz poprawić swoje wrażenia z którymkolwiek z tych urządzeń, lepiej kup ich markowy odpowiednik.

W przypadku Fire TV będzie to Alexa (a nowsze modele Fire TV mają nawet wbudowaną w pilota). W przypadku Google Home chcesz poszukać urządzenia Chromecast. Jeśli jesteś zadowolony z tego, co Google Home może zaoferować w Fire TV, ciesz się.